JŽ Hbis-z by Wile E Coyote

Davor

Veteran foruma
Pre nekako sam video fotografiju HŽ Hbis vagona koji je Wile E Coyot radio za sebe i jako mi se svideo taj kompromis.

Od @gagy222 sam dobavio nekoliko vagona od kojih sam jednog odabrao za preradu i poslao ga u ruke @Wile E Coyote .

Pre svega, nekoliko fotografija vagona koji je poslužio kao osnova, a snimljenih u luci Koper. To su praktično jedine detaljne fotografije ovog JŽ vagona.
hbis1 - Copy.jpg
hbis2 - Copy.jpg
 
Last edited:

Davor

Veteran foruma
Adi prijatelju možda si i ti omašio sa odabirom prototipa pa će marenda i piva ići na tvoj račun. :daj_pivu:
 
  • Like
Reactions: adi

adi

Član foruma
Eeee nije bas tako.ja sam dobro odabro vagon ali je kolega naletio na neku sliku vagona gdje nema tog znaka i tako ja dobijem 4 vagona bez toga.e sad posto moj vagon vise nije exact i 100% mislim da mi pripada neka odsteta u obliku marende i pive:hihihi:
 
  • Like
Reactions: Sky

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Eeee nije bas tako.ja sam dobro odabro vagon ali je kolega naletio na neku sliku vagona gdje nema tog znaka i tako ja dobijem 4 vagona bez toga.e sad posto moj vagon vise nije exact i 100% mislim da mi pripada neka odsteta u obliku marende i pive:hihihi:
Koje si to vagone naručio od njega? Ajmo slike na sunce..... :vrag3:;)
Poslat ćemo te materijale u udrugu za zaštitu potrošača!
 
  • Like
Reactions: adi

Davor

Veteran foruma
Hvala Sky.
Bez tvoje napomene verovatno nikad ne bih obratio pažnju na ta dva značajna vizuelna detalja.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zanimljivo – dužina vagona 14,02 m. Izgleda da je PT Nielsen u pravu i da je to u stvari prerađen Gbs vagon, zbog toga je za skoro 1,5 m kraći od ÖBB Hbbills vagona (kojeg u modelu izrađuje Roco), i nije »Hbb…« (utovarna dužina >14m) već samo »Hb…« (utovarna dužina <14m).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh