Pitanje o Herpa trailerima

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja sam imao jedan jako zanimljivi "cug", SK 1850 s takvom poluprikolicom za staklo tvrtke Dornier. Jako lijep model, sada je u dobrim rukama! ;)

Dornier_SK.jpg


Na Ri području se često vidi ovaj ljepotan, s novim Iveco Stralisom:

2011-03-12_IVECO_SMET08.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Hvala na pomoći !
Ali me zanima jesu li od Herpe te poluprikolice jednodijelne ili dvodijelne , tj. da li se donji dio može odvojiti od gornjega ?
:|:

Recimo ova za staklo, mi izgleda ista kao ona za betonske gotove dijelove (donji dio, samo što je kraći) ali ima i poklopac (kupolu) iznad pa nisam siguran jesam li u pravu ili ne !?

A volume trailer ako mi se čini je u biti ona Goldhoffere teleskopska poluprikolica sa 5 osovina + ima ovaj bijeli dio koji predstavlja tkaninu (canvas) kojom je teret pokriven.

Meni se barem tako čini pa me zanima također jel to tako ili drugačije?

Ako može, neki grafički prilozi !
:)
 

Attachments

  • Goldhoffer semi trailer.jpg
    Goldhoffer semi trailer.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 150
  • volume trailer.JPG
    volume trailer.JPG
    9.3 KB · Pregleda: 150
  • cement part trailer.jpg
    cement part trailer.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 150
  • glass trailer.jpg
    glass trailer.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 150

MAN 422

Član foruma
Vjerojatno je to ista baza a malo drukčija nadogradnja i neke sitnice možda promijenjene, a razlog tomu je što su i u stvarnosti ove šlepe vrlo slične i napravljenje po istom principu. Npr. labudica, ova sa ceradom je garant 90% ista ko i ova bez, samo ova normalno ima ceradu, prednji zid na ''vratu'' umjesto ovih mali stranica, i još neke sitnice primjenjene ;)
 

Gligi

Član foruma
Kolege treba mi mala pomoc, a pitacu ovde da ne bi otvarao novu temu ;) Interesuje me da li AWM kontejneri pasu na Herpine poluprikolice za prevoz istih :?: Video sam dosta zanimljivih AWM kontejnera, tank, rashladnih da mogu da se kupe posebno, detalji su odlicni, a cena je znatno niza od Herpinih :!:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Pa nisam se igra sa konternerima (za sada) ali znam da tegljači i prikolice odgovaraju od Herpe i AWM-a (herpa tegljač se može upariti s AWM trailerom, a AWM tegljač se može upariti sa Herpa trailerom) ali sam 99 % siguran da bi trebalo odgovarati. Dakle samo 1% sam nesiguran !
:|:

Pozdrav
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh