Rezervni dijelovi i dodaci za modele

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wiggume, tačno koji broj kesice je na onom listu pokraj modela, nisam išao gledati svoj model da bi ustanovio koji je tačan broj kesice. Ali kako napisah, kod mog Tads vagona (on je braon boje) je kesica sa puno nekih djelova uključevši i ogradice pa mislim da bi morao naručiti cijelu kesicu "Zurustbeuteil".
Oko AlbertModell plave boje, ako te zanima RAL napiši broj vagona (5xx xxx) pa budem pitao.
 

wiggum

Veteran foruma
Evo odgovora ako nekoga zanima:

Für Artikel 67619 stehen uns folgende Ersatzteile zur Verfügung:
111620 Drehgestell
121910 Puffer links
121911 Puffer rechts
138963 Kupplung komplett
138964 Zurüstbeutel Inhalt = 4x Bühnentreppe

Die Plattform und Griffe stehen uns leider als Ersatz nicht zur Verfügung. Es tut uns leid, dir hier keine bessere Nachricht übermitteln zu können.

Wir möchten dir folgende Informationen bezüglich unserer Wagen-Ersatzteile geben: Für unsere Wagenmodelle führen wir folgende Teile als Ersatzteile: Puffer, Drehgestelle, Kupplungen sowie Deichseln.
Als Ersatzteile nicht erhältlich sind: Dächer, Wagenkästen, Fenstereinsätze, Inneneinrichtungen etc. sowie am Modell montierte Ausstattungsteile, die nicht in einem separaten Zurüstbeutel enthalten sind.

Prijevod: http://bit.ly/2onZvmG

No nije sve tako crno, pošto mi ta opcija niti nebi odgovarala...
Poslao sam upit Rocu, pa sad čekam odgovor. Makar jučer sam uspoređivao plavu boju vagona, i Roco je tamnije nijanse plave, a Albert modell svijetlije plave, koja kao da ima dodatak zelenkaste u sebi. Iskreno, puno mi se više sviđa Albert modell nijansa plave i odgovarala bi više realnom modelu, onako zagasita. Rocova je jednostavno prežarka plava.
Ako mi Roco odgovori, mislim da svejedno neću kupovati njihove zamjenske dijelove jer je razlika u nijansama plave bila čak i pod slabim svijetlom u sobi evidentna, pa vjerujem da će pod dnevnim svijetlom biti i veća.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
To, da Roco nema rezervnih dijelova za vagone (osim onih na Waschzettel-ima) mi naravno nije novo, pročital sam to x-puta na Drehscheibe forumu, zbog toga bi me iznenadio drugačiji odgovor Roco-a.

Ali me iznenadio ton odgovora:

"…leid, DIR hier…"

"Wir möchten DIR..."

Izgleda da Roco u odgovorima ne persira više.
 

wiggum

Veteran foruma
Ali me iznenadio ton odgovora:

"…leid, DIR hier…"

"Wir möchten DIR..."

Izgleda da Roco u odgovorima ne persira više.

Očito je to cilj tvrtke, ostvariti više prijateljski kontakt. Nije to jedino:

Vielen Dank für deine Nachricht! Wir haben deine Anfrage erhalten und werden dir so schnell wie möglich antworten. Liebe Grüße dein Roco Team

Iskreno to me ne smeta, sve dok dobijem odgovor u razumnom vremenu. Uzalud meni neko "Viče", kada ne odgovaraju ili im treba tjedan dana da odgovore. Između "Vi" i brzog odgovora, biram brzi odgovor.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da li netko zna, je li moguće dobiti Y25 postolje od Roca? Koji bi to broj art. bio?
Ovaj "klin" na kojem se postolje vrti dosta lako pukne.
IMG_20170620_220601.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hvala TVS... Zanimljivo da NIGDJE na netu nema ni jedna fotografija tog rezervnog dijela. Graubraun je sivosmeđe... Ne znam je li to ista boja koja meni treba.
 

nik

Veteran foruma
Hvala TVS... Zanimljivo da NIGDJE na netu nema ni jedna fotografija tog rezervnog dijela. Graubraun je sivosmeđe... Ne znam je li to ista boja koja meni treba.
Pa zar ti broj ne piše na onom papiru koji se dobije uz vagon?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Pa zar ti broj ne piše na onom papiru koji se dobije uz vagon?
Ne piše. Na papiru od DB Eanos vagona, art. no. 66508 (koji je baza za moj HŽ Eanos) nema brojeva za postolja, samo kopče i DC i AC kotači.

Na ovogodišnjem Roco vagonu, iz 2017.-te, H-RCH Eaos, papir spominje još 4 dodana rezervna dijela: vrećica s sitnim dijelovima, nosač za kopču, odbojnici i okr. postolje, br. okr. postolja je 121899. To je ovo:
85

http://www.hobby-shop.cz/en/catalog/parts-accessories-others/dg-blendebremsb-schwarz-(121899-37)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma i ovo je super..
I meni treba.. jer mi je jedan od mojih odletio i puknuo mi je onaj klin :)
Tommo mozemo zajedno uzet ako si za.. ja cu ih polakirati (al odmah ne kao ono sto stoji 100 godina u mene heheheheh)..
Imam je na umu.. a cujemo se svakako putem drugih komunikaciskih medija :)
Da ne spamamo ovde ;)
 

wiggum

Veteran foruma
Ovo je jedan od dijelova koji je dostupan u smedoj boji i cemu komplicirati. Thommo, odi na Rocovu FB stranicu i u inbox im napisi da trebas okretno postolje od Roco xxxxx vagona. Poslat ce ti kataloski broj za par dana. :palac_gore:Zatim kontaktiras Lippe, Memobu, Benzerbu... da ti naruce taj i taj dio i gotovo. :cool:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wiggume pa misliš da se ne bi baš kod Roco dalo naručiti rezervne dijelove? Ja sam ih za svoju 33-107 tamo naručio ali sam mogao upisati brojeve preko web stranice.
 

nik

Veteran foruma
Wiggume pa misliš da se ne bi baš kod Roco dalo naručiti rezervne dijelove? Ja sam ih za svoju 33-107 tamo naručio ali sam mogao upisati brojeve preko web stranice.
Vama u Sloveniju Roco šalje dijelove sa poštarinom za EU a nama Hrvatsku sa poštarinom za izvan EU i prema odgovorima na mailove nemaju namjeru to mijenjati bez obzira na realno stanje tako da nam preostaje samo naručivanje preko dućana ako ne želimo platiti 30 ili koliko već EUR poštarine za par sitnica...

:wc:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Vama u Sloveniju Roco šalje dijelove sa poštarinom za EU a nama Hrvatsku sa poštarinom za izvan EU i prema odgovorima na mailove nemaju namjeru to mijenjati bez obzira na realno stanje tako da nam preostaje samo naručivanje preko dućana ako ne želimo platiti 30 ili koliko već EUR poštarine za par sitnica...

:wc:
Slično je radila i jedna renomirana Njemačka tvrtka za software koji nije bilo moguće naručiti ako si iz HR.
Nakon pisma našem predstavniku u Europskoj Komisiji o diskriminaciji i njegovog odgovora koji sam proslijedio toj tvrtki, oni su u roku o 5 dana ukinuli zabranu i omogućili kupcima iz HR preuzimanje aplikacije jer su kazne za diskriminaciju unutar EU ogromne što su prihvatile sve članice EU.

"Zahvaljujem na Vašem mailu o tematici koju već neko vrijeme pratim i spremao sam se komunicirati pisanim upitom prema Europskoj komisiji upravo o konkretnom primjeru kojeg spominjete. Ona je na tragu i prošlotjednog, općenitijeg upita o jedinstvenom digitalnom tržištu.

Sutra planiram poslati službeni pisani upit na koji se Komisija mora očitovati te ću Vas o sadržaju upita i odgovora informirati.

U međuvremenu, za svu dodatnu komunikaciju ostajem na raspolaganju.

Srdačan pozdrav iz Bruxellesa,"

Nakon tog emaila primio sam proslijeđeni odgovor o stavu i legislativi EK prema poslovnim subjektima koji diskriminiraju jedinstveno tržište razlikama u cijeni i drugim diskriminirajućim ograničenjima. Uglavnom kazne idu državi u kojoj je dotični poslovni subjekt a onda ta država kazni tvrtku... U iznimnim slučajevima EK može uvesti sankcije dotičnoj tvrtki da prodaje ostalim članicama ako je diskriminitajuća prema nekim članicama. Dakle nije to baš šala.... a ovi iz Roka prave kao da su kod nas haha

Ako nekom treba kontakt neka se javi na PP.

:)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Vama u Sloveniju Roco šalje dijelove sa poštarinom za EU a nama Hrvatsku sa poštarinom za izvan EU i prema odgovorima na mailove nemaju namjeru to mijenjati bez obzira na realno stanje tako da nam preostaje samo naručivanje preko dućana ako ne želimo platiti 30 ili koliko već EUR poštarine za par sitnica...

:wc:
Nisam znao nik da Hrvatsku još uvijek tretirajo kao da nije u EU...
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Očito je to cilj tvrtke, ostvariti više prijateljski kontakt. Nije to jedino:

Vielen Dank für deine Nachricht! Wir haben deine Anfrage erhalten und werden dir so schnell wie möglich antworten. Liebe Grüße dein Roco Team

Iskreno to me ne smeta, sve dok dobijem odgovor u razumnom vremenu. Uzalud meni neko "Viče", kada ne odgovaraju ili im treba tjedan dana da odgovore. Između "Vi" i brzog odgovora, biram brzi odgovor.



Prije par dana dobio sam odgovor na svoje pitanje, poslano Roco-u na dan 25. 4. 2017, odgovor je kasnio toliko navodno zbog tehničke greške kod Roco-a. I sad su opet počeli da persiraju, tako da mi nisu dali šanse da izaberem između "Vi" i brzog odgovora :D.


Sehr geehrter Modellbahnfreund,
vielen Dank für Ihre E-mail und Ihr Interesse an unseren Produkten. Bitte entschuldigen Sie die verzögerte Rückmeldung aufgrund eines technischen Problems. Wir bitten die Unannehmlichkeiten zu entschuldigen.
Gerne senden wir Ihnen im Anhang die Anleitung (mit den Standard-Ersatzteilen) zu Modell 76851.
Wir danken für Ihr geschätztes Verständnis und wünschen auch weiterhin viel Vergnügen mit dem Hobby Modelleisenbahn.
Mit freundlichen Grüßen
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh