Roco - naručivanje priželjkivanih modela - Wunschmodell

nik

Veteran foruma
Nijedna ozbiljna firma neće svoju proizvodnju planirati na osnovu anketa. One su varljive i treba ih izbjegavati. Tako je KMB prije 15-20 godina radio anketu koji novi model austrijskog putničkog 4-osovinca napraviti pa su od svega odabrali naslijednike Schlieren vagona u 1:100 (koje je već tada Roco radio u 1:87). Nakon toga su polako propali. Da su napravili austrijske X vagone ili, tada novu, zadnju generaciju Z vagona (oboje je kasnije napravio Railtiop a sada se prodaju kao da su od zlata) obogatili bi se.
 

Izidor

Član foruma
Imaš Nik neki drug prijedlog, kako da ljubitelji iz ovog i ostalih foruma sforsiraju neki naš model kod Roca?
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Where is a will there is a way
Da ja želim nešto izbacit na tržište poslušao bih savjete ankete jer razlika anketa danas i nekad je 1 : 1000
I ako imaš 50 naruđbi a to je 100 postotna anketa na jedan model tada ćeš još sigurno naći barem toliko na slobodno
 

nik

Veteran foruma
Raditi prema anketi znači 'raditi ono za što postoji najveći interes'. Recimo da je to model A za koji postoji interes 60% tržišta. Onda se prema istim anketama, koje su '100% točne', dva 'ziheraška' proizvođača odluče raditi taj model A i poslije se čude što je samo po 30% tržišta na kraju kupilo njihove modele. Treći proizvođač, koji ne ide 'na sigurno' ali ima duha za ono što radi se odluči za model B, koji je u onim anketama nosio 'samo' 45% tržišta i na kraju ima prodaju 50% veću od ona prva dva. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Roco nije ozbiljna firma pa nemam.
Čuo sam da pored toga što su te ROCOjevci stavili na crnu listu, podvukli su te i debelom crvenom...loše ti se sprema...
t0126.gif
:hihihi:
 

nik

Veteran foruma
Raditi prema anketi znači 'raditi ono za što postoji najveći interes'. Recimo da je to model A za koji postoji interes 60% tržišta. Onda se prema istim anketama, koje su '100% točne', dva 'ziheraška' proizvođača odluče raditi taj model A i poslije se čude što je samo po 30% tržišta na kraju kupilo njihove modele. Treći proizvođač, koji ne ide 'na sigurno' ali ima duha za ono što radi se odluči za model B, koji je u onim anketama nosio 'samo' 45% tržišta i na kraju ima prodaju 50% veću od ona prva dva. ;)
I onda ova prva dva proizvođača, jer im prodaja ne ide kako su zamislili, odugovlače sa izdavanjem dodatnih varijanti modela A kako bi smanjili troškove (a oboje su prvo izdali iste varijante; one koje su prema anketama bile 'najvažnije') čime gube još 10% (svaki po 5, čime 'padaju' na po 25%) kupaca kojima se više neda čekati na 'njihove' željene varijante pa se umjesto modela A odlučuju za model B koji je već izašao u svim mogućim varijantama pa trećem prozvođaču prodaja raste na 55% čime je ukupno prodao čak i nešto više 'drugoplasiranog' (iz ankete) modela B nego što su ona dva proizvođača zajedno prodali modela A. :)
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Brojao sam nedavno svoje Roco modele vagona i rezultat je 0.
Kako to?
Moji vagoni teretnjaci su uglavnom Roco, a imam podosta i putničkog voznog parka...
Nekako se najviše nadam, da bi od Roco-a valjalo tražiti i ići u smjeru eventualne realizacije nekog modela teretnog vagona...
 

nik

Veteran foruma
Kako to?
Moji vagoni teretnjaci su uglavnom Roco, a imam podosta i putničkog voznog parka...
Moji teretnjaci su trenutno uglavnom samo JŽ i HŽ a to Roco izbjegava (što ne znači da neću poneki 'strani' Roco teretni još kupiti) dok kod putničkih vagona u epohi IV kod 'stranih' gotovo uvijek imam kvalitetniju alternativu od nekog drugog proizvođača (dok JŽ i HŽ Roco izbjegava).
 

nik

Veteran foruma
Brojao sam nedavno svoje Roco modele vagona i rezultat je 0.
Ispravak; na Tillig HŽ Eanoss vagonu imam ugrađena Roco okretna postolja pa bi se onda moglo reći da imam cca 0,2 Roco vagona...:D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
A da mi ipak isprobamo iskamčiti od Roco-a neki HŽ teretni model?
Nekako mi se to čini kao najizglednijom opcijom, udariti po teretnjacima.
 

wiggum

Veteran foruma
A da mi ipak isprobamo iskamčiti od Roco-a neki HŽ teretni model?
Nekako mi se to čini kao najizglednijom opcijom, udariti po teretnjacima.
Definitivno bi se moglo nesto napraviti. Nik je mislim vec negde spomenuo da ako vec Roco ne uci na svojim greskama, neka uci na tudim uspjesima. Jer ovo inacenje Rocu je na jednakoj razini kao i Rocovo ignoriranje - nezrelo i djecje.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh