Weathering - postarivanje modela

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
:hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:sam si rekao da želiš iskrene komentare :)
Hehehe..a nisam ja napravio te cilindre jbg:hihihi: a i promasio je odgovor kad sam mislio na postarivanje da oceni!

Sta ti kazes Kameni kao buduci master of weathering??;)
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
A sta cu drugo.ja se ponadam nesto novo na forumu kad opet svadja.ljudi kom se nesvidja postaran model nek obidje tu temu.tko nevoli maerklin nek obidje tu temu.tko nevoli rucno izradjene modele nek obidje tu temu.pa ima dovoljno drugih tema.pa nemora se svaka komentirat.usto se razumis i usto nerazumis.kad bi se tog pridrzavali bilo bi puno bolje
E moj Adi, da je to lako.... Nemoguće je jer ima forumaša koji moraju svugdje biti poklopac, na svakom loncu ili kanti (rekao je jednom barba Luka Bebić :hihihi:)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hehehe..a nisam ja napravio te cilindre jbg:hihihi: a i promasio je odgovor kad sam mislio na postarivanje da oceni!

Sta ti kazes Kameni kao buduci master of weathering??;)
hoćeđ iskreno ili da lažem ;) šalu na stranu.

OK Evo geldam tvoje postolje koje ja još tako dobro ne znam napraviti i uzeo sam bezveze neko s interneta jer svako postolje ima drugačiji weathering koji ovisi o 1000 faktora

20160801_140758-1-1280x592.jpg

3006.1360289883.jpg

- postolje bi možda po mom ukusu trebalo imti ujednačeniji ton s varijacima svijeltijih i tamniji tonova
- ako su ti opruge tako korodirale (a mogu) onda bi ispod opruga prebali biti tragovi hrđe.
- dodaj malo masti na ležajeve a onda i malo tamniju boju na metalne spone ispod ležaja
- mogao bi ubaciti neki broj na cilindru s datumom inspekcije kao neki broj (samo što je to jako sitno)
- dodaj i ove točke i fleke od ulja po postolju
- graftinom olovkom ili prahom prođi po rubovima cilindara i klipu.
- na cilindrima se vide tragovi uja na kućištu
- nova hrđa na vijenicma i vrhovima vodilice ležajeva

nema ti druge nego naći sliku tog psostolja koje postaruješ.... ja bi tako napravio... sve ostalo je nagađanje :) kao što sad ja radim
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ajde da malo smirimo strasti..šta mislite o ovom mom postarivanju obrtnog postolja?
Jbga Boro, dovodiš u glupu situaciju 97% članstva ovog foruma...... kako da ti ljudi komentiraju postolje
kad nas 97% nikada nije postarilo niti jedan model?! :cool:
Ljudi nisu kompetentni, pa najbolje da držimo ....:sutim :sutim
P.S. @Kameni ima neke beneficije kao budući 'master of weathering' , pa može komentirati (iako nikada nije postario niti jedan model)! :hihihi:

Dečki, šalim se, naravno! ;) :palac_gore:
Htjedoh samo malo skrenuti pozornost na apsurd tih izjava o (ne)kompetentnosti forumaša za ocjenom konačnog uratka (rezultata) postarivanja.

Sad za ozbiljno:
Boro, iako nisam pobornik američkih modela, ali ono što od tvojih radova pogledam,
iskreno nemam nekih primjedbi, meni su tvoji radovi stvarno ok! :palac_gore:
Amerika je za razliku od Europe, ipak vidno zmazanija, pa to tebi ide bez problema!;)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ne vredi pisati..:fp: Postarivanje Prle na postarivanje sam mislio i napisao:o
Bora, moj post je bio prijateljsko upozorenje da slučajnim pokretanjem ne uništiš kotače i kočiono polužje na lokomotivi i nije imao veze sa postarivanjem!!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Bora, moj post je bio prijateljsko upozorenje da slučajnim pokretanjem ne uništiš kotače i kočiono polužje na lokomotivi i nije imao veze sa postarivanjem!!
Znam naravno ali sam ja postavio pitanje vezano za postarivanje..pa sam očekivao takav odgovor!
Znam da je šala ali upravo takvi odgovori znaju zeznuti situaciju! Pitam jedno dobijem drugo haha;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jbga Boro, dovodiš u glupu situaciju 97% članstva ovog foruma...... kako da ti ljudi komentiraju postolje
kad nas 97% nikada nije postarilo niti jedan model?! :cool:
Ljudi nisu kompetentni, pa najbolje da držimo ....:sutim :sutim
P.S. @Kameni ima neke beneficije kao budući 'master of weathering' , pa može komentirati (iako nikada nije postario niti jedan model)! :hihihi:

Dečki, šalim se, naravno! ;) :palac_gore:
Htjedoh samo malo skrenuti pozornost na apsurd tih izjava o (ne)kompetentnosti forumaša za ocjenom konačnog uratka (rezultata) postarivanja.

Sad za ozbiljno:
Boro, iako nisam pobornik američkih modela, ali ono što od tvojih radova pogledam,
iskreno nemam nekih primjedbi, meni su tvoji radovi stvarno ok! :palac_gore:
Amerika je za razliku od Europe, ipak vidno zmazanija, pa to tebi ide bez problema!;)
Napomenuo sam da želim komentar od svakog..nema razloga da bilo ko ne napiše da li mu se svidja ili ne?? I svako ko ima makar malo nekog "klikera" može skužiti šta tu može da rdja da se masti itd pa da ukaže na neke smernice! Naravno bez nekih mudrorija koje nemaju veze sa vezom..
Da Amerika je vidno prljavija i nekako zanimljivija po nekim modelima za postarivanje!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
hoćeđ iskreno ili da lažem ;) šalu na stranu.

OK Evo geldam tvoje postolje koje ja još tako dobro ne znam napraviti i uzeo sam bezveze neko s interneta jer svako postolje ima drugačiji weathering koji ovisi o 1000 faktora

View attachment 79162

View attachment 79161

- postolje bi možda po mom ukusu trebalo imti ujednačeniji ton s varijacima svijeltijih i tamniji tonova
- ako su ti opruge tako korodirale (a mogu) onda bi ispod opruga prebali biti tragovi hrđe.
- dodaj malo masti na ležajeve a onda i malo tamniju boju na metalne spone ispod ležaja
- mogao bi ubaciti neki broj na cilindru s datumom inspekcije kao neki broj (samo što je to jako sitno)
- dodaj i ove točke i fleke od ulja po postolju
- graftinom olovkom ili prahom prođi po rubovima cilindara i klipu.
- na cilindrima se vide tragovi uja na kućištu
- nova hrđa na vijenicma i vrhovima vodilice ležajeva

nema ti druge nego naći sliku tog psostolja koje postaruješ.... ja bi tako napravio... sve ostalo je nagađanje :) kao što sad ja radim
E u tome je fora..pazi sad!
Problem br1 kod sugestija:

-Ti si našao fotku jednog postolja a to postolje je najverovatnije jedno od 10.000 različito zaprljanih postolja u isto toliko varijacija!

br2:

-primer ovog postolja ne mora biti osnova za bilo koji weathering

br3:
-ne može se uvek sugerisati oko količine rdje jer je rdja relativna kao i mast

br4:
-sugerisanje tipa ja bih ovo ovako je ok ali ne znači da bi tako trebalo da izgleda jel? U skladu sa nekim nedostacima ova sugestija je sasvim ok!

Ako neko zna još koji razlog neka dopiše ali eto na brzinu par razloga..

Ono što je u sugestiji Kamenog realno je da FALI MASTI oko ležajeva koji su većinom masni od recimo dolivanja ulja ili lošeg dihtovanja poklopca!

Rdje ispod opruga ima u manjim tragovima uveličaj sliku..to sam jako umereno uradio da ne bi boja rdje preovladala postoljem jer nisam hteo da tako bude!

Znači ova sugestija Kamenog je skoro 100% dobra sugestija..i dobrodošla je i ja ću sad dodati tragove masti na ležaje!
Kao i obojiti osovine cilindra..jer se one kreću i na taj način su prilično čiste!

Sve sam to prevideo i ova sugestija/kritika će doprineti boljem izgledu mog modela!

Hvala Kameni care ;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Meni se svida, po mom ni jedan rad nije los pogotovo od ovakvih majstora kakvi su na ovom forumu
Evo lajk a i odgovor..Kameni mi je ukazao na nedostatke i ja sam to prihvatio jer su to realne i ispravne kritike! Skoro sve što je napomenuo je korektno i to nisam odradio..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Samo da napomenem da ove razloge što sam nabrojao br 1 2 i 3 su moja neka vidjenja..tako da to ne znači da je to sad bog i tačka!

Ali smatram da su realni razlozi..e sad!:hmmm:
Ko ima da doda nešto neka doda slobodno..sve ovo je u cilju izbegavanja nesuglasica oko kritike koja je srž ovog problema na forumu!
Samo realno i nikako drugačije:palci_gore:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hmm..sto sad niko ne daje svoje misljenje o mom obrtnom postoljju?
Rekao sam da svako ima pravo reci po kuju kritiku da vidimo sta tu jos fali..ajde ajde znam da svako ima neko misljenje?
 
  • Like
Reactions: 81i

wagenman

Član foruma
Odlicno izgleda. Realno, ni na originalima nije uvek ista situacija tako da ako necega ima vise ili manje nije nikakva greska. Nemogu lepo da vidim na slici ali jedino sto bih mozda dodao je sjajni deo na gazecem delu tocka...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlicno izgleda. Realno, ni na originalima nije uvek ista situacija tako da ako necega ima vise ili manje nije nikakva greska. Nemogu lepo da vidim na slici ali jedino sto bih mozda dodao je sjajni deo na gazecem delu tocka...
Uf točkovi su jako prljavi od postarivanja..nisam stigao da ih očistim a to će biti verovatno kada bude krenula da se vozi!

Eto još jedna prihvaćena kritika ajmo dalje?
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Neću ništa komentirat jer na svaki komentar ti nabaciš nekoliko postova objašnjenja, postal si kao i Hyperion. On jer to u H0, a ti jer možda pretamno :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:!!!!!!
 

nik

Veteran foruma
Hmm..sto sad niko ne daje svoje misljenje o mom obrtnom postoljju?
Rekao sam da svako ima pravo reci po kuju kritiku da vidimo sta tu jos fali..ajde ajde znam da svako ima neko misljenje?
Ajde kad si već navalio... A osim toga voliš i cijeniš ono što napišem...
Kako su cilindri/klipovi vani onda je i osovina/motka koja ih spaja sa kočionim polužjem izvučena. A ona je uvijek sjajni polirani čelik dok je na tvom weatheringu prljava i hrđava.
:vrag:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ajde kad si već navalio... A osim toga voliš i cijeniš ono što napišem...
Kako su cilindri/klipovi vani onda je i osovina/motka koja ih spaja sa kočionim polužjem izvučena. A ona je uvijek sjajni polirani čelik dok je na tvom weatheringu prljava i hrđava.
:vrag:
To smo već rešili da treba biti sjajna..čitaj iza postove;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh