Union Pacific 2034

speed

Član foruma
boys,imam jedno pitanje...nekima je možda i poznato da sam jedan od veći zaljubljenika u cestova vozila,pa i njih u 1:87.No nažalost vlakove malo manje pratim,kao i ostala prometala.Tako sam prije koju godinu naletio na meni neloš i zanimljiv vlakić.Vidim poznati natpis "Union Pacific",lokomotiva ne izgleda loše,tračnice su tu-vozi!
No cijelo to vrijeme sam bio u dilemi je li vlakić u m 1:87-HO?S obzirom da sam znao(sada se uopće nemogu sjetiti)širine kolosijeka,sjećam se da sam mjerio i da je odstupanje bilo za 1mm.S obzirom da je to pri vrhu mjereno,a dolje je i šire,znači postoji mogućnost da je OK...a zaključak ovog pitanja bi bio kako na ovaj model gledaju iskusnije vlakovođe.Naravnom,svjestan sam da ovo nije neki preoriginalan model od 100-tinjak eura...već čisto jel ovo 1:87,sliči li uopće na nešto :) :

 

Thommo

 
Osoblje foruma
Tračnice za HO su ti razmaka 16.5mm, jer je to 87 puta manje od stvarnih 1435mm.

Što se tiče ove UP dizelke, nemam pojma kakav je to model. Ima li plastične kotače?
Uglavnom, trebala bi biti model neke EMD lokomotive, tip GP - možda GP40 ili neka slična.

GP (general purpose) su inače 4-osovinske lokomotive, a ime im govori da su namjenjene svim mogućim poslovima koje na željeznici mogu iskrsnuti. SD su 6-osovinke.
 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Tračnice za HO su ti razmaka 16.5mm, jer je to 87 puta manje od stvarnih 1435mm.

Što se tiče ove UP dizelke, nemam pojma kakav je to model. Ima li plastične kotače?
Uglavnom, trebala bi biti neki model EMD lokomotive, tip GP - možda GP40 ili neka slična.

GP (general purpose) su inače 4-osovinske lokomotive, a ime im govori da su namojenjene svim mogućim poslovima koje na željeznici mogu iskrsnuti. SD su 6-osovinke.

tnx. na informacijama Thommo :) je plastični su kotačići...a mogu i poslikati kad uhvatim vremena...pa spojim i tračnice da se vidi kako to ide...
 

Didy

 
Osoblje foruma
A o kakvim kotacima govorite, na loksi ili na vagonu?
Ako je na loksi, pa kako onda uzima struju?
 
A

Anonymous

Guest
Mislim da je ovo nekakav hibrid. Imam čak i osjećaj da je sve to preplastično. Nabaci neku sliku pa ćemo vidjeti što je to. Inače UP je imao/ima GP lokse:
GP7
GP9
GP15
GP20
GP30
GP38
GP40
GP50
GP60.
Znam da nisu u igri 7 i 9 jer one namaju malu haubu ispred upravljačnice. Izgledaju slčno kao naša 2061. Nisu 15, 20 i 38 jer one imaju po dva ventilatora za hladnjak dieselovog motora, a tvoja ima tri. Vidiš, a i 30 ima dva hladnjaka, ali je između njih neka izbočina koja sliči kao ventilatoru. Mislim da tvoja baš tako izgleda. GP30 :??:

...već čisto jel ovo 1:87,sliči li uopće na nešto :) :

Pa viš, mogla bi sličiti na UP GP30. Slike?????
 

NClight

Hybernated
Meni ovo djeluje kao igračka. Lijepo odrađena ali ipak igračka :)
Da je pravi željeznički model u pitanju, tračnice bi imale UNUTRAŠNJI razmak od 16.5mm za H0 i bile bi metalne.
Par sličica izvan kutije bi pomoglo da "identificiramo" ovu zvijerčicu.
Gdje i kada si je nabavio? Kolika je bila cijena?
 

speed

Član foruma
prvo slike:
sutra budem to detaljnije poslikao,i složio tračnice,pa provozao...









ovdje se vidi skolpka za paljenje/gašenje lokomotive:

 

speed

Član foruma
NClight kaže:
Meni ovo djeluje kao igračka. Lijepo odrađena ali ipak igračka :)
Da je pravi željeznički model u pitanju, tračnice bi imale UNUTRAŠNJI razmak od 16.5mm za H0 i bile bi metalne.
Par sličica izvan kutije bi pomoglo da "identificiramo" ovu zvijerčicu.
Gdje i kada si je nabavio? Kolika je bila cijena?

da,jeftinija igračka...inače proizvođač je New Ray.Koliko se sjećam ovaj model je već par puta se našao po našim dućanima,a mislim da je negdje iz oko 1998..Postojao je prije par godina model u kompletu s ovakvom lokomotivom koja vuče dizalicu i ovakvu cisternu(prva slika u temi).Ali kamioni su bili 1:72...i tračnice sive boje.Ova je u biti malo još dorađena...
nabavio sam je u trg.centru Koteks-Euro Shop u Splitu.Cijena je bila oko 70-ak kuna,a bila je još jedna vrsta lokomotive s prikolicom,ali je nestala...
 
A

Anonymous

Guest
Hm, oni su pokušali neku lokomotivu skinuti, ali ima mi obilježja čak dvju loksi: GP30 i GP40....Igračka :??:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh