B 1433/1435 Ljubljana/Maribor-Zagreb(-Split)

nik

Veteran foruma
http://www.vagonweb.cz/razeni/razeni.ph ... jit=Hledat

VR 2000/2001. 23.VI-30.VIII
B 410 "Ohrid" Bitola, Skopje, Niš, Beograd, Vinkovci, Zagreb Gl.Kol., Dobova, Ljubljana
B 1433 Ljubljana, Zagreb Gl.Kol.
B 1434 Dobova, Maribor
B 1435 Maribor, Zagreb Gl.Kol.

Sastav: SŽ WLABl, SŽ ABl, SŽ Bl i SŽ Bl.
WLBl-ZG-Ljubljana-a.gif

ABl-a.gif

Bl-b.gif

Bl-b.gif

http://www.vagonweb.cz

ACME 2011.
52851 SŽ WLABl "Spalnik" Ep.V
52801 SŽ ABl tip Y Ep.V
52821 SŽ Bl tip Y Ep.V
52824 SŽ Bl tip Y Ep.V (sa drugim brojem)
sol_ac52851_1_z1.jpg

52801a.jpg

52821a.jpg

52821a.jpg
 

mmatja

Poznati forumaš
nik kaže:
ACME 2011.
52801 SŽ ABl tip Y Ep.V
52821 SŽ Bl tip Y Ep.V
52824 SŽ Bl tip Y Ep.V (sa drugim brojem)
Ljepo :aplauz: Samo kad če ovi vagoni biti u prodaji :hmmm . Koliko ja znam ove godine ništa ne-ne .
Možda sljedeče :molitva . I ja ih nestrpljivo očekujem klopa
L.P.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ima li tko kakvu sliku prave kompozicije?
 

mmatja

Poznati forumaš
Sky kaže:
Ima li tko kakvu sliku prave kompozicije?
Šta če ti slika prave kompzicije :hmmm . To je modelarski forum i tražimo slike modela klopa LOL
L.P.
 

wiggum

Veteran foruma
mmatja kaže:
Šta če ti slika prave kompzicije :hmmm . To je modelarski forum i tražimo slike modela klopa LOL
L.P.

Ajde onda stavi slike modela: :D
52801 SŽ ABl
52821 SŽ Bl
52824 SŽ Bl


Ne raspravljamo ovdje o nekim Mehano imaginarnim modelima koji ne predstavljaju ništa, već upravo o vjernim kopijama pravih modela. Da bi znali ako je kopija vjerna, trebaju nam fotografije pravih vagona. ;)

Uostalom, kako se najbolje mogu složiti kompozicije, tj. odabrati adekvatni modeli? Upravo iz slika prave kompozicije.
 

mmatja

Poznati forumaš
wiggum kaže:
Ajde onda stavi slike modela: :D
52801 SŽ ABl
52821 SŽ Bl
52824 SŽ Bl
Odmah. Samo da ih A.C.M.E. napravi... :D
L.P.

P.S.
To sam si i mislio, da želite slike pravih vagona vidjeti samo zato, da biste onda mogli kritizirati šta sve nije dobro i vjerno napravljeno, zar ne... ;) :D
 

wiggum

Veteran foruma
mmatja kaže:
To sam si i mislio, da želite slike pravih vagona vidjeti samo zato, da biste onda mogli kritizirati šta sve nije dobro i vjerno napravljeno, zar ne... ;) :D

Čemu zatvarati oči i praviti se da je sve u redu napravljeno? Jer je konačno nekome palo napamet da je i Jugoslavija imala vagone koji su vozili po Europi? Pa ne radi nitko te modele iz samilosti prema nama, već iz vlastite koristi tj. zarade. Nama super - proizvođačima super.

Ako netko nabroji 5 greški (odstupanja), po meni je to i dalje uspjeh jer model je i dalje dobar i vjeran! Da se ide iz Z vagona raditi Y vagon, e to je promašen model. 5 ili X greški ne znači promašen model! Također argumentiran razgovor o odstupanjima ne znači da se pljuje po modelima!

I nitko te modele nije nikome poklonio, već naplatio 50EUR! Kolko se ja sjećam samo se poklonjenom konju ne gleda u zube, a plaćenome se itekako pogleda. Čemu bježati od ovih činjenica, koga se svi toliko bojite? Da ACME ne ukine YU i ex-YU program? Prema prodaji modela (što je proizvođaču jedino bitno) i činjenici da kalupi za masu modela postoje te je samo bojanje potrebno napraviti, to se sigurno neće dogoditi.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
mmatja kaže:
Sky kaže:
Ima li tko kakvu sliku prave kompozicije?
Šta če ti slika prave kompzicije :hmmm . To je modelarski forum i tražimo slike modela klopa LOL
L.P.
Čemu takav besmislen komentar :?:
Znamo mi dobro kakav je ovo forum, ne treba nam netko pametovati!
A, da nisi ti možda malo pogriješio podforum? :??:
 

mmatja

Poznati forumaš
mmatja kaže:
Sky kaže:
Ima li tko kakvu sliku prave kompozicije?
Šta če ti slika prave kompzicije :hmmm . To je modelarski forum i tražimo slike modela klopa LOL
L.P.
Sky kaže:
Čemu takav besmislen komentar :?:
Znamo mi dobro kakav je ovo forum, ne treba nam netko pametovati!
A, da nisi ti možda malo pogriješio podforum? :??:
Uf kakve li oštre reakcije :o . Pa dobro, šta onda oni smajliči na kraju mog posta znače :??: Ako se ne razumiju, onda ih je najbolje ukinuti...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
mmatja kaže:
Pa dobro, šta onda oni smajliči na kraju mog posta znače :??: ...
A ja u tom postu ne vidim ništa drugo, osim provokacije... :evil:
Slike pravih kompozicija stavljamo (kao što ih uostalom, stavljamo u svakoj temi ovog podforuma),
iz čistog razloga da potkrijepimo slikom ono o čemu pišemo, pa i da utvrdimo stvarni sastav!
Iako je odlična, 'www.vagonweb.cz' stranica ne mora uvijek sadržavati točne podatke!
Jel' sad jasnije koja je svrha fotki pravih željeznica, na forumu o 'malim željeznicama' ?
 

mmatja

Poznati forumaš
Da nešto razjasnimo. Meni je potpuno jasan bit objavljivanja slika pravih vlakova na tom forumu. Samo ne vidim smisla, da se to radi prije, dok je moguče nabaviti odgovarajuče modele. Tako da onaj moj post ja osobno ne smatram nikakvom provokacijom. Samo sam želio pokazati, kako željno se čekaju oni SLO vagoni.
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pravilo foruma:

[okvir]Sve sto je povezano sa pravim zeljeznicama postirati na forume namenjene pravim zeleznicama,
a na malezeljeznice.net postirati materijale vezane za hobby odnosno za zeleznicko modelarstvo i maketarstvo.

Iznimci su dozvoljeni ukoliko su materijali tesno povezani sa temom o modelu kojeg obradjujemo na malezeljeznice.net.[/okvir]

Bilo bi dobro da se vratimo na konstruktivnu diskusiju u vezi teme. :palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
mmatja kaže:
Samo sam želio pokazati, kako željno se čekaju oni SLO vagoni.L.P.
I to je sasvim ok, nitko ti to ne zamjera!
Ako se planira složiti neka određena kompozicija, onda će se logičnije valjda prvo posegnuti za fotkama stvarnih željeznica i malo proučiti taj sastav
i kakvi su sve to vagoni trčali u kompoziciji, pa tek onda razmišljati o nabavi adekvatnih modela ili eventualno o preradi nekih određenih vagona, zar to nije logičnije?

No, kako je Mon napisao, vratimo se mi temi!

Po, ovom prikazu sa vagonweba, ispada da je SPALNIK išao do Splita?
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Kad sam prvi put išao za Ljubljanju vlakom, a da se vratim biciklom do Zagreba, putovao sam ovim vlakom, u dan kad je išla grupa iz Splita i to valjda i zadnji dan kad su išli vagoni sa mora, bilo ih je kojih 10-11. Grupa za Pulu bila je od SŽ-a, kao i prtljažni (za bicikle), u novom bojanju, te ostali a mislim da je AB iz Splita bio u onom starijem SŽ bojanju. Koliko se sjećam Zagreb-Pula su išli samo SŽ vagoni, i kad se to nije SŽ-u isplatilo, direktni promet je i bio ukinut. Tada sam za uspomenu kupil i ovaj VR, u koje zgodno su navedni točno vagoni u kompozicijama.Bitola 2000..jpg Bitola 2000..jpg Bitola 2000..jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh