Sastavi vlakova ex YU

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
WR na Savi nikad na čelu osim možda na Slovenskom djelu ako je bio izbačen vagon pred polazak zbog kvara. Poštanski vagoni bez prelaznica su uvijek bili ili na početku ili na kraju vlaka, spavači do njih, a službeni sa prelaznicama bilo gdje u vlaku. Ako su u sastavu vlaka samo vagoni prvog razreda onda WR; AR; BR; SR na sredini vlaka, ako je bilo vagona drugog razreda onda bliže vagonu prvog razreda. ako je sastav putem mjenjan onda po PTU ili STU .
 
  • Like
Reactions: Mon

4w4

Član foruma
Spominjah negdje o svom putovanju 1986 .sa "Hellas Express" kompletno od Atine/Athenes do Beograda ...moje iskustvo je da se moglo proci kroz "wl"(skopski)...od Skopja ka Beogradu bijah u pretposljednjem "Obb" -u (iza bjese Jz/Lb Skopje -Wien).Gledajuci ka celu kompozicije ( za dionicu Sk-Bg,kompozicija se inace okrenula u Solunu/Thessaloniki i imala preradu tu i u Skopju...)odmah je isao skopski "wl" pa"bc"(x-poljak)...inace oni do Munchena ,ne do Dortmunda...nekoliko puta sam prosetao...inace iza ta dva "Jz" vagona su onda isli "Db" vagoni za Dortmund...
 

nik

Veteran foruma
Uspio sam doma iskopati ovaj džepni pregled polazaka i dolazaka.
IMG_3793.JPG
Za sve vlakove je osim vremena naveden i peron odnosno kolosijek.
 

railskin

Novi član
Ovde imate par scanova vozova slikanih na samom početku 70-ih na potezu Batajnica - Stara Pazova
express.jpg

express2.jpg

express3.jpg
 

nik

Veteran foruma
DB kušet Bctmh 257 u Rijeci, vjerojatno početak 80-ih.
1399829_10201398716864718_216926558_o.jpg

To bi mogao biti neki agencijski ili auto vlak, ali koji?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
DB kušet Bctmh 257 u Rijeci, vjerojatno početak 80-ih.
1399829_10201398716864718_216926558_o.jpg


To bi mogao biti neki agencijski ili auto vlak, ali koji?

Možda je bilo snimljeno na isti dan kao gornja slika "ČSD kušet u Rijeci oko 1984", jer se i na donjoj slici vide skele na pročelju stanične zgrade.
 

nik

Veteran foruma
Možda je bilo snimljeno na isti dan kao gornja slika "ČSD kušet u Rijeci oko 1984", jer se i na donjoj slici vide skele na pročelju stanične zgrade.
Ne mora biti isti dan jer je Zelić tamo godinama često bio i fotografirao. Ali vjerojatno je ista godina u pitanju.
 

El Ron de Cuba

Član foruma
Supporter 2020
Pozdrav, nakon dugo vremena imam nove informacije. Razumijem ipak, tako tipkanje je još uvijek teško za mene. Nadam se da neće smetati Engleski.

I complete lots of information which I got. So I make btw. actualization of compositon from timetables 90/91 and theoretical 91/92. Next will be 88/89 and than 86/87. I try make it thoroughly, but there should be any mistakes formal (typing error, ...) or factual (wrong locomotion, wrong coache, wrong livery, ...). Every info, or correction is welcome. Thank you.

Same situation is with tables. I publish any statistich data - http://www.vagonweb.cz/seznamy/JZ/ - which I assemble. If anybody find there any mistakes, please left me notice.

Hval ljepo.
 

nik

Veteran foruma
Pozdrav, nakon dugo vremena imam nove informacije. Razumijem ipak, tako tipkanje je još uvijek teško za mene. Nadam se da neće smetati Engleski.

I complete lots of information which I got. So I make btw. actualization of compositon from timetables 90/91 and theoretical 91/92. Next will be 88/89 and than 86/87. I try make it thoroughly, but there should be any mistakes formal (typing error, ...) or factual (wrong locomotion, wrong coache, wrong livery, ...). Every info, or correction is welcome. Thank you.

Same situation is with tables. I publish any statistich data - http://www.vagonweb.cz/seznamy/JZ/ - which I assemble. If anybody find there any mistakes, please left me notice.

Hval ljepo.
Naravno da nije problem kad pišeš na engleskom; bitno je da je jasno što si htio reći.
Budem malo proučio što si novo stavio za JŽ na Vagonweb (vidio sam da su se pojavile i sličice lokomotiva) pa ću prokomentirati što je potrebno.
Možda bi bilo zgodno da ovdje u Sastavima vlakova otvorimo temu 'Vagonweb - komentari i primjedbe' pa da se tu odmah i rasprave neke nejasnoće a i objavi kad je nešto novo.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
I complete lots of information which I got. So I make btw. actualization of compositon from timetables 90/91 and theoretical 91/92. Next will be 88/89 and than 86/87. I try make it thoroughly, but there should be any mistakes formal (typing error, ...) or factual (wrong locomotion, wrong coache, wrong livery, ...). Every info, or correction is welcome. Thank you.

Na vlaku Ex 416/417 moraš promijeniti boju SBB vagona u čisto zelenu:

LS_47223_Bm11_Logoneu-550x367[1].jpg


http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=JZ&cislo=416&rok=1991
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=JZ&cislo=417&rok=1991
 

El Ron de Cuba

Član foruma
Supporter 2020
Naravno da nije problem kad pišeš na engleskom; bitno je da je jasno što si htio reći.
Budem malo proučio što si novo stavio za JŽ na Vagonweb (vidio sam da su se pojavile i sličice lokomotiva) pa ću prokomentirati što je potrebno.
Možda bi bilo zgodno da ovdje u Sastavima vlakova otvorimo temu 'Vagonweb - komentari i primjedbe' pa da se tu odmah i rasprave neke nejasnoće a i objavi kad je nešto novo.

OK, super. Btw. new theme for Vagonweb: I´m not able assess if it is OK or not. What say admin?

SBB Bm: OK, thank you.

Becouse I have lots of conflicting informations, I try ask you for some ones (all questions are from years cca 1985 - 91).

1) Names of trains - any sources using names f.e. Pelargonija (train Skopje - Bitola), Morava (Niš - Beograd), Partizanske vode (Beograd - Zlatibor), Kosovo Express (all trains 160/163 and 161/162 vs. only 160/163), is it right?

2) Category of trains: I have problem to define correct category by many trains. Is any rule how to do it (Ex, P, B, UB)?

3) SR Zagreb: Does anybody know, from which coaches and when was they rebuild? How many places for siting in dining part (if there where)? Sketch or pics of interior? When was change marking WR to SR?

4) ARl Zagreb: If I´m right totaly 11pc. How many of them have all 4 compartments at standard configuration and how many with anything, like "privat salon"?

5) ARm/ARl Skopje: I know, that there were 3pc of ARm (UIC-X - "Poljak"). But I saw on net any pics of coache/s which looks like Goša UIC-Y ARl. Do you have any info?

That´s all at now, thank you.
 

nik

Veteran foruma
3.) SR Zagreb
SR=WRl (more or less)
Three pieces rebuilit by Gredelj in 1985.
Rebuilt from three Goša Y Bl built in '65, '66. and '67.
More informations and pictures here:
http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/goša-y-pregrađeni-vagoni.6945/
...all three pieces are sitill alive but in poor condition.

4.) ARl Zagreb
At least four different configurations (rebuilt heating included); more to investigate...
Originally built in silver and in green.
Repainted in at least six more different liveries.
 

4w4

Član foruma
...pogledah...za sada ...barem sto se mene tice...840/841 Ploce -Beograd je jaci za 2-3 vagona...950 /951 Ploce -Tuzla je kraci za isto toliko.. 590/591....ne sjecam se uopste spavaceg na Zagreb -Bitola(kasnih 80ih)...onoga sa lezajima ...DA...i jedan je ...ne dva spavaci Ljubljana-Skopje...i oko "Puskin" ...mislim da se otvaraju pitanja...ali o
 

4w4

Član foruma
...bjese i dalje mnogo X -poljaka u kompozicijama...a i ...y -aca sa osam sjedala kod svih u unutrasnjem saobracaju...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh