Nesto od mene

Gvadalkanal

Novi član
Dobro vece svima!
Vec izvesno vreme pratim vas sajt,pa resih da vam se pridruzim.Iako mi se cini da nisam tako pasionirani poznavalac i ljubitelj vozova kao vi,ipak me sve to jos od detinjstva privlaci.Nemam bogatu kolekciju,ali pokusacu da stavim poneku slicicu onoga sto imam (ako ,,provalim'' kako se to radi) :S:
 

Gvadalkanal

Novi član
Evo ga ponovo kako vuce Mehano vagone-hladnjace,koji su po meni jako dobri,pa sam ih dosta nakupovao.Znam da nisu bas narocito na ceni,ali ne znam zasto.Imaju odlicne detalje,kvalitetno su napravljeni,i odlicno klize.Recimo mnogo bolje idu od Lime ili Jouefa,cije vagone takodje imam.Definitivno su jako daleko otisli od stare Mehanotehnike. *mudri*
 

Attachments

  • DSCN4543.JPG
    DSCN4543.JPG
    88.7 KB · Pregleda: 215
A

Anonymous

Guest
To je Mehanov Prestige. Dobri su to vagoni. Daj nabaci nekoliko slika vagončića. :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Meni je Taurus jedna od najljepsih lokomotiva!
Pogledajte Mozartovke, na pr:
 

Attachments

  • 68454.jpg
    68454.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 164

NClight

Hybernated
Onu prvu "Mozarticu" sam uživo vidio kod Bad Gasteina u austriji (Tauernbahn), prije par godina...izgledala je fantastično!

Ima li još nešto u kolekciji?
 

Gvadalkanal

Novi član
@nightrain Slike Mehano vagona ce stici kasnije,trenutno mi je prazna baterija na aparatu :zvizdi: U medjuvremenu,evo jedne Jouef 4-6-2 NORD (kasnije ih je ,,progutao'' SNCF,koliko ja znam).Lokomotova ne obiluje detaljima,nedostaju tu kojekakve cevi i ostale sitnice.Ali je svejedno efektna.
 

Attachments

  • DSCN4439.jpg
    DSCN4439.jpg
    77 KB · Pregleda: 135
  • DSCN4440.jpg
    DSCN4440.jpg
    92.6 KB · Pregleda: 135

Gvadalkanal

Novi član
Poslednji pogled na Taurusa :( Generalno pokusavam da se limitiram na DB i SNCF,ali kako nisam uspeo da je nadjem u DB varijanti,a silno mi se dopada ta lokomotiva,odlucio sam se za Austrijanku.Sto je mozda i bolje,jer je Taurus ipak OBB izum.
 

Attachments

  • DSCN4544.jpg
    DSCN4544.jpg
    88.6 KB · Pregleda: 132

NClight

Hybernated
Vagoni iza francuzice su zanimljivi! CIWL od Rivarossija? Može još poneka sličica kad se napune baterije >:) :?:
 

Gvadalkanal

Novi član
A sada nesto sto mi se posebno dopada-DB E41 by Roco.Po mom sudu fenomenalno napravljena lokomotiva,sa sjajnim voznim karakteristikama :palci_gore: Vidi se da je puno paznje posveceno izradi svakog detalja.A ide tako tiho,mirno i fino da je to svakako nesto najbolje sto su na sebi imale moje rasklimane pruge ;)
 

Attachments

  • DSCN4545.jpg
    DSCN4545.jpg
    100.3 KB · Pregleda: 230
  • DSCN4547.jpg
    DSCN4547.jpg
    95 KB · Pregleda: 229
  • DSCN4552.jpg
    DSCN4552.jpg
    124.4 KB · Pregleda: 229

Gvadalkanal

Novi član
ne-ne To je Jouef,ali neka specijalna edicija,u skupom pakovanju.I na zalost nisu vagoNI,nego vagoN :( Nisam ga puno slikao,ali evo jos jednog detalja sa njega,sve zajedno sa prasinom,za potpun ugodjaj :D
 

Attachments

  • DSCN4441.jpg
    DSCN4441.jpg
    139.6 KB · Pregleda: 227

Gvadalkanal

Novi član
Evo Mehano vagona (proradio aparat).Svidja mi se i sto nisu svi isti,tj. neki su prljaviji a neki cistiji,sto odgovara realnosti.Takodje,imaju razlicite serijske brojeve.
 

Attachments

  • DSCN4563.jpg
    DSCN4563.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 226
  • DSCN4560.jpg
    DSCN4560.jpg
    105 KB · Pregleda: 227
  • DSCN4562.jpg
    DSCN4562.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 225
  • DSCN4559.jpg
    DSCN4559.jpg
    105.2 KB · Pregleda: 224
  • DSCN4558.jpg
    DSCN4558.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 225

Gvadalkanal

Novi član
Sliku ove lokomotive stavljam najvise zato da bih napravio uvod za jedno pitanje.Inace,o njoj se nema mnogo reci,a da ogromna vecina ovde ne zna.Verujem da je najveci deo nas iz ex YU poceo sa njom ili necim slicnim iz Mehanotehnikinog start seta.Nije cak ni lose napravljena,s obzirom na to kakve su oni krseve znali da prave u to vreme.Inace,urla dok vozi i ide brzo.I jos uvek radi,sto je odlicno,s obzirom da ima oko 25 god. i da je prezivela svakakva maltretiranja tokom mog detinjstva.
A sad pitanje.Da li neko zna nesto vise da kaze o ovoj lokomotivi (o pravoj)?Cak su i informacije na internetu suvise sture.Znam samo da je proizvedena u jako maloj seriji i da je bila u upotrebi svega par godina.Cak ni sliku nisam uspeo da nadjem.Dosta cesto se pojavljuje serija 67000,koja je slicna,ali ne i ista.
 

Attachments

  • DSCN4456.jpg
    DSCN4456.jpg
    121.5 KB · Pregleda: 207
A

Anonymous

Guest
Na railfaneurope.net postoje dvije slike. Evo jedne slike:
http://www.railfaneurope.net/pix/fr/diesel/70000/img0424.jpg

Postoji i na railpictures.net http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=317784&nseq=0

Model su radili samo Mehanotehnika i Jouef:
jf856.jpg

Skinuto je s ove stranice i postoji opis modela. Jouef je izradio model s brojem CC 70001, a Mehanoteknika s brojem CC 70000.

O prototipu.
Izgrađene su dvije (CC 70001 i CC 70002) 1961. zajedno s dvije BB 69000. Malo je neobičan prijenos snage. Imala je dva Dieselova motora, jedan motor je pogonio jedan dio AC generatora (3~), a drugi motor drugi dio AC generatora(3~). Svaki je davao 1765kW, znači zajedno 4800 HP. To je bila tada najača lokomotiva s Dieselovim motorom. Imala je pretvarač jer su vučni motori bili istosmjerni! U svakom okretnom postolju je bio po jedan vučni elektromotor koji je zupčaničkim prijenosom prenosio snagu na tri osovine. Zato i je oznaka postolja C, a ne Co!!! Vukle su putničke vlakove na liniji Paris - Belfort - Mulhouse. Sada je CC 70001 u željezničkom muzeju u Mulhouseu.
Teh. podaci:
duljina: 22.73 m
širina: 2.90 m
visina: 4.20 m
masa: 109.73 t
masa u službi: 117.08 t
 

Gvadalkanal

Novi član
Hvala nightrain na iscrpnom tehnickom izvestaju :naklon: I ja sam bio procitao negde da su napravljene samo dve,ali sam mislio da sam nesto pogresno razumeo,nesto mi to nema logike :uvrnut Ali sada si mi ti to potvrdio.
 

Gvadalkanal

Novi član
Mislim da je ovaj model relativno redak na ovim prostorima,tim pre sto nisam primetio da neko sakuplja SNCF.Lokomotiva lepo ide,nedavno je bila pocela da ispusta neobicne zvuke,ali je podmazivanje uljem sve resilo.Made by Jouef.Inace,kuriozitet je da je prototip jos uvek aktivan i vuce lokalce po pariskim predgradjima.
 

Attachments

  • _MG_6384.JPG
    _MG_6384.JPG
    247.5 KB · Pregleda: 158
  • DSCN4570.jpg
    DSCN4570.jpg
    95.3 KB · Pregleda: 156
  • DSCN4565.jpg
    DSCN4565.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 156
  • DSCN4564.jpg
    DSCN4564.jpg
    105.5 KB · Pregleda: 156

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh