Roco novosti za 2009.

Thommo

 
Osoblje foruma
Roco će ove godine izgleda razveseliti modelare iz užeg okruženja... :palci_gore:

Slovenski modeli:

SŽ Tams
66615SZTams_p1.jpg


A najavljen je i svjetlo plavi Taurus od Adria transporta...

I Mađari mogu biti sretni. Njihova NOHAB dizelka izaći će u standardnoj narančastoj boji, i Ks vagon.

62854MAVM61.jpg

66768MAVKs_epIII_p1.jpg


A dolaze i dva modela koje će se uz nešto truda moći preraditi u naše modele, JŽ362/HŽ 1061, te u parnjaču JŽ33 s wannentenderom:

63888FSE636_p1.jpg


62274Rh52Wannentender_p1.jpg


Nažalost ni ovaj put ništa od HŽ-a... :( Nada ostaje za sljedeće godine...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Barney kaže:
E636 je jako interesantna, baš zbog mogućnosti prilagodbe na JZ/HZ izgled. :)

Barney
U HŽ1061 ili JŽ 362? Gornji dio da, donji manje. Postolja su samo na daleko slična a nikako identična JŽ362, barem ne ka slovenskim 362...

Inače za SŽ to nije sve fali još SŽ 541-001 Alps convention koja će biti izdata krajem godine. Još nešto oko SŽ kod Roca. U Sloveniji imamo očigledno neko osobu koja dobro lobira kod Roca za izradnju. Kako je u Hrvatskoj nemam pojma. Ali već sam čuo da se sprema nešto jako zanimljivo za sljedeću godinu (2010 - neka parnjača) ali više ne smijem govoriti...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
E636 je dobra kao osnova za N-amatereve odljevke... Nešto se sprema, ali... :tisina :zvizdi:

Zaista, slovenski modeli su lijepo zastupljeni u Roco liniji... Kapa dolje onima koji su zaslužni za to. :palac_gore:

Znači, izlazi i Živa 001? Super! Slovenci, spremajte euriće!! >:D:

A ako je tvoja vijest o parnjači točna, onda će možda izaći neka JŽ parnjača - pa bi to bilo jaaaako zanimljivo svim modelarima s ovih prostora...

Možda JŽ33?! :ljubav :ljubav *<8o Ionako su je izdali u DB, OBB i još nekim europskim izvedbama!
 

Barney

Član foruma
Gorchi kaže:
Barney kaže:
E636 je jako interesantna, baš zbog mogućnosti prilagodbe na JZ/HZ izgled. :)
U HŽ1061 ili JŽ 362? Gornji dio da, donji manje. Postolja su samo na daleko slična a nikako identična JŽ362, barem ne ka slovenskim 362...
Takve stvari mene ne smetaju previse jer nikad nisam bio od onih koje u engleskoj nazivaju "rivet counters". Vec sama slicnost je sasvim dovoljna, bar sto se mene tice.

Barney
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Thommo, žao mi je ali obećao sam da ću šutjeti ;) Sačekaj jednu godinu i vidjet ćeš ;)

Inače FS E636 je zaista osnova za naše 362 ali za postolja je bliža FS E656 nego FS E636. Da, 656 ima skoro takva postolja zato bih ja upotrebio ovu lokicu upotrebio za postolja. Ali još više me interesira naćin kako je naš engleski prijatelj Alan izradio svoju SŽ 362.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Imam taj broj Continental Modellera doma, tekst na 8 stranica. Kad uhvatim vremena skenirat ću... >:read:

On je radio jako puno s rezanjem i ljepljenjem plastike, uzeo je tri kupovna dvoosovinska pogona, sam je izlio strane postolja... To je projekt za nekog s puuuno iskustva u kitbashingu i scratchbuildingu... *mudri*

Ja ću ipak krenuti s preradom Roco osnove.
 

Branko

Član foruma
Gorchi kaže:
Barney kaže:
E636 je jako interesantna, baš zbog mogućnosti prilagodbe na JZ/HZ izgled. :)

Barney
U HŽ1061 ili JŽ 362? Gornji dio da, donji manje. Postolja su samo na daleko slična a nikako identična JŽ362, barem ne ka slovenskim 362...

Inače za SŽ to nije sve fali još SŽ 541-001 Alps convention koja će biti izdata krajem godine. Još nešto oko SŽ kod Roca. U Sloveniji imamo očigledno neko osobu koja dobro lobira kod Roca za izradnju. Kako je u Hrvatskoj nemam pojma. Ali već sam čuo da se sprema nešto jako zanimljivo za sljedeću godinu (2010 - neka parnjača) ali više ne smijem govoriti...
Nešto se priprema, klopa za modelare.
 

NClight

Hybernated
Branko, informacije na sunce :!: >:)
S obzirom na starosnu dob članova foruma ( :arrow: <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=34&t=574&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=34&t=574&start=10</a> ), bolje požuriti sa informacijama... :x:o: :crk: :polomljen: ... nikada se nezna LOL
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kod Roca nema novosti od JŽ, samo SŽ i to u H0.
 

Stanley

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Cijenik Modellbahndiskont online shopa, ima dobrih prilika!
Imam pitanje za iskusne kolekcionare.
Obavio sam ispašu i našao pregršt zanimljivosti, pa me zanima: je li riječ isključivo o modelima koji su ''virgo intacta'', ili tu ima i rabljenih stvari? Neke cijene (neću ulaziti u detalje) su zaista primamljive...
 

matija

Član foruma
Mislim da niti jedna prodavnica napolju ne prodaje samo fabrički nove modele. svi oni prodaju i otkupljene, ali uslovno rečeno nove :S:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh