IMV

drazenb67

Član foruma
evo malo pregradnji na bazi Roco Forda. Gama IMv vozila popularna i raširena u YU od 60-tih do 90-tih.Tu je na istoj bazi i Fiat/Zastava kombi iz 60-tih
img7553i.jpg
img7556x.jpg
img7558m.jpg
img7559nv.jpg
img7560u.jpg
img7561l.jpg
img7564lo.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Svaka cast na prerade Drazene!

I ja sam davno video slicnost Forda s' IMVeom pa sam jednog ofarb'o u Policijski ali kako vidim, moracu da preradjujem, posebno prednji deo.IMV1600 - Ford FK 1000 - Roco.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Oduševljen sam koliko liče na stare originale :naklon:
Sjećam se još i onih IMV 3 osovine koje je imala "Milicija" neki su se možda od vas i vozili,ali pozadi u buksi?!:hahahaha:
 

Vladimir S.

Član foruma
Ovo na šlep službi je Moskvić, pretpostavljam. U prvi tren mi je sličio na Tristaća. Da li postoji njegov model ili neki slični?
 

hyperion

Veteran foruma
Prije 25 godina je u Brežicama bila tvornica kamp prikolica koja se zvala IMV, pa se pitam da li ima kakve veze s tim vozilima.
 

drazenb67

Član foruma
Naravno,to je ista firma "Industrija motornih vozil" Novo Mesto. Radili su Adria prikolice a nakon 90-te firma se odvojila pod nazivom ADRIA i na drugom mjestu i dalje rade prikolice i kampere, a cestovna vozila IMV su ugašena no i dalje se proizvode Renault vozila koja su i Jugi tamo građena(R4,R18...)
Započeli su suradnjom sa njemačkim DKW-om,poslje sa Engleskim BMC/Austin,pa naposljetku Renault.Kombiji su vlastiti proizvod ali sa raznim motorima navedenih tvrtki + diesel verzija Mercedes
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Stvarno su super! :aplauz:

Dražene, vidim da koristiš više verzija maski, da li imaš odljevak ili je svaki posebni, ručni rad?

Moglo bi se napraviti i ove zanimljive verzije:

IMV_slika_2.jpg
imv2200d.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Plus, meni možda najzanimljivija verzija, drezina MD-3 snimljena u Pazinu, navodno 1989. godine:

MD-3 Pazin 30-4-89_res.jpg

Što je još najbolje, Roco ima sličnu verziju Forda 1000 sa tračničkim osovinama!

6000 FORD FK 1000 DRAISINE Bus Bundesbahn DB.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh