Weathering - postarivanje modela

niko

Član foruma
Supporter (2016)
@nik - to drzi vodu, al sad radim ovak, jer mi se neda kad napravim weathering, sve spricat sa sjajnim lakom da bi stavio decale, kad ih postavi, jos jednom sjajni lak i na to lagani ili jaci weathering po decalima, da budu otprilike isto zaprljani ....

isto sto kaze @1borna - ekipa stigne i na skroz nove vagone odradit grafite, ko da cekaju u zasjedi

tu ima svega https://www.flickr.com/search/?q=boxcar rbox :yes

;)
 

nik

Veteran foruma
@nik - to drzi vodu, al sad radim ovak, jer mi se neda kad napravim weathering, sve spricat sa sjajnim lakom da bi stavio decale, kad ih postavi, jos jednom sjajni lak i na to lagani ili jaci weathering po decalima, da budu otprilike isto zaprljani ....

isto sto kaze @1borna - ekipa stigne i na skroz nove vagone odradit grafite, ko da cekaju u zasjedi

tu ima svega https://www.flickr.com/search/?q=boxcar rbox :yes

;)
Da, to je određeni tehnološki problem...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlican si.. jel planiras ovog malog zutog da "unakazis"? Bio bi odlican da se malo postari..
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Odlican si.. jel planiras ovog malog zutog da "unakazis"? Bio bi odlican da se malo postari..
Baš bi sve htio unakaziti!?
Pa šteta uopće dirati takav model, po meni bi zauvjek trebao izgledati kao da je upravo izašao ispod 'čekiča'
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Videćeš ti Draženski kad ga Niko dohvati pa će ti se onda svideti garantujem..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Niko mozes da napravis malu prezentaciju postarivanja na skupu .. neki kratak kurs ali ubrzan da bude! Cisto da se pojasne i objasne tehnike weatheringa!
 

Davor

Veteran foruma
Tads vagoni su mi jedni od najlepših bez obzira na upravu.
Ovi kišni dani su bili pravo otkrovenje po pitanju inspiracije za njihovo postarivanje.
Pratio sam jedan utovar kukuruza u HŽ Cargo-ve vagone i primetio da su vagoni bili skroz beli od "prašine". Nakon toga kiše je nešto sprala a nešto je ostalo zalepljeno na vagonu.

HŽ Tads resize.jpg HŽ Cargo  Tads resize.jpg
 

Davor

Veteran foruma
E sad pitanje...da li se u kućnoj radinosti može napraviti neka od ovih tekućina?
 

Davor

Veteran foruma
Mislim na tečnost kojom je majstor premazao model pre nanošenja pudera. Da li se tako nešto može napraviti u kućnoj radionici?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne bih znao cime je premazao promaklo mi.. ako si video koja je tecnost u pitanju ti napisi pa cemo videti!
Mozda je plastik prajmer u pitanju?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mislim da @niko ako pogleda ovaj video moze da ti kaze nesto vise o tome.. on je ipak vrhunski maistor weatheringa!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Moguce Pejc.. mat sam po sebi ostavlja hrapavu povrsinu pa se pigmenti bolje vezu za povrsinu!
Naravno sa razredjivacem ga malo razredi jer je taj mat-lak verovatno malo gust..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh