Predratne tračnice - pomoć

Jasenko

Novi član
Poznanik mi je ponudio na prodaju set tračnica (koje još nisam vidio, samo znam da su šire od mjerila H0) iz razdoblja prije Drugog svjetskog rata. Ne bavi se time, a naslijedio ih je; niti zna njihovu vrijednost. Kao ni ja. Zaintrigirale su me kao zanimljivost. Ako netko zna njihovu vrijednost, pomoglo bi mi da znam što okvirno ponuditi. Zanima me eventualni link i nabava modela predratnog razdoblja budući da me zaintrigiralo, a ne znam gotovo ništa o tome, osim osnovnih podjela. Hvala puno.
 

NClight

Hybernated
Malko više podataka nebi škodilo, a fotografija bi bila od velike pomoći kao i bilo kakav natpis koji se nađe na tračnicama.
Ovako je teško bilo što reći...
 

1borna

Veteran foruma
Dok ih ne dobiješ, poslikaš i staviš na uvid ne može se ništa reći! Na njima bi trebalo negdje odozdola pisati tko ih je proizveo.... *mudri*
 

Jasenko

Novi član
Hvala. Imam ih priliku uzeti samo u subotu pa cu na blef. Samo ne znam da li ovisno o njihovoj "predratnoj" starosti vrijede vise ili je stvar kao i s ovim od sedamdesetih do danas, ovisno o kvaliteti.
 

Jasenko

Novi član
Odnosno ako su kvalitete mehana ili "kartonskog" fleischmanna vrijrdr li isto kao i one ili im "predratna starost" povisuje cijenu? Evo samo to pa da okvirno znam da ne precijenim zbog godina.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh