Mostovi i vijadukti od gipsa

Igor

Član foruma
Mr.Joe,majstore,sada znam kako da izradim viadukt na svojoj maketi.Za sada sam samo postavio kartonski model da vidim kako bi izgledalo.Još jednom,bravo majstore !!!
 

Attachments

  • Viadukt.jpg
    Viadukt.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 369

Mr.Joe

R.I.P.
Re: Kamen i stijene na maketi (bojanje)

Igor kaže:
Mr.Joe,majstore,sada znam kako da izradim viadukt na svojoj maketi.Za sada sam samo postavio kartonski model da vidim kako bi izgledalo.Još jednom,bravo majstore !!!
Kako vidim kod tebe viadukt treba da bude u polukrug, malo je teže, moraš napraviti šablon u polukrug na koju ćeš izraditi kalup.Da stubovi budu jednake po debljini moraš dobro izračunati spoljašnje i unutrašnje otvore.Ako imaš neke pitanje samo slobodno pitaj.
 

torrente

Poznati forumaš
Re: Kamen i stijene na maketi (bojanje)

najbolje je da u nekom vektorskom programu nacrtas pogled odozgo (corel, ilustrator, cad ...). kod vijadukta lukovi unutra i vani nisu isti a stubovi moraju biti iste debljine.
ovo nisu prave dimenzije vec sam da vidis o cemu se radi.
 

Attachments

  • tlocrt.jpg
    tlocrt.jpg
    47 KB · Pregleda: 318

Didy

 
Osoblje foruma
Decki nadam se da se slazete sa ovim potezom tj. izdvajanjem ovih postova u zasebnu temu kako bi se lakse mogla obraditi problematika.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
naravno ja se slazem jer nam je onda lakse resiti probleme u raznim oblastima!
 

Mr.Joe

R.I.P.
Da ne bi stavio još jedan put kako sam radio mostove , viadukt od gipsa,možete pogledati: Početak makete Mr.Joe
 

Mon

 
Osoblje foruma
Vijadukt u H0, krivina od 60 stepeni - by torrente

Kako i sam naslov kaze evo torrenteovog nacrta i dimenzije vijadukta u H0,
krivina od 60 stepeni.
Moze da posluzi svima koji su zainteresovani za samogradnju jednog takvog na svojoj maketi.
 

Attachments

  • Vijadukt N - nacrt a.jpg
    Vijadukt N - nacrt a.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 197
  • Vijadukt N - nacrt b.jpg
    Vijadukt N - nacrt b.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 198

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh