Službeni vagoni - vagon Daa

Hlapon

Član foruma
Pozdrav svima,
Na forumu još nema teme za Daa vagone pa jo otvaram:D.
Trenutno radim jedan Daa vagon u samogradnji: baza je 3D print i neki rezervni djelovi drugih vagona. Vagon sam napravio uz pomoć kolege @brzina11 koji mi je nekoliko poboljšao 3D model i isprintao ga. Sad sam u fazi bojanja.
Još nekoliko slika:
Screenshoti 3D modela:
IMG_1603.jpg
IMG_1602.png

Vagon prije bojanja
71095759494__6606CE51-E63F-4CEE-AF8C-7B6DA61D4D52.jpeg

ovo je moja radionica:
1689275531273499.jpeg

Frem je već obojan:
IMG_1666.jpeg
Nastavim sutra:palac_gore:
 

Hlapon

Član foruma
pozdrav,
Neću stavljati kita jer je sve već obojano. Bojanje bilo je loše (ovo moram još malo izvježbati), pa sam vagon obrusio sa finim šmirglom posle bojanja i bom još nekoliko ispolirao vagon da boja opet dobije sijaj. Nakon toga bom stavio i dekale (koji još nisu napravljeni) te ga lakirao sa polumat lakom.
Svejedno hvala za prijedlog
Pozz
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zanimljivo. Izvini ali mislim da ima ovaj vagon nekoliko pogrešne proporce. Nekoliko je previsok a donja linija krova je apsolutno previsoka, trebala bi biti u liniji sa Baat vagonom. Ali one pike na krovu, to su neke luknjice? Ako su luknjice u resinu zašto ih nisi zapunio sa nekim kitom, cianokolom ili nešto slično?
 

Hlapon

Član foruma
Pozdrav,
Znam da proporcije nisu baš točne. To je zato što nisam imao točne dimenzije vagona i sam ga napravio nekoliko “od oka”. Bilo još gore da mi Brzina11 nije malo sredio 3D model:D
Ove luknjice… prije bojanja krova mi nisu smetale jer je sve bilo nekoliko tamnije, posle bojanja pa sam ih nekoliko sakrio sa patinacijom. Možda ih jednog dana pokitam i opet obojim krov… Ko zna;)
Hvala i LP
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh