Spajanje tračnica raznih proizvođača

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
dakle kao što i naslov sam kaže imam jedno pitanje vezano za tračnice!
jesu li Piko A-Gleis i mehano kompaktibilne jedne s drugima, i kako ,na koji način se spajaju jedne s drugima?????? :??:
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: pitanje o tračnicama?

torrente kaže:
jesu. spajaju se isto kao i izmedju sebe.
ne-ne ne-ne Odgovor zašto ne, sljedi kad dođem ujutro iz posla...
L.P.
 
A

Anonymous

Guest
Re: pitanje o tračnicama?

Ma nema tu mudrolije. Nekoć davno sam imao Pikove i Mehanove tračnice. Pikova ima nešto uže stopalo pa su stoga i spajalice uže. Znači; Pikovu spajalicu malo stisneš, a Mehanovu malo raširiš i spojiš. No big deal
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovo je iz jednog starog topica, prosinac 2007. (već smo toliko tu?!) :palci_gore:

Thommo kaže:
Piko A-Gleis se da spojiti na ostale Code 100 tračnice. U biti, Piko ima standardnu visinu šine od 2.5mm, ali je stvar u ovome:

Piko_spoj.gif


Piko ima UŽU gaznu površinu (gdje se kotrljaju kotači).

Oni nude dva načina za dobar spoj s Mehano, Peco, Fleischmann i ostalom Code 100 bratijom:

1. Posebne spojnice Piko 55293, na slici gore zeleno, koje s jedne strane naliježu na uske Piko tračnice, a s druge su standardne širine - mogu se kupiti u paketiću, 6 kom. Cijena je oko 2 eura.
55293.jpg


2. Tračnica Piko 55208 Ü-Gleis Universal GU - 62mm ravna tračnica, s jedne strane je Piko profil, s druge standardna šira šina. Košta cca. 1,55 eura.
219700_BB_00_FB.EPS.jpg


Ja sam probao ove spojnice, sa Peco engleskim tračnicama spaja se OK.
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: pitanje o tračnicama?

mmatja kaže:
torrente kaže:
jesu. spajaju se isto kao i izmedju sebe.
ne-ne ne-ne Odgovor zašto ne, sljedi kad dođem ujutro iz posla...
L.P.
:aplauz: Thommo je več sve rekao, što se spajanja tih dviju vrste tračnica pritiče. A za spajanje na primer Piko-A gleis i Tillig elite potrebno je imati ovakve spenjače, Piko 55294:

55294.jpg


L.P.
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
hvala ljudi na odgovoru!!!!
ma ići ću uskoro u graz u nabavku tračnica i nekako mi se čini da su mi Piko A-Gleis najprihvatljivije a pošto imam nešto mehana (za ranžirnu i sljepe kolosijeke) zaimalo me mogu li se te dvije vrste tračnica skompati!!!!!
svaka čast!!!!

P.S. .... NC light.... :palac_gore: :palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh