TRIX EXPRESS

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Prvo pozdrav svima od novog člana. Moja želja je predstaviti sistem TRIX EXPRESS koji je bio tiha želja od 1973 kada sam kao klinac razmišljao kako bi vozio više lokomotiva po jednom tiru nezavisno svaku sa svojim trafom. I baš taj sistem to je nudio ali tata nije imao novca za to. Tako sam furao obični DC sistem, malo prešao na AC pa se vratio na DC. Imam iskustva i sa digitalom ali posle 37 godina želja se ispunila. Počeo sam sakupljati TRIX EXPRESS. Za prvi put prilažem slike prve lokomotive in kretnice. U nastavku ču nešto napisati o tom sistemu. Ako koga što interesira pokušaču odgovoriti. Želja mi je da se mi još neko pridruži i upozna "digitalni" sistem iz 1935 kada je prvi put vidjen taj fenomenalni sistem. Pre 75 godina moglo voziti 2 čak 3 lokomotive ako se upotrebio gornji vod. Lokomotiva je stara između 30-35 godina a slike govore o očuvanosti lokomotive kao i kutije. A i odmah je krenula posled barem 20 godina ležanja u ormaru. Što se šina tiče baš sada očekujem konvult bakelit šina iz 1936-1940.
dsc04991.jpg

dsc04988.jpg

Na toj se sliki vidi kako uzima elektriku. Srednja šina je osnova, ljeva i desna so sasvim nezavisne. Jednu loksu okrnemo na srednju i desnu šinu drugo na sednju i levo. Ako imamo električnu loksu ona uzima sa sredine i gornjeg voda. Samo vam teba 2 ili tri tafiča i krenemo. Nema više izoliranih sekcija. Trojica se može odmah zabavljati.
dsc04986.jpg

dsc04987.jpg

dsc04948.jpg

pozdrav svima Kasti
 

NClight

Hybernated
Samo naprijed... Trix Express je komadić povijesti željezničkog modelarstva koji valja upoznati klopa
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Priznam, da ne puno. Staviču slike kada stignem. Razlog je u tome, da se borim na više frontama. Jedna je po maketama moja maketa konačno ili in još radim jedne module .
Tako da je vreča uvjek prazna zavisi o prioritetima. A o tome drugi put u drugoj temi.
pozz
kasti
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh