Moj tavan i modeli

brum

Član foruma
Moderatori, nadam se da nisam falio temu, ako jesam, vi ju prebacite negdje gdje mislite da je primjerenije ;)

Već jako dugo sakupljam modele u mjerilu 1:64, imam ih oko 1500 kom, i svi se nalaze na mome tavanu. To je prostorija iznad kotlovnice u obiteljskoj kući. Trenutno ju uređujem s termoizolacojom, a kako planiram novi postav za svoje modele odlučio sam ukomponirati i željeznicu u to. Kako? Nadam se uz Vašu pomoć. Stoga bih vam želio pokazati kako je to izgledalo prije, kako izgleda sada, te kako bih želio da izgleda u budućnosti.

Svi moji modeli se odmah raspakiravaju i voze, te nisam tip kolekcionara koji svoje ljubimce drži u vitrinama.

Premda sam rođen u Kolodvorskoj ulici i živio u njoj 30 godina, nikada me baš vlakovi nisu previše interesirali.. No kako život čini svoje, nisam želio biti vojnik, pa sam na kraju bio 14 godina u HV-u. Živio sam pored aerodroma, a nikada me nisu interesirali avioni, pa sam radio 9 godina u eskadrili borbenih helikoptera. Uvijek sam volio samo aute i to one proizvedene s kraja 60-ih pa do sredine 80-ih, a imam auto iz 2005, mehaničar sam za aute, a popravljam motore ;) Dakle, planovi su se stvarno potpuno mijenjali. E pa čini mi se da je došlo vrijeme da se i ja počnem baviti maketama željeznica, premda mi za njih trebaju modeli automobila u mjeriku 1; 87, kojih imam 5, a onih drugih 1495 !!!

Da skratim priču evo slika moje kolekcije koja je prije par mjeseci izgledala ovako, Izgledala je kao jedna velika diorama, ali od vrlo priručnog materijala zamišljena da budi maštu onih koji su je imali prilike vidjeti Ima čak i jedan Mehano start set s mostom, pružnim prijelazom i nešto šina, koji uglavnom ne radi, što zbog prašine (na tepihu je) što zbog ne znam čega :hmmm
 

brum

Član foruma
Trkaće radionice
DSC03390.jpg


Teretni terminal
DSC03389.jpg


Pristanište uz rijeku
DSC03388.jpg


"Vlastelini" s konjima
DSC03387.jpg


Salon britanskih auta
DSC03386.jpg
 

brum

Član foruma
Salon Lamborghinia
DSC03385.jpg


Salon Ferrarija
DSC03384.jpg


Heliodrom
DSC03383.jpg


"Grad"
DSC03382.jpg


Park prirode s kampom i rijekom
DSC03381.jpg


Detalj
IMG_2739.jpg


Panoramska
Kolekcija_Autica_1-Copy.jpg


"Ja" za volanom
BRum_kamion.jpg
 

brum

Član foruma
Trasa Mehana ide od terminala u mali krug, pa preko mosta oko ovih dijelova:

Porsche salon i firma "Overseas"
DSC03393.jpg


Farma i šuma
DSC03394.jpg


Šuma
DSC03395.jpg


Farma
DSC03396.jpg


Most
PB080020.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Uh brum, zavrtelo mi se u glavi od ovolike kolekcije. ;)
Jel planiras u buduce da "usmeris" kolekciju i specifikujes je (ameri, evropljani ili slicno) ili ces je ostaviti ovakvu kakva je?
 

brum

Član foruma
Uglavnom sam se prebacio na kolekcionarske modele skupljih proizvođača koji se rade isključivo u mjerilu 1:64. Mada kupim svaki automobil koji mi se iz bilo kojeg razloga svidi, ili mi trenutno treba za moj "grad".
Svojevremeno sam 6 mjeseci ganjao pogrebne automobile dok ih nisam sakupio dovoljno da mogu otvoriti poduzeće Topalovići ;) (aluzija na film Maratonci trče počasni krug)

U nastavku slika će se vidjeti ostatak kolekcije, a na kraju ću vam pokazati jednu američku diaramu koja mi je san, a uključuje automobile i željeznice.

Moja zamisao je napraviti dijaramu s američkim, europskim (Italija, Engleska, Njemačka i Francuska) i japanskim modelima, što znači i s njihovim željeznicama, ali o tom potom. Još samo čitam vaš forum i stranice kluba ;)
 

brum

Član foruma
Meredes salon
DSC03391.jpg


Firma Overaseas
DSC03392.jpg


USA cars
DSC03399.jpg


USA cars
DSC03400.jpg


Drugi heliodrom
DSC03398.jpg


"Bogati kolekcionar starijih modela"
DSC03397.jpg


Transporter s Hondama NSX
IMG_2737.jpg


Military team
DSC03401.jpg


Ispričavam se na kvaliteti slika, tavan nema prirodno svijeto, a neke su slikane starijim mobitelima, imam sada puno ljepših slika
 

brum

Član foruma
Sada su slike ipak malo ljepše ;)

Mercedes 600 - crni je unikatna prerada u Landaulet kolege Delte s našeg foruma
autići.hr

P1080015.jpg


Rolls-Royce Silver Shadow
P1080043.jpg



Rolls-Royce Silver Spirit - zeleni je unikatna prerada u limo verziju, rad kolege Delte
P1080051.jpg


Bijeli talijanski šminkeri - gore desno je Masearti Quatroporte, bijeli unikat kolege Delte
P3130023.jpg


Lamborghini Galardo u više boja i verzija
P3130026.jpg


Ferrari
P3210019.jpg


PB140037.jpg


"Firma Toplovići"
P3210036.jpg


Audi
PB080097.jpg


Salon Bentleya, danju i noću.
Maketa salona je napravljena od nekog posebnog plastificiranog materijala, jako se sviđa


P9200061.jpg


P9200065.jpg
 

brum

Član foruma
Kamioni stižu
PB080001.jpg



Salon VW-Audi
PB080002.jpg



Salon Ferrari-Maserati
PB080003.jpg



"Skupi teret na kamionu"
PB080004.jpg



Filmski auti
PB080005.jpg



Stiže novi helikopter na heliodrom
PB080006.jpg



Salon auta u Američkom dijelu diarame
PB080007.jpg



Butici s "ženskim" autima vlasnika i vlasnica
PB080012.jpg



Američki kamperi
PB080009.jpg
 

brum

Član foruma
Labudica
PB080019.jpg



Servis Shelby i Corvetta
PB080022.jpg

PB080021.jpg



Američki lager auta
PB080023.jpg



Garaža s limo modelima
PB080025.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh