Domagoj Vu modeli :)

Domagoj Vu

Aktivan član
Roco 67249 'HŽ Cargo'
ngocxd.jpg

Ljestve sam uklonio
4ij22u.jpg


2yknc7o.jpg

Nastavak sljedi...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Domagoj, Domagoj, ... nemoj stavljati vagone na betonirane površine, umjetne fasade i slično.
nije to dobro za vijence kotača.
Stavi ih na tračnice odnosno komad puge s odbojnicma, staklo, drvo, stiropor, tkanine, itd itd itd...
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Klein modellbahn 3407
Operater željeznice:ÖBB
Broj vagona:31 81 5334 049-8 Eaos
Duljina preko odbojnika:14.04
Revizija:nema
2w39grb.jpg

Žasto je ovdje vagon napuknuo? :help::hmmm::spank::mad::fp:
f019w2.jpg


2nbrmfd.jpg

Status vagona:odličan vagon, fale dvije brodske kuke.
To su svi modeli i potrošio sam 500 kn dok sam prošli put u 3 mjesecu potrošio 100 €urića! ;)
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Mehano
Operater željeznice:nepoznat
Broj vagona:nema
Duljina preko odbojnika:nema
Revizija:nema
246oo5g.jpg


1e59c7.jpg


14jn66g.jpg

Status modela: O.k vagon, dva komada. Na drugom zelenom ispadaju postolja, fali par odbojnika. Model je kupljen još 1975 ili početkom 80-tih godina.
Sljedi nastavak...
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Mehano
Operater željeznice:SNCF / USA
Broj lokomotive:040. DE. 1
Duljina preko odbojnika:nema
Revizija:nema
qs3v4w.jpg


qp3pte.jpg


2en5npg.jpg

Status modela:Lokomotiva nije niti postojala na francuskim željeznicama(SNCF). Kalup lokse je USA i igračka je izvrsno sačuvana!
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ukoliko još hoćete detaljnih slika mojih modela, slobodno pišite bilo koji vagon (može i kataloški broj ukoliko vam je model poznat) i ja ću će potruditi oko fotografiranja mojih drugih modela... :pivo:
Srdačan pozdrav, Domagoj
Stavi slike svih modela.

E sad što se tiče one pukotine na OBB Eaos vagonu... možeš li napraviti par dobrih slika i to
- donja starana vagona
- slika sanduka prema pukotini - slikano iznutra
- slika pukotine izvana - slikano sa strane


Ovako na prvu radi se cracku koji je prema slici propagirao prema vijencu vagona. U stvarnosti to se događa u zavarima, rjeđe u materijalu.
Za ovakvo oštećenje potrebna je prilična sila razvlačenja, savijanja ili kombinirana te greške u materijalu, u ovom slučaju izradi.

Teško je moguće da je uzrok pukotine ovaj teret koji je trenutno u vagonu - zbog širenje materijala pod utjecajem temperature .
Prije da je razlog ljudski faktor, pad vagona, vađenje tog tereta iz vagona kada je plastika bila hladna, ravnanje stranica, itd. itd..

Drugi je problem ako je ta pukotina nastala kod tebe "sama od sebe". Slikaj pa da malo prodiskutiramo :)
Uglavnom problem je rješiv popravkom s unutrašnje strane vagona, i špricanjem bojom istog RAL-a izvana :)

Evo da te utješim.... Ja sam namjerno potrgao dijelove na jednoj preradi koji se nisu dali odlijepiti i nakon prerade, zalijepio sam ih, pokitao i obojio :) i ništa se ne vidi :) :)
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Stavi slike svih modela.

E sad što se tiče one pukotine na OBB Eaos vagonu... možeš li napraviti par dobrih slika i to
- donja starana vagona
- slika sanduka prema pukotini - slikano iznutra
- slika pukotine izvana - slikano sa strane


Ovako na prvu radi se cracku koji je prema slici propagirao prema vijencu vagona. U stvarnosti to se događa u zavarima, rjeđe u materijalu.
Za ovakvo oštećenje potrebna je prilična sila razvlačenja, savijanja ili kombinirana te greške u materijalu, u ovom slučaju izradi.

Teško je moguće da je uzrok pukotine ovaj teret koji je trenutno u vagonu - zbog širenje materijala pod utjecajem temperature .
Prije da je razlog ljudski faktor, pad vagona, vađenje tog tereta iz vagona kada je plastika bila hladna, ravnanje stranica, itd. itd..

Drugi je problem ako je ta pukotina nastala kod tebe "sama od sebe". Slikaj pa da malo prodiskutiramo :)
Uglavnom problem je rješiv popravkom s unutrašnje strane vagona, i špricanjem bojom istog RAL-a izvana :)

Evo da te utješim.... Ja sam namjerno potrgao dijelove na jednoj preradi koji se nisu dali odlijepiti i nakon prerade, zalijepio sam ih, pokitao i obojio :) i ništa se ne vidi :) :)
Dijagnoza je cinkana kuga,to je uzrok pukotine.Kmb eaos i vagoni slične konstrukcije imaju dno od te loše legure.Ja ih imam 10-ak i svi su imali Ck.Znaci,odmah dno vagona napolje dok deformacija nije totalno uništila model!!!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dijagnoza je cinkana kuga,to je uzrok pukotine.Kmb eaos i vagoni slične konstrukcije imaju dno od te loše legure.Ja ih imam 10-ak i svi su imali Ck.Znaci,odmah dno vagona napolje dok deformacija nije totalno uništila model!!!
:cool1: evo pravog razloga :) znači ipak cinkova kuga stoji iza ovog oštećenja.
Koji užas!!!! ... moram pogledati svoje vagone od KMB :) stalno planiram a nikako da bacim oko na njihovo stanje...
Dakle jedino rješenje je što prije skinuti dno vagona da ne uništi kompletan vagon :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh