Vlakovi velike brzine - ICE, TGV, Eurostar...

hyperion

Veteran foruma
Može netko objasnit, kako je skopčao više garnitura, i to još Mehano? :??:

&feature=related
 

Thalis-4341

Član foruma
Jasno se vidi da ti vlakovi nisu nikako spojeni nego se jednostavno guraju. A sa takvim guranjem se oštećuje boja na njima. ICE 3 lako i iskoči jer njegova je glava najzaobljenija ( Sve sam isprobao >:) ). Koliko ja znam niti jedan od tih vlakova velike brzine nema mogućnost spajanja dvije kompozicije sa kopčom, osim ICE 2 od Fleischmanna i Märklina. Njima se da skinuti prednji dio i povezati ih s posebnom kopčom, iako to izgleda poprilično nerealno zato jer je razmak između dvije glave dosta velik.
Ja sam sa svojim Mehano ICE-om napravio mali pokus i za sada sam poprilično zadovoljan sa rezultatom.
ice.jpg

Sada sam trenutačno ostavio taj projekt i usredotočio se na maketu. Inače ideja je bila da se vratašca daju otvoriti i zatvoriti. Ja sam zadovoljan i sa ovim rezultatom samo mi sada fale original kopče i moram napraviti mali dio vratašca koja se i dalje vide kada se otvore.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Meni se ipak čini da su povezani i to nekakvom štangom koja je izvedena skroz ispod razine nosa, a ne tamo gdje bismo očekivali.
 

Thalis-4341

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Meni se ipak čini da su povezani i to nekakvom štangom koja je izvedena skroz ispod razine nosa, a ne tamo gdje bismo očekivali.
Je upravu si :palci_gore: . Stavio sam video na najveću kvalitetu i povećao, teško se primijeti zato jer je u istoj boji kao i podloga ispod tračnica.Ali jednostavno po meni to nije to ne-ne :uvrnut
 

apc

Novi član
Wile E Coyote kaže:
Meni se ipak čini da su povezani i to nekakvom štangom koja je izvedena skroz ispod razine nosa, a ne tamo gdje bismo očekivali.

Slažem se, mene ta štanga podsjeća na spojnicu kod vagona za prijevoz kamiona tzv rollende landstraBe. :hmmm
 

hyperion

Veteran foruma
Možda itko zna gdje bio mogao dobiti dodatne vagone za Mehano TGV Atlantique, TGV Duplex, Thalys te ICE3?
 

Thalis-4341

Član foruma
hyperion kaže:
Možda itko zna gdje bio mogao dobiti dodatne vagone za Mehano TGV Atlantique, TGV Duplex, Thalys te ICE3?
Za sve bi na navedenim stranicama mogao naći dodatke osim za ICE, jer Mehano je napravio osmodijelni set tj. cijelu kompoziciju.
Tako da ako imaš četverodijelni ICE iz nekog seta nema mu dodataka. Eventualno da kupiš od pika četverodijelni ICE pa dodatke, ali za mehano je to to...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh