Završni rad : model elektrificirane željeznice

Bicanict11

Novi član
Pozdrav !


Već sam nekoliko puta objavljivao ovdje na forumu vezano uz završni rad. Rad je gotov pa ovdje stavljam nekoliko slika, programe za arduino koji upravlja ŽCP-om, koji je u lokomotivi i koji upravlja motorima, svjetlima i trubom (koja ne zvuči kao truba). Lokomotiva je električna no problem je sa uzimanjem struje sa tračnica gubim kontakt stalno, stavio sam po 2 sa svake strane ESU 50707 kao oduzimači struje. Pruga nije elektrificirana ali na tome planiram još raditi i napraviti da može raditi sa strujom iz tračnica ili iz mreže. Kako se inače riješi to oduzimanje struje iz tračnica. Sviđa mi se modeliranje željeznice pa možda nekad poslije napravim malo veću maketu sa par skretnica.

link na google disk gdje su fotografije, videozapisi i programi

Hvala svima koji su pomogli !
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
I tvorničke lokomotive sa samo dvije osovine nisu perfektne za vožnju, ono što možeš ako ima mjesta je da staviš neki uteg u njoj da ima jači dodir na prugu jer što je lakša veća šansa da izgubi struju, a ako budeš pravio nešto sa skretnica tu bi tek onda imao problem sa njom ako je plastično srce skretnice!
 

Bicanict11

Novi član
Ima 4 osovine, 2 okretna postolja. Mislim da je problem u tim oduzimačima struje, vidio sam da imaju neki veći kao klizači pa mislim da bi sa time riješio problem oduzimanja struje. Imam 2 zavoja promjera 50cm jel bi to stvaralo problem prolasku lokomotive ? Planiram kupiti sa njuškala ili kupujem prodajem neku DC H0 lokomotivu ali me brine da neće moći proći kroz ta 2 zavoja.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh