Kako zaljepiti ugljen

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Uz Liliputov model L161405 nalazi se prava ugljena prasina i komadici ugljena.
Ako je netko ljepio tu prasinu na svoj model molim za savjet. Da li se to mozda moze ljepiti Woodlands Scenic ljepilom?
Unaprijed hvala
upload_2015-5-27_17-49-40.png
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja bih probao sa lepkom za drvo..mada je ugalj malo "masan" pa se možda lepak neće primiti na ugalj e onda prvo taj ugalj naprskaš alkoholom I onda bi trebalo da "primi" lepak! Probaj prvo malo sa strane da ne upropastiš ceo ugalj..
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ja sam prije par godina radio teret od pravog ugljena :strelica TU

Odrežeš komad stiropora,ali da ti je pod rubom unutrašnjih gabarita vagona. Potom sam razrijedio vodom drvofix i namazao tu istu podlogu. Pospeš ugalj da se doljnji dio stvrdne,a onda ga još dospeš da ispadnu brdašca. Razrijeđeni drvofix staviš u špricaljku koja istiskanjem radi maglu,a ne mlaz pošpricaš pa opet dodaš uglja i tako par puta dok te ne zadovolji forma tereta.
Evo to izgleda ovako na mojem vagonu:

342.jpg
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Da zaboravih da napomenem da prvo napravis formu od stirodura da ustedis na materijalu!
Ja sam radio isto kao Damir,prvo namazem nerazredjeni lepak za drvo pa pospem ugalj I on se odmah čvrsto uhvati za sirodur..onda pošpricam sa razredjenim lepkom I dodam malo uglja ako fali negde! Takodje sam prvo stirodur obojio u crno da se slucajno ne providi boja od stirodura!
 

nik

Veteran foruma
Liliput modeli već imaju 'hrpu' ugljena napravljenu od plastike pa ovaj dodatak u vrećici služi samo da se dobije uvjerljivija površina te 'hrpe'.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja bih probao sa lepkom za drvo..mada je ugalj malo "masan" pa se možda lepak neće primiti na ugalj e onda prvo taj ugalj naprskaš alkoholom I onda bi trebalo da "primi" lepak! Probaj prvo malo sa strane da ne upropastiš ceo ugalj..
Pousat cu probati s malo ugljena. Steta sto ovi iz Liliputa nisu stavili neku uputu.

Da zaboravih da napomenem da prvo napravis formu od stirodura da ustedis na materijalu!
Ja sam radio isto kao Damir,prvo namazem nerazredjeni lepak za drvo pa pospem ugalj I on se odmah čvrsto uhvati za sirodur..onda pošpricam sa razredjenim lepkom I dodam malo uglja ako fali negde! Takodje sam prvo stirodur obojio u crno da se slucajno ne providi boja od stirodura!
Kako je i @nik rekao u tenderu postoji plasticni ugljen. Ovaj pravi se stavlja na taj.
 
Last edited by a moderator:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
nema druge negor probati. Imam od Volmera neku kutiji s ugljenom pa cu napravit probu na tom komadu.
Pozz

Davor
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh