MAV/GySEV modeli

mmatja

Poznati forumaš
Re: MAV/START modeli

wiggum kaže:
...Neki dan na svojem stolu. :D
Sve stvari (slike) koje sam ja slikal imaju potpis "WIGGUM" na slici. A slike koje sam skinul, nemaju potpisa i ako ne zaboravim, stavim izvor.
E, sad dobro pročitaj taj svoj post. Ja njega razumijem jedino tako, kako sam ti onda odgovorio.
Sljedeči put budi malo konkretniji
wiggum kaže:
...Šteta na ovakvom tonu, a sve zbog nesporazuma. Prikazan sam ko kriminalac: stavljam potpis na slike, škrtarim, "pomažem"..
Dakle, vidim nismo se shvatili. To sam ja doma svoj model rastavil, posložil sve dijelove i sam poslikal. Zato kažem slika je moja jer je i ovo rastavljanje mojih ruku dijelo. I zato je ta slika od nekog dana s mojeg stola. :D ...
To si mogao več u prvom postu napisati, a ne da se sad ljutiš bez razloga. Da li ti je tako težko nekoliko obširnije in konkretnije napisati, da te mogu razumjeti...
L.P.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: MAV/START modeli

Mmatja, vjerujem da se i ti i Wiggum savršeno dobro snalazite na ebayu... ;) 99% sam siguran da ga je wiggum tamo "upecao"!

Mađari su modelarski jaka nacija, ali ne proizvodi se puno njihovih modela. Vjerojatno svi teretni vagoni s MAV oznakama budu jako brzo razgrabljeni. Ali ako tražiš po ebay.de neko duže razdoblje, sigurno će se koji pojaviti.

Ako bi bio zainteresiran za Rivarossi verziju MAV Tadgs vagona, javi - znam gdje ga prodaju za 29 eura. Mene ne zanima jer nije baš točna verzija MAV prototipa (isto kao što ni Roco nije).
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: MAV/START modeli

Thommo kaže:
...vjerujem da se i ti i Wiggum savršeno dobro snalazite na ebayu... ;) 99% sam siguran da ga je wiggum tamo "upecao"!...
E, tu te moram razočarati... :crvenilo: :crvenilo: Ja sam zapravo mislio, da se ti modeli dobiju u kitu i koje bi onda bilo lakše preurediti, jer druge variante kako doči do koliko toliko sličnih vagona koje tražim, ne vidim... :hmmm
 

wiggum

Veteran foruma
Re: MAV/START modeli

Thommo kaže:
Mmatja, vjerujem da se i ti i Wiggum savršeno dobro snalazite na ebayu... ;) 99% sam siguran da ga je wiggum tamo "upecao"!

Mađari su modelarski jaka nacija, ali ne proizvodi se puno njihovih modela. Vjerojatno svi teretni vagoni s MAV oznakama budu jako brzo razgrabljeni. Ali ako tražiš po ebay.de neko duže razdoblje, sigurno će se koji pojaviti.

Ako bi bio zainteresiran za Rivarossi verziju MAV Tadgs vagona, javi - znam gdje ga prodaju za 29 eura. Mene ne zanima jer nije baš točna verzija MAV prototipa (isto kao što ni Roco nije).

Sad sam zbunjen totalno.. :D
Ja sam shvatil da mmatja mene pita od kud mi ta slika. Nisam shvatil da pita za model. Model sam kupil u Memobi i to je bil sastavljen model. Dok sam ga ja kupil u Memobi bio je još jedan komad na prodaju.

Inače na Ebayu ga nisam videl sigurno više od pol godine, a i u dućanima je rijetki, ali možda se naći još koji komad.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: MAV/START modeli

MÁV Gbs 21 55 154 0 290-1, u K+K dućančiću... Roco model.

IMG_4790.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
Re: MAV/START modeli

Jägerndorfer Basic edition
470.501 GySEV
175. godišnjica rođenja Sisi



Jägerndorfer Basic edition
470.010 MAV
Zlatna nogometna generacaija s Ferencom Puskásem


ÖBB-Werbecenter radi sada sam svoje reklamne Tauruse (tj. RailAD za njih), pa je Jägerndorfer našao zamjenu u mađarskom tržištu s mađarskom tvrtkom koja radi reklamne Tauruse Loc & More. Taurus za rođenje Franza Liszta im nije prošao najbolje (nedostajao je broj lokomotive na prednjem staklu) pa su već u prvom tjednu prodaje obavijestili kupce da zamjenske šajbe stižu. Valjda će ova dva Taurusa biti bez ovakvih grešaka. :)
 

keko

Poznati forumaš
Re: MAV/START modeli

Ja kao muzičar prilažem slike GySEV Taurusa Franz Liszt
 

Attachments

  • siem_20801_60.jpg
    siem_20801_60.jpg
    109 KB · Pregleda: 29
  • siem_20801_58.jpg
    siem_20801_58.jpg
    114.1 KB · Pregleda: 29
  • jc18032.jpg
    jc18032.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 29

wiggum

Veteran foruma
Re: MAV/START modeli

Da li ćeš proširiti flotu s Liszt Taurusom pošto ga ima i u "N"-u? :)
 

keko

Poznati forumaš
Re: MAV/START modeli

Proširio bi flotu svakako, ali nisam naišao na taj model u N-u?
Vidio sam da je Fleischmann za ovu godinu priredio Mozart Taurusa...
 

keko

Poznati forumaš
Re: MAV/START modeli

Hvala za link! :palac_gore:
Pa taj Taurus će skoro na moje željeznice.
Nadam se da cu s njim imati vise srece nego sa Hobbytrain Taurusom.
 

wiggum

Veteran foruma
Re: MAV/START modeli

Thommo kaže:
Se da takva cisterna vidjeti u Zg čvoru?

Možda ti se neće svidjeti lokacija, ali ja sam jednu vidio u Čakovcu:


33 55 7917 217-2
Čakovec
I/'12.

(Albert Modell je napravio cisternu 216-4, moja je 217-2. :D )
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: MAV/START modeli

wiggum kaže:
Možda ti se neće svidjeti lokacija, ali ja sam jednu vidio u Čakovcu:

mavckcisterna.jpg
Naprotiv, lokacija mi se jako sviđa. ČK mi je naime rodni grad! :palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh