N skala lokomotive i proizvođači upit

ivan2horvat

Član foruma
Kako sam već naveo prelaziti ću sa H0 na N skalu . Gledam po ebayu, konkretno Austrija, imaju dosta jeftinih modela. Kako bih se zadržao na EU modelima vidim veliku ponudu Fleischmann i Arnold modela. Naravno vidio sam i Minitrix i Roco. Fleischmann znam što je, ali kakav je Arnold? Konkretno nudi se digitalna loksa za cca 70€ + poštarina. Piše da je digitalna. Digital Code 03.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozz,
o toj lokomotivi koju spominješ, naravno nemam pojma no, Arnold; imam jednu br 216, kulturno odrađena, motor ok, vozna svojstva: hm, pogon ima na sve osovine (metalni zupčanici) jedini je problem bio da su na pogonu dosta velike tolerancije pa se znalo dogodit da kod promjene smjera vožnje zupčanici nejednako love (L i D pogonsko postolje) pa se onda međusobno blokiraju. Problem sam rješil na način da sam pogon sa jednog postolja maknul, obzirom da na kotačima postoje gumice, nisam primjetil da sad zbog toga ima problema sa proklizavanjem a vožnja se, pogotovo pri malim brzinama, drastično poboljšala.
 

NClight

Hybernated
Pazi to je Arnold Digital najvjerojatnije je po Maerklin standardu, ali valja provjeriti.
Imali smo sličnu temu pa valja malo prebrati po forumu... tamo smo i dali "ocjenu" proizvođača u N-u ;)
 

ivan2horvat

Član foruma
Hvala puno na odgovoru. :D Evo moram se pohvaliti, moj dragi prijatelj koji ima već maketu u N skali poklonio mi je svoju Bachman Spectrum GE Dash8-40C. Nova je. Samo je isprobana. No s obzirom da maketa koju ima koristi najmanje radijuse iskače jer je troosovinka. Dakel veliki korak i kako stvari stoje Amerika će se slagati ;)
 

ivan2horvat

Član foruma
Pazi to je Arnold Digital najvjerojatnije je po Maerklin standardu, ali valja provjeriti.
Imali smo sličnu temu pa valja malo prebrati po forumu... tamo smo i dali "ocjenu" proizvođača u N-u ;)

He, tražio sam to po forumi, ali očito ne dovoljno dobro. :cuska:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh