Vrtna željeznica - pitanja jednog početnika

skladistar

Novi član
Eto kak sam več pisal da mi je san vrtna željeznica nemam bas nekaj iskustva oko toga svega i nebu tak brzo realizirana, ali me neke stvari zanimaju pa budem tu postavil "par" početnih pitanja pitanja.
A vi dobre duše budete mi odgovorili :palac_gore:

Po katalozima proizvođača treba gledati "G" modele?
koji su sve proizvođači bave tim modelima i koji su kompatibilni jedni s drugim? i sa dcc sustavom?
vidio da Piko ima tračnice u ponudi (zapazio one od duljine 1,2 m) i dal su i tračnice i skretnice kompatibilne jedne s drugima?

evo to za počekak a onda kad budu odgovori bum i dalje postavljal pitanja.
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
skladistar kaže:
Eto kak sam več pisal da mi je san vrtna željeznica nemam bas nekaj iskustva oko toga svega i nebu tak brzo realizirana, ali me neke stvari zanimaju pa budem tu postavil "par" početnih pitanja pitanja.
A vi dobre duše budete mi odgovorili :palac_gore:

Po katalozima proizvođača treba gledati "G" modele?
Da

koji su sve proizvođači bave tim modelima
za europske modele piko

i koji su kompatibilni jedni s drugim? i sa dcc sustavom?
najbolje ti je uzimati tračnice skretnice od istog proizviđača

vidio da Piko ima tračnice u ponudi (zapazio one od duljine 1,2 m) i dal su i tračnice i skretnice kompatibilne jedne s drugima?
ako su piko Da

evo to za počekak a onda kad budu odgovori bum i dalje postavljal pitanja.
a jel si do sad imal željeznicu
 

skladistar

Novi član
Jesam Mehano HO skalu.
Ali ta več dugo stoji u ormaru, htio sklepati nekaj da se mala igra, al pustio si mira.
Rađe budem prije il kasnije išel na vrtnu, tak da se i gospoda moze zabavljati s biljkama i rožicama oko toga :andjel:

Gledao malo i po Ebay-u tračnice i to.... tesko bi tamo bilo nači nešto povoljnije....
 

crhav

Aktivan član
Vrtna zeljeznica je dosta skupa! Trebas priredit dobar novcanik. Kao mjerilo najeftinija je G, a sto ides na vise to kosta!
Velimir
 

skladistar

Novi član
crhav kaže:
Vrtna zeljeznica je dosta skupa! Trebas priredit dobar novcanik. Kao mjerilo najeftinija je G, a sto ides na vise to kosta!
Velimir
znam znam, uvijek su najbolje stvari najskuplje.... :fp:

imam u planu jedan plac od 8-9x2 metra pa bi s njim počeo, a kasnije bi se širili.
Nego, gledao malo po netu i naletio na Bachman (il kak se več piše) proizvođača, dal je u rangu sa Pikom?
 

nik

Veteran foruma
'G' znaju zvati i 'gumeno mjerilo' jer su na istom kolosijeku vozila koja u stvarnosti voze na 760, 1000 i 1435mm odnosno i uski i normalni kolosijek. Uskotračna vozila su, manje-više, u mjerilu 1:22,5 (npr. LGB) dok su normalnotračna bliža mjerilu 1:32 (npr. Piko) odnosno sličana veličini '1' (npr. Marklin) koja koristi istu širinu tračnica.

Piko 'G' modeli su, koliko vidim na netu, vrlo dobri s obzirom na cijenu a i prikladni su upotrebi u vanjskim uvijetma (vlaga, prašina itd.).

Ja uvijek 'navijam' za domaće modele pa bi i u ovom slučaju predložio od Pika ono što se kotrljalo (i) kod nas.

'Teretni vlak' (lokomotiva i nešto od ovih vagona):

37521 G Diesellokomotive DB, BR 260, beige/blau
37521.jpg

http://www.gscalereview.com/images/GV60GBP2009.jpg
Piko-BR-260.jpg


37734 G Offener Drehgestellwagen Eaos106, SBB
37734.jpg


37735 G Offener Drehgestellwagen Eas5971, DR
37735.jpg


37736 G Offener Drehgestellwagen Eaos, SNCB
37736.jpg


'Putnički vlak' (šinobus sa prikolicom):

37300 G Schienenbus DB, VT98/VS98, rot
37300.jpg

http://www.piko.de/piko_bilder/37300.jpg
maerklin-spur-1-304749.jpg

http://www.piko.de/produkt_db/artinfos_ ... _37300.jpg
Jan_Wilfer_37300.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh