Moja Marklin kolekcija

sinisa017

Član foruma
Proslo je mnogo godina od kako sam se predstavio na ovom forumu i obecao da cu objaviti moju skromnu kolekciju, ali evo dodje i taj dan. Nisam se dugo javljao posto sam u medjuvremenu napustio svoj rodni grad a samim tim i ovaj prelepi hobi, i kao i mnogi sa nasih prostora poceo pre tri godine novi posao u CH, tacnije u gradu ST. Gallenu. To me jeste usporilo u nameri da krenem sa gradnjom makete, ali mi je omogucilo da mnogo vise kupujem materijal za istu i nadam se dosta uvecam svoju skromnu kolekciju. Inace sam fan Marklina, nisam neki specijalista u poznavanju zeleznice ali je volim, a narocito volim ovaj nas prelepi hobi. Od lokomotiva imam pretezno trecu epohu i nesto malo iz cetvrte i cela kolekcija je digitalna.

BR_74.jpg


Prva lokomotiva koju sam nabavio je BR 74, odlicno vozi i ima puno detalja.
 

sinisa017

Član foruma
BR 18 je jos jedna parnjaca u mojoj kolekciji, i za razliku od prethodne ima i zvucne efekte

BR_18.jpg


BR 24 ili stepski konj (Steppenpferd) kako su je zvali Nemci

BR_24.jpg


BR 80 je uopste najskromnija od svih loksi koje imam, ona je iz start seta.

BR_80.jpg
 

sinisa017

Član foruma
BR 260 je prva dizel loksa koju sam nabavio, ona je iz seta 2890 koji je uradjen povodom godisnjice Nemacke poste, a sem nje u setu je jos cetiri vagona i jedan kamion.

BR_260.jpg


Neizbezni sinobus je takodje sastavni deo moje kolekcije, on je digitalizovan ali sto se tice detalja ovi noviji su puno bolji, imaju i sedista i mogu im se ubaciti putnici tako da cu ga vremenom zameniti.

SCHIENENBUS.jpg


Brawa BR 216 je odlicna loksa, besprekorno i tiho vozi, kao i svaki model od Brawe je pun prelepih detalja

BRAWA_BR_216.jpg


DHG 500 je jedan od mojih modela iz IV epohe i iz start seta je

DHG_500.jpg
 

sinisa017

Član foruma
Sto se tice elektri tu sam nabavio par modela koji su mi zapali za oko pre svega po izgledu i svi su modeli Svajcarske zeleznicke uprave SBB CFF FFS
Marklin E lok AE 3/6 SBB

Marklin_E_lok_AE_3.6_SBB.jpg


Sledeci model nije od Marklina vec od HAG a i to je RCe 2/4 Crvena strela (Roter pfeil). Model je ceo od metala, dosta tezak ali odlicno vozi.

HAG_RCe_2.4.jpg


Marklin Krokodil CE 6/8 III je takodje sa metalnim kucistem, izuzetno tiho i lepo vozi i omiljena mi je loksa

Marklin_crocodil.jpg
 

sinisa017

Član foruma
Od loksi imam jos i Marklin br 98 tzv Glaskasten i jos jednog krokodila ali u braon boji, oni su mi ostali u CH tacnije jedan je na digitalizaciji a drugi na servisu. Ovih par dana dok sam kuci potrudicu se da uslikam i vagone koje posedujem, a izvinjavam se zbog kvaliteta fotografija posto slikam telefonom. Izostavio sam da navedem najbitniju stvar da se prilikom kupovine loksi, kucica i svega ostalog sto je vezano za ovaj lepi hobi, konsultujem sa mojim najblizim i najvernijim saradnikom, a to je moj devetogodisnji sin Vuk :dada:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh