JZ 06-018 zamjena krizne glave

crhav

Aktivan član
Radi se o mom modelu famozne borsigerice JZ06018, gdje sam zamijenio kriznu glavu..................slike govore same..............
demontaza..............



......proba krizne glave..............



......sastavljane poluga...........



.....i krizne glave........



.......namjestanje u poziciju i ucvrscivanje klizaca............



......sljedi..............

Velimir
 

1borna

Veteran foruma
Niti jedan plastični model ne može ostaviti takav dojam metala, Maerklin je sa svojim gusnatim odljevcima donekle blizu!
 

crhav

Aktivan član
Odljevci su puno vjerniji originalu nego savijeni lim, ali koji puta je i to jako tesko postici.
Moja "baza" u izradi modela je bila jednostavnost sto se sa mjedenim limom moze izvoditi bez vecih problema a uz to dobro je znati i lemiti. Postoji mogucnosta da se kod sastavljanja modela upotrijebi ljepilo, ali metalni lim bolje i cvrsce drzi kad ga se zalemi.
Osim toga ako upotrebljavas odljevke treba ih naci da slice onom sto model zahtijeva, a to je vec teza stvar.

Velimir
 
  • Like
Reactions: Mon

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Baš budem i ja morao to napraviti u neko blisko vrijeme zbogom promijene čitavog trema... Ipak, zašto ste zamjenili križnike g. Crha?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
@crhav
Velimire, čitam naslov teme i cijelo vrijeme gruntam koji bi to vrag bio "krizna glava". Kakva je kriza u pitanju, gdje taj pojam paše na lokomotivu...onda konačno skužim da je u pitanju križna glava...
Pa slobodno koristite HR slova, bolje ćemo se razumjeti...
 

crhav

Aktivan član
Ipak, zašto ste zamjenili križnike g. Crha?



Gorane, sa starom kriznom glavom bilo je sve uredu. Medjutim, reversna poluga bila je dosta nisko spustena tako da su sve druge isto bile dosta nisko.
Kada sam podizao tu reversnu polugu gore, na kriznoj glavi slomio se doljnje ucvrscenje one male poluge!
To je bio razlog da sam mjenjao kriznu glavu. A posto su dvije morao sam mjenjati obe strane.

Zans, radim na novom nacrtu 06 tako da ce zadnji kotac na sasiji biti moguce aksialno micati. Biti ce kao bisel. Pa ce model ako "izadje" ici i po uzim krugovima tracnica.

Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh