Weathering - postarivanje modela

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Neću ništa komentirat jer na svaki komentar ti nabaciš nekoliko postova objašnjenja, postal si kao i Hyperion. On jer to u H0, a ti jer možda pretamno :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:!!!!!!
Kada su mi rekli da treba masti oko ležajeva i da sjajna bude kočiona šipka ja se nisam bunio pročitaj malo bolje Prle!

Šta je vama ljudi pa ja sam sve realne kritike prihvatio jel vi dobro vidite šta ja pišem ili se kod vas na kompu drugačije čita?

Prle..nemoj da mi izvrćeš postove kad te molim!

Taman sam vam objasnio da kritike koje jesu ispravne prihvatam a vi me sad j...e!

Što se tiče objašnjenja naravno da ću nešto napisati pa neću samo staviti OK!
Onda bi ti to smetalo..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kakve veze sad ima dvorište sa weatheringom? Prvo prigovaraš da se ne držimo pitanja o weatheringu a onda skreneš potpuno sa željezničke tematike...
:dada:
Hahaha pa ti ne shvatas jbt..pa mislio sam par postova iza ili nazad ili iznad kako hoces samo da ponovo procitas ono sto sam ti rekao da ponovo bolje procitas:dada:
Jel kapiras sad?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
@Brojčile evo našao sam weathering koji sam ti spomenuo i koji se po tonovima uklapa u dioramu.
Slike ove makete su bile na forumu ali su "nestale" kod velikog potopa

Dakle postarivanje se po tonu uklapa u dioramu. Žice kontaktne mreže namjerno nisu stavljene da ne kvare dojam. Šteta što su pantografi spušteni. Vagon koji prevozi nove cijevi svojim weatheringom ističe taj kontrast
IMB2009-11.jpg

Parnjača vrlo decento (možda premalo) postarena i uklopljena u savršen okoliš
134.jpg

Putnička kompozicija umjereni weathering. Zanimliv je krov putničkih vagona
IMB2009-19.jpg

Smirenom ugođaju doprinose i ujednačeni tonovi ostalih elemenata ove makete.
Detalj pilane s uskotračnom prugom
jacq_62.jpg
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kada su mi rekli da treba masti oko ležajeva i da sjajna bude kočiona šipka ja se nisam bunio pročitaj malo bolje Prle!

Šta je vama ljudi pa ja sam sve realne kritike prihvatio jel vi dobro vidite šta ja pišem ili se kod vas na kompu drugačije čita?

Prle..nemoj da mi izvrćeš postove kad te molim!

Taman sam vam objasnio da kritike koje jesu ispravne prihvatam a vi me sad j...e!

Što se tiče objašnjenja naravno da ću nešto napisati pa neću samo staviti OK!
Onda bi ti to smetalo..
ma ne zafrkavam te naravno, sve ok, ali ako napišem da su one gume na traktoru nerealne i nelogične opet češ mi tumačit da je to tako iako nema smisla jer ako je išao po blatu, blato se slijevalo i na bok, osim ako je traktor iz JNA pa su gume naknadno boksane. E zato neću ništa komentirat da si ne nabijaš postove!!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh