Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Trix?

matija

Član foruma
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Prvo dobro došao na forum. Moram priznati da mi je blago rečeno malo čudno tvoje dvoumljenje oko ove dve lokomotive. Prvo nisu iste. Da su iste a od dva proizvodjača pa bih razumeo, ali potpuno dve različite lokomotive iz različitih vremena i za različite potrebe, malo mi je nejasno. Ali ako hoćeš generalno mišljenje fleischmann ili trix, to ti je kao da pitaš plavuše ili crnke. :)
 

zvik

Novi član
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

matija kaže:
Prvo dobro došao na forum. Moram priznati da mi je blago rečeno malo čudno tvoje dvoumljenje oko ove dve lokomotive. Prvo nisu iste. Da su iste a od dva proizvodjača pa bih razumeo, ali potpuno dve različite lokomotive iz različitih vremena i za različite potrebe, malo mi je nejasno. Ali ako hoćeš generalno mišljenje fleischmann ili trix, to ti je kao da pitaš plavuše ili crnke. :)

Hvala na dobrodošlici.
Zbilja, nisu iste.
Ima li kakav kvalitetniji odgovor?
Hvala unaprijed!
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Ja imam Fleischmann 74117 BR. 17 u H0 mjerilu, sa zvukom i za mene je to vrhunska lokomotiva :) , jedino što joj fali, a što bi ja volio da ima, to je generator dima. Zvuk radi i na analognom sistemu a za zviždaljku i još neke zvučne efekte je potreban digitalni DCC sistem.

PL-XA6x_5RA[/media]]


Trix-icu sa zvukom imam u N mjerilu, dekoder je dual Seletrix/DCC, a takav je vjerojatno i na H0 modelima.

7FvRqYHyKuo[/media]]


Ako tražiš kvalitetnu DCC parnjaču sa zvukom u H0 mjerilu, ako ne tražiš neki određeni model, pogledaj malo i modele BRAWA...

http://www.brawa.de/en/products/h0/loco ... -75-0.html

skoro za svaki model nude nekoliko varijanti, ovisno s čime su sve opremljene.
 

matija

Član foruma
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

zvik kaže:
Ima li kakav kvalitetniji odgovor?
Hvala unaprijed!
Ima kako da ne . Pošalješ upit puteim E-maila Fleischmann-u, isto tako i Trix-u, i dobit ćeš vrlo precizne i kvalitetne odgovore i od jednih i drugih. ;)
 

torrente

Poznati forumaš
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

ako gledas po namjeni FL je lokomotiva za brze putnicke vozove. ova od trixa je koristena za i putnicke i teretne vozove i malo vise na sporednim prugama.
sto se tice kvalitete oba proizvodjaca su jako dobra. tako da ni sa jednim neces pogrijesiti. FL modeli koje sam uzivo vidio su odlicni BR38, 56, 94 ...
 

zvik

Novi član
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Lijepo zahvaljujem Igoru_A. i torrenteu.

Naime, neko vrijeme razmatram da se moja mala H0 zbirka (upravljanje: DCC Roco) nadopuni parnom lokomotivom (uz nejasnu perspektivu ostvarenja omanje makete), bez preferiranja epohe, namjene ili dijela europodneblja.

Početna ideja bila je nabava lokomotive bez tendera, npr. neke iz niza Trix 2285x. Atraktivne Guetzold i Brawa BR65 učinile su mi se preskupim; Guetzoldova serija Hobby izgleda nema priključka za dekoder; spojnici polužja dviju Lenzovih BR66 izgledaju od plastike, a ugrađeni im dekoder nema potpunu funkcionalnost zvuka.

Prva varijanta bila je dobava troškovno manje zahtjevne Trix 22854 BR74 (koja bi ujedno bila prikladnija za manje polumjere). Ipak, kasnija ugradnja dekodera sa zvukom znatno bi povećala početni trošak (ako bi uopće bila ostvariva).

Druga varijanta: Nedavnim istraživanjem tržišne ponude pokazala se zanimljivom Fleischmann 74046 DRG BR76 sa zvukom (bez generatora dima), oko 2,5 puta skuplja od Trixove lokomotive iz prve varijante (kojoj bi sada bio ugrađen dekoder bez zvuka).

No, zatim nalazim upravo Fleischmann 413671 i Trix 22230, koje su, naravno (apetiti rastu), još dulje (zaboravimo male polumjere), i "samo malo" skuplje (nekih 10 %) od druge varijante (trošak treće varijante, bez transportnog: cca 270 EUR).

Fleischmann je 413671, u odnosu na Trix 22230, dulja i ima jednu osovinu više, a i svjetla su naizgled bolja. (Zbog veličine, i kako ima i nešto više krhkih detalja, preferiraju je moja djeca.)

Ali zato je velikim dijelom Trix 22230 izrađena od metala, i ima generator dima...
 

torrente

Poznati forumaš
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

nemoj ni pokusavati narucivati od trix ili FL direktno. pogledaj cijene kod lokshop.de ili eisenbahnbuecher-lippe.com mogao bi se iznenaditi.
na oba sajta kad se registrujes dobijes cijene bez poreza :ples2:

i naravno sta tu kaze e-bay *mudri*
 

zvik

Novi član
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

I dodatno: korisnička dokumentacija za Trixovu lokomotivu je lako dostupna, i iz nje se vidi da se mogu mijenjati postavke nevelikog broja DCC konfiguracijskih varijabli dekodera (10).

Evo baš me preduhitrio torrente. :palci_gore:

Već sam nešto prije naručivao:
-- lippe je izgleda poskupio i smanjio opseg ponude;
-- ben-model.cz ima zanimljivih modela;
-- glede aktualne teme, dva su dućana -- bwbahn.com (za Trix), te modellbahncenter-re.de (za Fleischmann);
-- oba se potonja dućana pojavljuju i na e-bayu, a moj je dojam da postignute aukcijske cijene nisu uvijek niže od onih pri kupovini na izvornim internetskim stranicama tih dućana.

Općenito, čini mi se, da cijena robe periodično, s jeseni, raste po desetak posto godišnje.
 

NClight

Hybernated
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Nije li možda najbitnije kod lokomotive sa zvukom, a koju se samo zbog zvuka kupuje odabrati onu koja ima najbolji... ZVUK? :hmmm
Neznam, samo pitam... >:)

( :>idea: e, sad bi valjalo malko prosurfati netom, prelistati koji časopis i potražiti recenzije modela, jel' da? :D )
 

matija

Član foruma
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

NClight kaže:
Nije li možda najbitnije kod lokomotive sa zvukom, a koju se samo zbog zvuka kupuje odabrati onu koja ima najbolji... ZVUK? :hmmm
Neznam, samo pitam... >:)

( :>idea: e, sad bi valjalo malko prosurfati netom, prelistati koji časopis i potražiti recenzije modela, jel' da? :D )
Bojim se da ovo nije dovoljno kvalitetan odgovor :D :D >:finger:
 

NClight

Hybernated
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Evo, kao prva pomoć (da se pomogne koliko se može... za 5 minuta googlanja >:) ):
Recenzija u MIBA magazinu za Fle Br 39 sa zvukom je u broju 10/2009 (nema ga za download... još)
Njemački forum sa recenzijom korisnika http://stummi.foren-city.de/htopic,3915 ... 13671.html

Za Trixicu Br 23 nisam našao ništa u časopisima, ali:
http://stummi.foren-city.de/topic,45969 ... offen.html
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 10,4988476
Koliko vidim, malko je "nestašan model" sa "bubicama" uz napomenu da je u njoj i novotarija od motora tzv. soft-sinus motor od Maerklina (C-sinus) i zahtjeva posebne dekodere (u slučaju rikavele, to znači visoke troškove servisa)
Također, možeš pogledati i recenzije Maerklinove Br 23 jer se radi o de-facto istom modelu (recenzija u Eisenbahn Journalu, 10/2009 ... također ga nema za download... još)

Ukoliko nitko od kolega ovdje nemože pomoći (kod nas je zvuk u loksi još uvijek rijetka zvijerka) pokušaj na njemačkim ili engleskim forumima ( engleski forum koji se bavi samo njemačkim željeznicama: http://germanrail.8.forumer.com )

Uglavnom, budući si sam na neki način komparirao modele cjenovno, a nije ti u interesu nabavka prema epohi, upotrebi itd... pokušaj saznati karakteristike koje smatraš važnima.

Napomena: Stummi foren je forum koji okupiraju Maerklinaši... većinom pa su recenzije više okrenute tom segmentu tržišta.
 

Martin

Poznati forumaš
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Pozdrav,

ja imam TRIX DRG 18.3 (22180). Kako rece NC, ima bubice; kad nije ukljucen zvuk, a zaustavis lokomotivu, ona ide i dalje, mic po mic, ali se nikad nece zaustaviti. Niti mozes promijeniti smjer. Ako restartas centralu (stop pa start), sve je OK. Takodjer, cim je ukljucen zvuk, sve radi kako treba. Inace, sve drugo, vise nego odlicno; jedina lokomotiva koja nikad ne zastajkuje, NIKAD ne gubi kontakt, NIKAD ne iskace. U kobinaciji s Rheingoldom (TRIX) koji takodjer NIKAD ne gubi kontakt i ne gasi lampice (LED na stolovima) vjerojatno najkvalitetniji vlak koji imam.
I jos nesto; ta lokomotiva je u voznji dosta "gruba", kad prolazi osjeti se podrhtavanje unatoc dampiranoj podlozi.
Kaj se Fle-a tice, nemam zvucne (upravo mi je kod Kramma promakla 18.5, pa cu se i ja korat zadovoljit s 39), ali imam dosta nijemih lokomotiva; to je takodjer posebna prica. Kvalitetno, precizno, egzekutivno! Vozne osobine savrsene!
Pa, ako ikako mozes, kupi obje......

Mladen
 

NClight

Hybernated
Re: Odabir H0 parne lokomotive sa zvukom: Fleischmann ili Tr

Martine, mislim da bi trebao malko podesiti CV-e na trixici, pogotovo one za rad motora... malko se poigraj, možda je uspiješ ukrotiti :zvizdi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh