Veza sa Danskom

nik

Veteran foruma
Da li je postojala direktna veza (kursna kola) YU-DK? Ako je; kada, kojom trasom i kakvim vagonima? I što je sa izvanrednim/sezonskim vlakovima/vagonima (turisti/gastarbajteri) na istoj relaciji?
 

nik

Veteran foruma

nik

Veteran foruma
Našao sam još malo.

http://trains-worldexpresses.com/600/607.htm

607-04m.JPG

Adria-Express Copenhagen - Villach - Ancona/- Rijeka with a sleeper Copenhagen - Brenner - Rome for the express Italicus, DB pacific 01 1084 near Gemuenden, summer 1959

Ovo još ne znači da je bilo direktnih kola DK-YU.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Prvi u drugom popisu je:

ADRIA EXPRESS Oslo/Kobenhavn/München – Rijeka AV

...e sad treba naći više o tome.
I meni je taj zapeo za oko, zato sam stavio link ;)

Na francuskom:
D289 "Adria Express" Kobenhavn-Rijeka (Yougoslavie):
Hamburg Altona Lunenburg Rijeka: D289/D290
Numéroté D389/D390 de Grossenbrode Kai à Lunenburg.

Kobenhavn 22h30, Gedser, (ferry), Grossenbrode Skandinaikai 03h50arr 04h40 dép, Lubeck, Luneburg, Hannover, Bebra, Würzburg, Nürnberg, Augsburg, München, Salzburg le lendemain 20h57arr 21h35dep, Badgastein, Villach, Jesenice, Ljubljana, Rijeka 7h38:
33 heures environ !

link http://www.lrpresse.com/trains/viewtopi ... 8f295f1c86
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Ovo je ljeto 1954. i 1955. za Adria express, a od 1956. B DB od Grossenbrode Kai (sa vezom iz Kopenhagena), što bi bilo i za kurs (Kopenhagen)-Grossenbrode Kai-Rijeka. Baš iz Kopenhagena je išao samo taj DSB kurs, ostali iz Grossenbrode dok nije linijom ptičjeg leta (izgradnjom mosta) skraćeno putovanje trajektom iz Puttgardena za Dansku.

Za 1953. postoje kursevi (Kopenhagen) Grossenbrode Rijeka AB+C JŽ i Split BC JŽ po ljeti, jer je Adria express bio ljetni sezonac. Prije toga mislim da Adria express nije niti postojala.
4 DSB BC kurs za Split- Adria exp.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh