Youtube - zanimljive makete, diorame, modeli

1borna

Veteran foruma
Berner Modell-Eisenbahn-Club BMEC je jedan veliki klub u Bernu, Švicarska koji postoji od 1936 godine!
(pisao bih o tome na odgovarajućem mjestu kad bih ga imao?)
Imaju ogromnu maketu u 0 mjerilu koju su počeli raditi 1953 godine (28x6,5 m) te manju i mlađu H0 .
 

1borna

Veteran foruma
Javna je već 50-ak godina....Takove nagibe je moguće napraviti kod većih radijusa, na manjima bi postojala opasnost urušavanja vagona.
No i ovaj zadnji video je od 0 makete (iako piše H0), njihova početna stranica je http://www.bmec.ch/
Evo stoga nekoliko slika H0 makete
spurh0_04.jpg
spurh0_05.jpg

Na njoj imaju i uskotračnu prugu
spurh0_11.jpg
spurh0_07.jpg

(sa slikama H0 nisu baš neki)
Sad sam se prisjetio da sam o tome klubu već pisao pred nekih 2 godine!
(bilo je dosta pisanije o njemu i maketi)
 

1borna

Veteran foruma
Jedna relativno mala (240x55 cm) i stara maketa iz 60-ih godina, zvuk parnjača je pomalo groteskan
Z maketa je malena ali lijepa, a i sam filmić je dobro i zanimljivo napravljen!
 

1borna

Veteran foruma
Za amere ali i sve ostale, krasna velika maketa ali bez pretjeravanja u koje čemu!
Ta ostale ali da i ameri vide malo kako se radi u EU....maketa nam je poznata, nije jako velika niti je komplicirana.
 

1borna

Veteran foruma
Tipična Švicarska maketa, prvi film je nastao pred 5 godina a drugi je od nedavno
Maketa je povelika, 420 x 220 cm
 
  • Like
Reactions: 81i

1borna

Veteran foruma
Lijepa maketa od 50-ak kvadrata sa 500 metara pruge, može se voziti do 39 vlakova. Na glavnoj stanici su kolosjeci dužine 5 metara pa može
prihvatiti i duugačke kompozicije
 

1borna

Veteran foruma
Krasna maketa Baden-Baden zaslužila je da se pogledaju sva 4 filma!
Pogledajte pult odmah na početku, kasnije kod svakog novog modela daju se podatci o njemu itd...
 

1borna

Veteran foruma
O ovoj maketi je već bilo pisano prošlih godina no o njoj ima dosta (dobrih) filmova. Maketa još nije potpuno dovršena...
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024

1borna

Veteran foruma
Očekivao sam da će netko reagirati, nemaju baš svi prostora za neke velike radijuse. Malo se zažmiri...i vozi!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh