Promotivna lokomotiva - Malezeljeznice.net

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo i analogne DC vožnje (bez skije) sa malom Limom kao partnericom
(htio sam provozati i Asee no zaboravio sam da sam njima spojio osovine za jedan pol a drugi primaju preko pantografa pa ih tako mogu voziti po Maerkinu zajedno sa drugim Maerklinovim lokomotivama)
Lokomotiva u subotu putuje do Virovitice a dalje ćemo vidjeti!
hehe na analognim DC i AC sistemima ide kao metak hehehe :)
Moramo naci koji je CV za to podešavanje. :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Borna ( @1borna ) izgleda da sam našao.
Dakle na Marklin centrali trebaju se podesiti ovi parametri jer su oba CV za DC i AC podešena tvornički na max. vrijednost.

Trebalo bi podesiti ove CV-ije. Nisam Marklinovac pa pretpostavljam da je tu fino podešavanje CV-a tih brzina.

upload_2016-10-24_22-49-32.png
 

1borna

Veteran foruma
Ja sam obojio u srebrno 3 mala detalja da lokomotiva ne bude samo crna
Bufy-tjP_mNym_fbteDGiOmhAa7g25ffPkk-Ee2kDoZkpJQt9v9H3WqAwPcx0lOwbPQfQwl8VzUCQ0LeIuWSDG9mQLvXurIIBM7_R5zDSldTMtq1T-Ju3U1E5eY2ya9Y9UdiaPY-LUcl9fcXTff-bNRuUrpkMR7Jky9ZPdJShK7rOyBIYrndeujIplZXobOhibFUmWPFOxIGBFUSyaU94FvkYAskK26-E1wccI4lz7PEIwhMDElq42TV-xZQtLJhk4zc8ihSy0h6erC8b8jH2FEWo9_bhNEKpNmKu5H1HA4F0n4RM6K7Iyb9O84vECnta86SGIDz0yGX9JjJJlZe_9Cg5F7qhptXGblFoM3w1tN3ifdkq0tOsPjT90lu4djv9sFqOEW55a9BEdN-KN7RY8VjeT69LKnpLj6LjWWrHPY_-pHGGATsGoyJdY4S9_xCSPh8g0HA2h_JpRXO7_P2CBDLGhXOo7e70cjygIMiRt7szVOtjnEAq8PmBq81p4oLf5y-VkhQB-w3Ieo9TNSjjlnHHlZrzzG_bLwjWdbpQJ5M56Ed8siZ_XDP_TO9bCGm3fcmVw7yZ0U6u3ZsmWcmazpzns4q9HlwlbUJ3cL0JohrQc0hxg=w1346-h589-no

Moglo bi se obojati još sitnica no to prepuštam drugima.
(boja je stara najmanje 46 godina!:crazy:)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo od 26.11.2016 nema nikakvih informacija o loksi.... netragom je nestala

ajmo istinu na sunce... tko ju je prodao na eBayu, poklonio, rastavio i prodao u dijelove,... rastopio u poluge.... heheh
 

1borna

Veteran foruma
Hmm, ja sam tu lokomotivu na burzi u Virovitici predao robogovi4 kao vrsnom elektroničaru (i Maerklinašu uz put)
da je disciplinira što se tiče vožnje. Očekivao sam da će ju provozati po svojoj Maerklin maketi te velikoj maketi u
Virovitici na DC i DCC. Gdje je zapelo ne znam?
 

Damir

 
Osoblje foruma
Morate svaki puta kada predate/pošaljete loksu ovdije upisati kod koga je i koji datum je predana.
Onda ta osoba kod koje je loksa, fotka ju na nekim mjestima kao što su zanimljivosti iz mjesta prebivališta ili putovanja.
Postave se fotke na forum ovdje u temi i loksa se šalje dalje...
Forumaš koji ju šalje zapisuje forumaša kojem ide i kada je poslana.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Morate svaki puta kada predate/pošaljete loksu ovdije upisati kod koga je i koji datum je predana.
Onda ta osoba kod koje je loksa, fotka ju na nekim mjestima kao što su zanimljivosti iz mjesta prebivališta ili putovanja.
Postave se fotke na forum ovdje u temi i loksa se šalje dalje...
Forumaš koji ju šalje zapisuje forumaša kojem ide i kada je poslana.
Tako je Damire :)
Vidi se da je zadnji puta otišla od mene 23.10. kod Borne.
Nakon toga vidi se da je Borna obavi testiranje i radove na loksi.. a nakon toga više nema niti jedne informacije na forumu.
Barem prema postu od @1borna znamo gdje je :)
 

robogovi4

Poznati forumaš
:crvenilo:
moram priznat da je još uvijek u kutiji na polici, (idem očistit kamin, spuknut bar kantu pepela pa se idem zasipat) al evo, bit će probirenzi tokom ovog tjedna i na dcc u Vtc a i na Merklin kod mene doma uz opsežnu foto i dr. dokumentaciju a nakon toga putuje dalje. (jel ima neki određeni redosljed kuda ide il da primam "predbilježbe)

Btw, ak sam dobro skužil, ostalo je za podesit min. i max brzine za analognu vožnju, (il sam nekaj krivo protumačil)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
:crvenilo:
moram priznat da je još uvijek u kutiji na polici, (idem očistit kamin, spuknut bar kantu pepela pa se idem zasipat) al evo, bit će probirenzi tokom ovog tjedna i na dcc u Vtc a i na Merklin kod mene doma uz opsežnu foto i dr. dokumentaciju a nakon toga putuje dalje. (jel ima neki određeni redosljed kuda ide il da primam "predbilježbe)

Btw, ak sam dobro skužil, ostalo je za podesit min. i max brzine za analognu vožnju, (il sam nekaj krivo protumačil)
Haha ovo s pepelom je dobro haha
Tocno treba na tom Marklin dekoderu podrsiti min i max brzine za analognu voznju na Obicnom DC i AC.

I treba zalijepiti dvije mesingane plocice na loksu. :)

I na kraju spoji tender preko USB- na PC i upisi svoje podatke i podatke od Borne jer on nije mogao :)
 

1borna

Veteran foruma
Ako treba ja ću donijeti puno pepela iz Zagreba (od loženja u garaži ga se skupilo podosta) koji je garantirano od pravog
drva! Dakle kod mene je prošla svega 10-ak metara u 3 sistema- DC, AC analog i AC digital te je onda proputovala 150
km do Virovitice!
 

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav: samo da se pohvalimo; "Čiro" konačno zvađen z škatule, poslikan, isproban, (dela kaj vurica) jedino; telac si ni zapisal koje cv-iće treba još posložit za analog (al sutra ću još to rješit, valjda)
Slike il bum del ja il Goran (a ak sam dobro skužil, slike smem stavit i na stik v lokomotivi) a ondak bi trebala putovat dalje (I ovak smo ju preveć zadržali a veli i ona da smo se premalo igrali s njom) pa, jel ima kakav "raspored putovanja" za dalje il primam "naruđbe". Ak sljedeći "domaćin" misli dojt subotu na burzu, moremo mam i primopredaju obavit.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh