Zgrada - Pošta i Općina

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Dobio sam dozvolu da slikam pod uslovom da ne stavljam baš sve na net i da ne slikam radnike tamo ili makar da se ne vidi ko je.
Zato sam malo upotrebio photoshop (čitaj paint) i kolegi izbrisao glavu. :zarulja
Pa dobro okrenut je ledjima..jedino ako kolega ima neka obelezja na potiljku:hihihi:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dobio sam dozvolu da slikam pod uslovom da ne stavljam baš sve na net i da ne slikam radnike tamo ili makar da se ne vidi ko je.
Zato sam malo upotrebio photoshop (čitaj paint) i kolegi izbrisao glavu. :zarulja
Hehe trebao si obrisati i sjenu glave :):hahahaha:
 

Davor

Veteran foruma
@Kameni Most Za dobijanje fasade kakvu želiš probaj gustu temperu tapkati oštrijim kistom po površini a druga opcija koju moraš prvo testirati na nekom otpadnom parčetu stirena je da uzmeš neko sredstvo koje nagriza stiren. Naravno prethodno ga više razblažiš i onda tretiraš testnu površinu.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
@Kameni Most Za dobijanje fasade kakvu želiš probaj gustu temperu tapkati oštrijim kistom po površini a druga opcija koju moraš prvo testirati na nekom otpadnom parčetu stirena je da uzmeš neko sredstvo koje nagriza stiren. Naravno prethodno ga više razblažiš i onda tretiraš testnu površinu.
Probao sam ali nekako sve izgleda neuvjerljivo. Fasada na mojo zgradi npr ima granulaciju 3-5 mm sto je oko 0.05mm. Tako da mislim da ce fasada biti gusta mat boja :) i to air brush. Ova granitna boja koju imam ima granulaciju oko +0.2 mm sto je isto kao fasda granulacije 17-20 mm. :) stavio sam figurucu pored te fasade i izgleda neuvjerljivo.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Možda je bolja metoda da boju nanosiš tapkajući je na model spužvicom za pranje suđa. Tako ti se neće vidjeti nikakav smjer potezanja kistom.
Proao sam to se vidi na uzorku 3 i 4 od lijeva prema desno na 1 strani ovog posta. :) ali granulcija je defintivno prevelika. :)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Onda probaj da kada istapkas sa spuzvicom pa kad boja bude onako polu suva da opet tapkas sa suvom spuzvicom..ja sam tako jednom resio problem prekrupne granulacije na jednoj gradjevini e sad.. ne znam sa kojom bojom ti farbas! Ja sam radio sa bojama za beton..na vodenoj bazi! Ja sve radim sa tim bojama pa nisam siguran da ce ova tehnika da upali kod tebe..
 

1borna

Veteran foruma
Airbrush ne možeš raditi gustom bojom! (ne može ju raspršiti, jedino možda sa kakvom većom diznom i većim pritiskom)
Možda bi pomoglo da se šprica sa veće udaljenosti tako da se kapljice već gotovo osuše dok stignu do objekta (treba probati).
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Airbrush ne možeš raditi gustom bojom! (ne može ju raspršiti, jedino možda sa kakvom većom diznom i većim pritiskom)
Možda bi pomoglo da se šprica sa veće udaljenosti tako da se kapljice već gotovo osuše dok stignu do objekta (treba probati).
Hvala Brojcile :)
Imam specijalan Badger za tu namjenu odnosno za guscu boju. Ima jako sioku diznu i radi pod velikim pritiskom za razliku od malog dual action za fine radove.
Probat cu na komadu stirena pa cu vidjeti rezultat :) Upravo sam obojao kucicu s unutrasnje strane u crno radi osvjetljenja :) i svidja mi se textura :)
Pozz
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo nastavka. Grubi gradjevinski radovi su gotovi sada slijedi kitanje i zavrsno brusenje. Za kitanje koristim Tamiya Putty Basic koji je fenomenalan u radu sa stirenom :)

Kameni most - Opcina i Posta 16.jpg

Finalno isporbavanje s prozorima
Kameni most - Opcina i Posta 17.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
To je dobro prostudirano, kao da si arhitekt?
NIsam arhitekt :) da jesam onda bi sigurno poceo od nosivih zidova i napravio tlocrt prvog kata prema njima.
U rasporedu koji sam stavio vise sam isao za nekakvim rasporedom jer je jako mala zgrada pa bi prostojirje bile previse male :)
 

1borna

Veteran foruma
Na sredini desnog ugla nedostaje jedna kockica....treba pažljivo sve pregledati dok nije kasno!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh