JŽ noviteti by DTM - Danube Train Models

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pretpostavljam da je centralno pozicioniranje natpisa i broja došlo relativno kasno a da su brojevi vagona davani redom kako su proizvedeni. Onda bi to značilo da DTM vagon, koji je stariji od Gredeljevog, treba također imati natpis lijevo. Ako su brojevi dodjeljivani kao grupe po ŽTP-ima onda takav zaključak ne stoji. Možda @TV Slovenija zna više o ovoj problematici. Ja mogu samo pretpostavljati nešto na osnovu nekoliko dostupnih slika - što je nedovoljno.

Do sada nisam pronašao informacije o tome, no mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema s tim da bi autori projekta pokazali barem dio fotografije (npr. natpis i najbliži prozori), na osnovu koje su napravili projekt (to bi bio tzv. vizualni citat).
 
  • Like
Reactions: Sky

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pitao sam u DT Model i slika je odokativna, još nije konačni izgled. Još se radi na modelu ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,

ovo sam pre nekoliko sati slao svim u mojoj e-mail listi.

Exact trains skupa sa Danube Train Models (DTM) priprema novu seriju JŽ G vagona (tip Oppeln) ali sa kočničarevom kučicom. Cijena vagona bi okvirno bila kao kod dosadašnjeg modela. Produkcija zavisi o količini prednarudžbi zato se sa DTM obraćamo na Vas da nam javite potencialne želje za taj model.

Istovremeno bi vas htio obavijestiti da imam još nekoliko modela sadašnjeg JŽ Gdvg na zalihi po cijeni od 39 EUR po komadu.

Svi iz EU možete mi slati mejl na PeGo (tačka) model (at) gmail (tačka) com, ostali na mejl DTM na flyeru.

Oppeln1.png Oppeln2.png
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima, malo sa zakašnjenjem ali ipak. U Nürnbergu sam dobio (=PeGo model) još nekoliko vagona za prodaju tako da ako još ko želi Oppeln bez kučice, imam još nekoliko vagona.

JŽ Oppeln sa kučicom ide u proizvodnju i mogao bi biti na tržištu još pre ljeta. Kad bude na tržištu budemo objavili.

DTM i PeGo model smo se dogovorili, da čemo skupa prodavati Herisove vagone za spavanje (JŽ USTC) ali ne zaboravite, budu dva modela ne samo jedan. Ako neko želi garantovati svoj model može mi slobodno slati mejl sa rezervacijom.
 

nik

Veteran foruma
Valjda bude ovakav.
oppeln_JZ_breakhouse.jpg

http://www.dt-models.com/prejekat/najava-jz-oppeln-sa-koc-kucicom/
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh