prerada alco rs2 sncf u burlington northern..

highlander82

Novi član
E ovako: uzeo sam jednu alco rs2 mehano koja je imala sncf decale i boju (znate svi onu tamno zelenu iz setova koju je mehano stavljao gde je trebalo i gde nije) i resio da je prebojam i predecalisem u burlington northern (klasicni green bonnet), e sad me interesuje sledece (slike postavljam cim uzmem bluetooth za nokiu posto nemam digitalni aparat):

Dali je bn uopste imao alco rs2 u green bonnet varijanti i pod kojim je brojevima vozila, dali neko ima slike i sl???

Farbanje sam isplanirao na sledeci nacin: vec sam uradio osnovno tamno zeleno i super izgleda, koristio sam tamno zelenu u spreju i zaista je dobro ispalo, detalji su i dalje izdefinisani, nanos je ravnomeran, nema kapljica i sl, boja je zaista "burlington northern" zelena.

1. kako bi mogao naneti beli bn logo, iseci kalup od neke folije pa preko njega naneti belu, napraviti decal (kako?).

2. takodjer bih hteo da prednji i zadnji kraj lokomotive izsrafiram crno belo kao na pravim bn loksama, ovo pretpostavljam da cu morati rucno....

3. e sad kada sve to uradim planiram da je celu predjem nekim lakom da bi sve to ostalo na svom mestu, sta predlazete a da je siroko rasprostranjeno, tj da moze da se kupi u prodavnicama boja i lakova, (znam da postoje specializovani revell/tamiya kitovi ali gde njih da nadjem)..

uz sve ovo sam hteo da ofarbam i nekoliko vagona pa da napravim bn kompoziciju za vitrinu, postovacu slike cim nabavim bt, dotada svaki savet je dobrodosao...
 
A

Anonymous

Guest
Odmah loše vijesti. Izgleda da BN nikada nije imao RS u zelenoj boji. Sve mi se čini da je prije samog stapanja sa Santa Feom dobio jednu od Spokane Portland & Seattle.
rs2bn1.gif

http://usloki.tripod.com/

a na koji način ćeš pobojati loxu, pogledaj ovdje:
http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=19&t=1057
 

highlander82

Novi član
znao sam, nisam nigde mogao da nadjem green bonnet varijantu rs2, sta da se radi, zavrsice ona kao bn sa nekim prototipskim brojem :zvizdi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh