Skretnice H0 - pomoć

Da li da koristim mehano skretnice ili ne?

  • Da

    Votes: 3 25.0%
  • Ili ne?

    Votes: 10 83.3%

  • Total voters
    12

1borna

Veteran foruma
Odlično! Predlažem da za početak daš napraviti okvire sa nogama i na to staviš šperploču (8 mm će biti dovoljno) te napraviš neku
vrstu velikog stola. Na njemu možeš slagati razne kombinacije pruga dok ne budeš sasvim siguran da imaš najbolju.
Uspone možeš raditi od stiropora (koji se lako reže i lijepi međusobno) a privremene mostove od traka šperploče.
Kada isprobaš željenu kombinaciju (više puta i nek prođe dosta vremena) možeš krenuti u konačnu realizaciju!
 

Bulares

Aktivan član
Samo savjet za odabir tračnica. Gledaj koji su Code. Pikove koje i ja koristim su Code 100 kao i Mehano (ispravite me ako se varam). Roco npr je Code 83. Taj Code predstavlja visinu šine pa ako ne želiš turpijati spojeve na istu visinu na ovo pripazi.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Samo savjet za odabir tračnica. Gledaj koji su Code. Pikove koje i ja koristim su Code 100 kao i Mehano (ispravite me ako se varam). Roco npr je Code 83. Taj Code predstavlja visinu šine pa ako ne želiš turpijati spojeve na istu visinu na ovo pripazi.
Nije iskljucivo Roco code 83 ima Roco i code 100 nego samo treba obratiti paznju na code u opisu materijala koji uzima!
 

Carllo

Aktivan član
Svi se raspisali oko kvalitete, a čovijeku trebaju možda 4 komda, jer na tako malu maketu ne stane puno više.
Prije bilo kakve kupovine predložio bi ti da napraviš neku skicu npr. u WT pa da vidiš točno što ti treba. Možda bi u obzir došle i zakrivljene skretnice koje su naravno puno skuplje o običnih, ali za tako male makete su dušu dale.
 

1borna

Veteran foruma
Jeste, upotrebom zakrivljenih skretnica na obje strane kolodvora bi se dobilo 40-ak cm više na dužini staničnih kolosjeka!
 

tram1jmn

Član foruma
Znam, htio sam kupiti 4 kom. ali kad sam došao u moko, imali su samo obične skretnice, pitao sam ali su mi rekli da su u postupku naručivanja robe od piko-a a još jedan razlog zbog kojih ih nije bilo je da su postale ''traženi artikli'' kako mi je prodavačica objasnila. Pa pošto nisam mogao nabaviti to, uzeo sam nešto drugo iz moko dućana što me posve zadovoljilo...
 

tram1jmn

Član foruma
Bio sam u trgovini MOKO u Domžalama i mogu reći da imaju sve i svašta: H0, N, TT, Z itd. Posipi, objekti, fleksibilne tračnice, obične... Imaju stvari od Roco-a, Marklina,Fleischmann, Faller, Piko... Slike su malo šašave jer sam ih slikao oko 23:00 kad sam se vratio pa nisam mogao zbog veličine a i umora naći malo bolje mjesto za slikanje. Mehano set je bio na oglasniku pa sam ga dobio za 30 € što i nije tako puno + 122 € koje sam potrošio u Moku. Solidna kupovina od 150 € :)

CAM00189.JPG
CAM00191.JPG Iznad: 2 odbojnika i piko spojnice

CAM00190.JPG
DKW skretnica

Najbolje za kraj: Taurus 1116 -116 -3 OBB
CAM00193.JPG CAM00196.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh