MAV/GySEV modeli

damir661

Veteran foruma
Piko je OPAKO zabrijao sa cijenama... Sjetite se samo da su Taurusi iz expert serije koštali 60-70€, a sada je redovna cijena već 120€ :o
Kod Pika ispade da su lokomotive jeftinije od vagona. Odličnih modela lokomotiva ima za stotinak eura, al cene teretnih vagona :harakiri

Inače imam jedan ovaj MAV Hbbillns, odličan model
 

nik

Veteran foruma
Vidim da je Roco opet počeo raditi ove vagone iz KMB alata...
76808OffG%C3%BCterwgnEasGySEVe5.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nadam se da će Roco barem ovog uraditi kako treba, sa oznakama 277 0 Habbins (AAE vagon):
Kopija od 0096_1.jpg

MAV Habbins 277 0 809-5, Pragersko, 26. 12. 2006 0004.JPG

a ne kao ovaj suvremeniji 2870 Habbinss:

Pragersko, 4. 10. 2012 0431.JPG
 

damir661

Veteran foruma
U čemu bi se onda razlikovao od već postojećeg 66453 MAV Habbinsa, ako bi bio kao na slici gore? Možda sa natpisom samo H-MAV i bez logotipa ?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Izašli su Roco modeli mađarskih 'Goša' putničkih vagona (novi logo):

Roco 64491 reisezugwagen 2. Klasse Bmz, blau/grau:
roco_ro64491[1].jpg

Roco 64492 reisezugwagen 2. Klasse Bmz, blau/grau, geänderte Betriebsnummer:
roco_ro64492[1].jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da li je to još uvijek konstrukcija iz godine 1980 (+ -), kod koje cijela stranica sa vratima kupeja stoji koso (vidi se na slici: http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=242423264227418 ), zbog konstrukcijske greške - premalene unutarnje visine, ili su to već sredili i slika vara?
Tu nakrivljenost čitavog unutarnjeg zida, kao i loš dosjed prozora na karoseriju kod Roco modela sam uvijek mrzio.:palac_dolje:
Imam poslikan jedan prijašnji Roco u MAV verziji, gdje se sve to skupa vidi:
DSC_0584.JPG


Sudeći prema prvim slikama ovih novih H-STARTmodela , bojim se da Roco nije ništa konstrukcijski mijenjao.
(koliko vidim, putokazna tabla odrađena je tampon tiskom, a vjerojatno onda i rešetka toplozračnog grijanja, kao i na ovoj mojoj MAV verziji)
No, pričekajmo bolje fotke ovih novih modela da vidimo jel' to istina!

Zasad su izgleda, izašla samo ova dva Bmz modela sa različitim brojevima, a ABmz još nije.
 

nik

Veteran foruma
Da li je to još uvijek konstrukcija iz godine 1980 (+ -), kod koje cijela stranica sa vratima kupeja stoji koso (vidi se na slici: http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=242423264227418 ), zbog konstrukcijske greške - premalene unutarnje visine, ili su to već sredili i slika vara?
To nema veze sa unutarnjom visinom. Sjedala u odječjcima su malo preširoka, imaju srha ili ne stoje centrirano pa zbog njih i stranica stoji ukoso. Treba rastaviti interijer i malo obrusiti sjedala na toj strani pa će i stranica stajati uspravno. Isto je i kod Roco DB 'X' vagona.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
To nema veze sa unutarnjom visinom. Sjedala u odječjcima su malo preširoka, imaju srha ili ne stoje centrirano pa zbog njih i stranica stoji ukoso. Treba rastaviti interijer i malo obrusiti sjedala na toj strani pa će i stranica stajati uspravno. Isto je i kod Roco DB 'X' vagona.

Nije mi jasno kako bi to moglo biti uzrok, molio bi za fotografije na primjeru modela Roco Eurofima vagona.

Imam jednog ÖBB Eurofima (godište 1980) već godinama rastavljenog da bi to sredio ali se još nisam latio posla. A Roco DB X još nisam rastavio tako da ne znam kako to tamo izgleda.
 

nik

Veteran foruma
Nije mi jasno kako bi to moglo biti uzrok, molio bi za fotografije na primjeru modela Roco Eurofima vagona.

Imam jednog ÖBB Eurofima (godište 1980) već godinama rastavljenog da bi to sredio ali se još nisam latio posla. A Roco DB X još nisam rastavio tako da ne znam kako to tamo izgleda.
Sjedala su malo preširoka pa guraju stranicu u stranu a kako je ista fiksirana u rupe u podu ostane ukoso. Istu konstrukciju interijera imaju i Roco Z1 i X vagoni.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Fotografirao sam situaciju kod svog ÖBB modela 54237A.

Kao što se vidi odozgo stranica ne stoji ravnomjerno ukoso nego je ukrivljena u obliku jednog dugog i veoma blagog slova S.

Maribor, 14. 9. 20140015.JPG


A ispupčenja se mogu pritisnuti unutra, prema sjedalima, tu ima još lufta, sjedala dakle ne guraju stranicu u stranu ali svakako sprečavaju da bi se ispupčenja mogla formirati i na drugu stranu.

Maribor, 14. 9. 20140016.JPG


Vjerojatno ću na vrhu hodnika po cijeloj dužini zalijepiti nekakvu traku od prozirnog materijala koja će stranicu držati toliko unutra da će biti sasvim okomita.
 

wiggum

Veteran foruma
Kada su počeli Gošini ABmz i Bmz dobivati logo na bok? Jer gledao sam sad malo fotografije iz 2009. i vidim samo H-START, ali loga nema. Dok CAF Amz istovremeno već ima logo. Ili su i Gošini dobivali logo, samo sam imao peh vidjeti one bez njega?

A evo i numeracija novih:
Roco 64491 - 61 55 21-91 001-3
Roco 64492 - 61 55 21-91 011-2

.
 
Last edited by a moderator:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh