Teretni vagoni - modeli za prerade - generalna diskusija

Mon

 
Osoblje foruma
...A odmah sam smislio kako navući @Mon -a na ne JŽ modele. :D
View attachment 43061
Ama puno hvala Davore što misliš na mene al' ti zamisao neće uspeti! :hihihi:
Jedina kompozicija od vozila nakon 1992 god. koju planiram da ubacim u moju kolekciju će biti imaginarni "Ohrid" i sastojati će se iz jednog max dva putnička vagona SŽ-HŽ-ŽS-MŽ plus eventualno ŽRS ili ŽBH.
I toliko kad su ne-JŽ vozila u pitanju. ;)
 

damir661

Veteran foruma
Ama puno hvala Davore što misliš na mene al' ti zamisao neće uspeti! :hihihi:
Jedina kompozicija od vozila nakon 1992 god. koju planiram da ubacim u moju kolekciju će biti imaginarni "Ohrid" i sastojati će se iz jednog max dva putnička vagona SŽ-HŽ-ŽS-MŽ plus eventualno ŽRS ili ŽBH.
I toliko kad su ne-JŽ vozila u pitanju. ;)
Pa "Ohrid" ili "olimpus" s početka 2000tih ti i ne bi bio toliko imagiaran. Jedino nedostaju MŽ modeli
 

Mon

 
Osoblje foruma
A i to što kažeš. :dada:
Imam onog nepostojećeg Sachsene-ovog MŽ kušeta i Roco-preradu (kakvu-takvu) kojih bi mogao da ubacim u kompoziciju.
Mada bi jedna ACME-Goša mogla da se pošalje Chachku. ;)

Nego, odosmo u:_offtopic_:, ubit će nas Davor. :hihihi:
 

damir661

Veteran foruma
Evo još da dodam, jedan MŽ Am bi se lako mogao prepraviti od nekog ACME Z2 vagona, kao i MŽ B, od JŽ ljubljanskog papučara iz acme seta.

Isto važi i za kušete i spavaće, Y MŽ Bc i WLB, bi se lako mogli dobiti.

Voleo bih da ih ACME jednom napravi.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za ovaj Gas vagon upotrijebljen je Jouef vagon?
Chachak, sve pohvale za odličan tampo! Jedino primjedba kod broja 7 - pre 1991 gornja crta kod broja 7 je bila ravna i nije imala one male crtice na lijevi strani.

Imam još jedno pitanje oko brojeva na teretnim vagonima. Za putničke vagone je poznato kako su se vagoni raspoređivali po ŽTO/ŽTP-ima, kako je kod teretnih. Zanima me za Gs i Gkks vagone, barem za sad...

Gorchi, sto se tice brojeva Gs I Gkks imam samo od do br. ali nemam po ŽTP-ima.
Gs (10,60m) : od 120 2000 do 120 2473
Gkks (10,60m) : od 130 0000 - 130 1396 I od 130 2500 - 130 2545
Gkks (11,30m) : od 130 3000 - 130 3077
Gkks (13,00m) : od 143 9000 - 143 9056
Pozzz
 
  • Like
Reactions: Mon

Železničar

Poznati forumaš
Jedan primerak Gkks nalazi se na stanici Bukovacki Salasi kod Sombora. Isti sluzi kao magacin. Danas sam bio da ga vidim i poslikam.Imam neki Roco model (DB Gos 140) koji je slican ali ipak postoje neke razlike.
Dimenzije se poklapaju, samo sto je Roco model metalizovan a JZ Gkks ima drvenu oplatu. Pored toga Gkks sa jedne strane ima malo cudno ogibljenje.
Na slikama se lepo vide natpisi.
DSCI2287.JPG

DSCI2282.JPG

DSCI2283.JPG

DSCI2284.JPG

DSCI2285.JPG

DSCI2286.JPG
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Boro to čudno ogibljenje ti je u stvari mjenjač sile kočenja stari tip!
 

nik

Veteran foruma
Jedan primerak Gkks nalazi se na stanici Bukovacki Salasi kod Sombora. Isti sluzi kao magacin. Danas sam bio da ga vidim i poslikam.Imam neki Roco model (DB Gos 140) koji je slican ali ipak postoje neke razlike.
Dimenzije se poklapaju, samo sto je Roco model metalizovan a JZ Gkks ima drvenu oplatu. Pored toga Gkks sa jedne strane ima malo cudno ogibljenje.
Na slikama se lepo vide natpisi.
View attachment 47038

View attachment 47039

View attachment 47040

View attachment 47041

View attachment 47042

View attachment 47043
Dosta sličan je ovaj Fleischmann model...
Flm-5311.jpg

http://home.arcor.de/ronald.traeger/modellbahn/Fleischmann/index2.htm
 

Železničar

Poznati forumaš
Boro, sjajne slike za model... Gospodin Miško iz Čačka biće radostan kada mu se pojavim sa 5 vagona na kućnoj adresi...
Hvala, zato sam i slikovao! Mislio sam da ce ovaj Roco vagon koji imam odgovarati ali moracu ipak da nadjem neki bolji.
Kad smo kod Miska duzan sam mu jos dokumentaciju za onih mojih 10 sinobusa!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh