Tračnice TEMPO 98 - tražim informacije

czrnko

Član foruma
Raskopao sam svoju staru maketu i selim ju na novu lokaciju-veći prostor. Sortirajući tračnice naišao sam na "TEMPO ..98", Made in Juga. Nema nikakvih drugih podataka. Znade li itko išta o tim tračnicama R=?. Nakon mnogo godina tračnice su još uvjek u dobromstanju za razliku od jedne serije Lime koja izgleda kao su normalne šinje koje nisu korištene barem 30 god.
Dalje; danas sam na jedan GB forum koji pokušava održati slijed Jouefa odaslao upit za R mosta pod oznakom N=674.
Ukoliko itko ima bilokakve podatke molim da mi pomognu i da mi malo olakšaju život.

HVALA!!
 

Mr.Joe

R.I.P.
Po mome, najlakšije način da odrediš radius R je da na nekom ploču ili na malo većim kartonu nacrtaš standardne radiuse, naprimer od Roca, pa lako možeš posle odrediti prešnik te nepoznate tračnice.Valjda sam nešto pomogao......
 

polval

Član foruma
Radiusi krivina Mehanotehnike su sledeci


tzv. evropski sistem
342 mm/45°
400 mm/30° 22° i 8°

americki sistem
18" ili 457.2 mm / 30° i 10°

Standardni Jouefovi radiusi su 385 i 445 mm. Njihov most je tako izradjen da se na njemu mogu postaviti prava pruga L=247mm i jedna od ovih krivina.

Pisuci ovo , potrazih malo po internetu i nadjoh ovo :
http://cgi.benl.ebay.be/JOUEF-H0-ref-67 ... dZViewItem

To je tvoj Jouef nadvoznjak, radius na nadvoznjaku je 385 mm. Zanimljivo, nekada su tracnice bile utopljene u sam nadvoznjak.

Nadam se da sam barem malo pomogao

Pozdrav
Tino
 

czrnko

Član foruma
Da to je to. U originalu su tračnice u radijusu utoplene u plastiku, ana ravnim djelovima mosta ne.
Za onunu eksra dugu parnjaču morao sam odrezat ogradu sa unutarnje srtrane mosta jer nije mogla kproć.
Hvala na trudu
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh