Hribar-Otroci / Vozila u 1:43

Coppaz

Član foruma
Imam par automobile u 1:43 i to je ipak blizu razmeru 0 (što po nekad se zove Q u Ameriku). Obično su modele malo lepše urađene kad su veče i na primer Minichamps, Neo, Schuco, Ixo i dalje proizvodi dosta odlične stvari.

Isto sam našao par fiće u Srbiju kad sam bio na odmor. Na njih piše da marka je Hribar-Otroci i to je prodavac u Sloveniju ? Imam isti modele iz Hongwell/Cararama i ja sumnjam da H-O u svoje ime naručio modele preko njih kad i njihov znak stoji. Oni nisu loše i ja sam hteo da pitam ako ima nekoga što je čuo malo više sa ovih modele?


  • PICT0814-1.jpg


    KopiaavPICT0833.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
Prodavaju ih diljem Slovenije. Za više informacija se obrati na Željkota (nick željko halambek).
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Imam par automobile u 1:43 i to je ipak blizu razmeru 0 (što po nekad se zove Q u Ameriku).
Coppaz, vjerujem da si mislio na O mjerilo, Q ne postoji. Američki sistem O ima mjerilo 1:48, dok je u Europi popularniji 1:45. 1:43 vozila solidno odgovaraju ovim mjerilima.

Što se tiče Fiće u 1:43, to je vrlo solidan model. Ima ga i sad u prodaji tu i tamo po Hrvatskoj, ali je cijena narasla s 25, 26 kuna na 40 i više, ako se dobro sjećam.

Kad bi netko napravio Fiću u 1:87, mislim da bi bio jako tražena roba u supermarketima i ebayu... :zvizdi:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
mmatja, imam ja dva EKO Fićeka:

2036_1.jpg


2036_3.jpg


... ali kao prvo to je Seat, a drugo detaljima je kilometrima daleko od današnjih modela u 1:87.

No svejedno mi je :palac_gore: , kad nema boljeg i teško da će ga ikad biti. Možda neko izda FIAT 600, e to bi bilo zakon!
 

nik

Veteran foruma
Thommo kaže:
Imam par automobile u 1:43 i to je ipak blizu razmeru 0 (što po nekad se zove Q u Ameriku).
Coppaz, vjerujem da si mislio na O mjerilo, Q ne postoji. Američki sistem O ima mjerilo 1:48, dok je u Europi popularniji 1:45. 1:43 vozila solidno odgovaraju ovim mjerilima.

Što se tiče Fiće u 1:43, to je vrlo solidan model. Ima ga i sad u prodaji tu i tamo po Hrvatskoj, ali je cijena narasla s 25, 26 kuna na 40 i više, ako se dobro sjećam.

Kad bi netko napravio Fiću u 1:87, mislim da bi bio jako tražena roba u supermarketima i ebayu... :zvizdi:

U najavi Wikinga za ovu godinu (kao Fiat 600)...

http://www.wiking.de/en/news/event/2-li ... -fair.html

news_detail_39.jpg
 

Coppaz

Član foruma
Thommo kaže:
Imam par automobile u 1:43 i to je ipak blizu razmeru 0 (što po nekad se zove Q u Ameriku).
Coppaz, vjerujem da si mislio na O mjerilo, Q ne postoji. Američki sistem O ima mjerilo 1:48, dok je u Europi popularniji 1:45. 1:43 vozila solidno odgovaraju ovim mjerilima.
Jeste, mislio sam na razmeru 0 ili O, jedino to da ime više vrsta ali Amerikanci (NMRA čini mi se) po nekad koriste i Q u mesto 0/O da potvrdi te razlike. Inače, što ja znam, ima ovih tri glavni vrste…

US – 1:48
EU (NEM) – 1:45
UK/CH – 1:43,5



Thommo kaže:
Što se tiče Fiće u 1:43, to je vrlo solidan model. Ima ga i sad u prodaji tu i tamo po Hrvatskoj, ali je cijena narasla s 25, 26 kuna na 40 i više, ako se dobro sjećam.

Kad bi netko napravio Fiću u 1:87, mislim da bi bio jako tražena roba u supermarketima i ebayu... :zvizdi:
Ima ih nekoliko u 1:43 – ne znam baš svi. Moj brat je našao i vatrogasaca i još nekih. Cene je druga stvar i razlike postoje. Par obične iz Hribar-Otroci sam kupio u Srbiju 2006. Jedan sam našao kod Maza Toys u Beograd za 280 dinara (tada oko 2,85 €) i verzija kao milicija mesec dana kasnije u Mercator za 238 dinara pa još jedan običan u Kraljevo za 395 dinara. Nije mnogo onako ali ipak mi je malo čudno. Onoj isti iz Cararama sam kupio u Stockholm za 8 € pre dve godine i to znači da se cene razlikuje po malo.

  • vrigt_Zastava750_143_blandat_ab.jpg

Fiće u 1:87 ne bi bilo loše, ali valjda već postoji i slične Fiat-modele u male serije? Kao Zastava ja bi sigurno kupio par komada... :) :D
 
A

Anonymous

Guest
Ja imam takvog plavog Hongwel-Hribar i otroci fićeka. Nego, puno zanimljiviji bi mi bio onaj model fićeka sa vratima koja se otvaraju prema unatrag. Prije tjedan dana sam u Solinu vidio jedan takav u prometu.
 

Coppaz

Član foruma
Misliš na jedan ovakav? Ovaj je iz 1967 i moj brat je ga kupio 2007 i on ga sad sredi polako. :geek:

  • DSC00216.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Coppaz kaže:
Misliš na jedan ovakav? Ovaj je iz 1967 i moj brat je ga kupio 2007 i on ga sad sredi polako. :geek:

  • DSC00216.jpg
Na ovakvog sam mislio, čak mislim da sam tog i sreo. Nisam upamtio tablicu,ali boja odgovara.Fotka je sa hros.hr .Po opisu na toj stranici taj je iz 1966. Na ovoj tvojoj fotki se ne vide detalji, pa sam stavio ovu na kojoj se vidi kako bi trebao izgledati taj od tvojeg brata kada bude završen.
pasko1fico.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Oprosti nik malo sam posudio tvoju fotku i zaukružio na njoj kamionete,a ne mogu odgonetnuti koje su marke :?:
 

Attachments

  • news_detail_39.jpg
    news_detail_39.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 44

nik

Veteran foruma
damir kaže:
Oprosti nik malo sam posudio tvoju fotku i zaukružio na njoj kamionete,a ne mogu odgonetnuti koje su marke :?:

Hanomag L28 i to loš.

41lYni3obTL.jpg


Puno bolji model već 15-20 godina radi Brekina.

23905030.jpg


br37116.jpg


Hanomag%20L%2028%20Frisco%20a.jpg
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Vraćam se na fićeka.
Pa zar nisu u stvari Hribar-Otroci i Cararama jedan te isti model u različitim kutijama?????
 

nik

Veteran foruma
Wile E Coyote kaže:
Vraćam se na fićeka.
Pa zar nisu u stvari Hribar-Otroci i Cararama jedan te isti model u različitim kutijama?????

Da ali Cararama ima nešto više i bolje pofarbanih detalja...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh