Trix Big Boy (sa zvukom) - weathering prema originalu (Pentrex Video)

HrvojeR

Član foruma
Evo i par slika originala, koje su poslužile kao predložak. Sve slike su izrađene napravljene iz filma kojeg sam naveo na početku (Pentrex Big Boy Collection).

Prvo pogled na cijelu lokomotivu
bigboy17.JPG

Detalj postolja
bigboy16.JPG

Poluge i dio kotača
bigboy19.JPG

Detalj kabine
bigboy13.JPG

Još jedan pogled na (gotovo) cijelu lokomotivu
bigboy21.JPG

Ovo je bila prva lokomotiva, pomalo će i druge, a kandidata ima: još jedan Big Boy (Athearn), Y3B (Roco/Proto 2000), Mikado (Trix, zasada jedna od dvije), 2-10-2 (Proto 2000)...sve imaju zvuk, pa su "zrele" za patiniranje. Naravno, svaka bi trebala imati drugačiji stupanj patiniranja, da bude zabavnije i zanimljivije...

Ima još lokomotiva, ali ovo su one koje bi prve došle na red...naravno, nakon što još lagano doradim ovu...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bog me, ovo je do sada najprljavija lokomotiva (a samim tim i model kolege kleina) koju sam ja do sada video! :o
Bilo je zarđanih i zapuštenih ali ovoliko prljavih nije! :hihihi:

Neće valjda da ostali modeli budu u ovoj meri, kolega klein? :cool:
.
 

HrvojeR

Član foruma
Neće, naravno...ali ovo mi je bila prva, pa mi je bilo najlakše zaprljati je kao na ovim slikama originala. Osim toga, mislim da je puno teže dobro patinirati lokomotivu tako da je samo blago zaprljana, nego napraviti ovo.

Na filmu se može vidjeti i postupak pranja, kada se lokomotiva "provlači" kroz sustav prskalica, te je još uz to, peru i ručno četkama...a ima i par scena s posve čistim lokomotivama, vrlo vjerojatno nakon revizije. Ali većina ih izgleda upravo ovako. Očigledno se lokomotive za takve zadatke tj. vlakove nisu mogle često prati.

Meni se ovako zaprljana jako dopada, djeluje mi realnije nego kad je bila posve čista. Baš ono, prava, velika teretna lokomotiva za najteže teretne vlakove.

Evo jednog kratkog filma, nije doduše prikazan Big Boy, nego Y6b, druga "tegleća mazga", ali se vidi, kakvi su to vlakovi bili, i kako su lokomotive koje su te vlakove vukle, izgledale. Ovdje su čak tri lokomotive udružile snage za jedan vlak.

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh