Moje kompozicije...

Thommo

 
Osoblje foruma
Fora je skrivena stanica! :palac_gore: Tko ima mjesta za nju to je izvrsno riješenje za realističan dolazak i odlazak vlakova na maketi.
 

Ćiro_bos

Član foruma
Prije neki dan jedan naš forumaš torrente, možda ga znate :cool: , mi je poklonio vagon-model za prevoz automobila. Vagon sam zakačio na jednu putničku kompoziciju i napravio malo duži video...da bi se na neki način zahvalio kolegi. Hvala kolega!
Naravno, evo i za vas malo akcije sa moga tavana, poslije zimske neaktivnosti. Na snimku će se vidjeti u pogonu mojih 8 kompozicija od 11 voznih, koje se izmjenjuju na mojoj maloj putničkoj stanici...Vidjet će se i način na koji ja zamjenjujem te kompozicije, odnosno akcija na kontrolnoj ploči i jedan kuriozitet: Kod 5 minuta i 35 sekundi snimka postoji i zvuk pravog voza, zvuk dizela 661 koji je eto, slučajno naišao pored mog stana sa 1200 tona tereta...
...pa ko voli...

rsbJYgpRyoU[/media]]http://


pozdrav...
 

fic

Član foruma
jako lijepo :cool:
sad možeš uživat i gledat kako zuje kompozicije...
....a di sam ja od toga :hmmm:
 

Ćiro_bos

Član foruma
hyperion kaže:
Ova bijelo-crvena DB loksa u sredini s putnićkim vozom, gdje su to kupio?
Mehano start set :crvenilo: , ali nisu ovi vagoni sa njom...Doooobra lok. Izuzetno tiha i pouzdana, sa dobrim prijemom struje, ali moram reći da sam uradio dosta preinaka na njoj: Stavio na jedan točak gumicu, skinuo opruge koje pritiskaju pogonske osovine i stavio zamašnjak.
Na videu je jedino ona vozila čitavo vrijeme.. onaj vagončić.
pogončić
 

KAPO

Poznati forumaš
Jako ljepa kolekcija i kompozicije
zanima me kako voze PIKO putnički zeleni dvoosovinci?
 

Ćiro_bos

Član foruma
KAPO kaže:
Jako ljepa kolekcija i kompozicije
zanima me kako voze PIKO putnički zeleni dvoosovinci?
Hvala!
Piko dvoosovinci mi stalno trče po maketi...jedna od dražih kompozicija jer me podsjećaju na naše Baat vagone u kojima sam se vozio, pa sam ih zato i kupio...vrlo jeftino :crvenilo: .
Nemam zamjerki na vožnju:Ne ispadaju, imaju KKK i to dobar utisak pojačava, ali njihove opruge u krivinama malo opterećuju lok.
pozdrav...
 

hyperion

Veteran foruma
Ćiro_bos kaže:
Mehano start set :crvenilo: , ali nisu ovi vagoni sa njom...Doooobra lok.
A gdje si ju kupio? Naime ja imam 2 start seta s takvim loksama, samo da su posve crvene. Međutim, obje su bile tihe, dok ih nisam za kakvih mjesec dana spremio u podrum. Sad ih imam u ormaru, ali je jedna od njih postala bučna, glasna. U ćemu bi bio uzrok tome?
 

Ćiro_bos

Član foruma
hyperion kaže:
Ćiro_bos kaže:
Mehano start set :crvenilo: , ali nisu ovi vagoni sa njom...Doooobra lok.
A gdje si ju kupio? Naime ja imam 2 start seta s takvim loksama, samo da su posve crvene. Međutim, obje su bile tihe, dok ih nisam za kakvih mjesec dana spremio u podrum. Sad ih imam u ormaru, ali je jedna od njih postala bučna, glasna. U ćemu bi bio uzrok tome?
Obje verzije bojenja lok imam i obje sam kupio u start setima na istom mjestu, u Tuzli...sa standardnim njihovim putničkim vagonima koje, razumljivo ne koristim :D . Čini mi se da je verzija bojenja bež-crveno rađena za ino, zahtjevnije tržište, mada konstrukciono nisam primijetio razliku.
Zašto je ta tvoja postala bučna? Otvori i pregledaj, podmaži...ne znam.
pozdrav...
 

hyperion

Veteran foruma
Pa nisam se odmah sjetio da bi izvadio lokse i pogonske sklopove brzih vlakova pa ih drzao u stanu.
 
A

Anonymous

Guest
Da sam na tvome mjestu ja bi ih rastavio te pregledao reduktore i kontaktne točke u strujnom krugu. Ako nisi vješt sa sitnom mehanikom, ne preporučam takvo što!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh