Weathering - postarivanje modela

niko

Član foruma
Supporter (2016)
uljani razredivac koji imas je mozda neki drugi kemijski sastav ( namjenjen za uljanje boje za farbanje metala, drva ....... ), ovaj je namjenje za maketi - modele - slikarstvo, ja kad ovog koristim brzo je suh, mozes sa njime i temperama napravit bilo koji wash isto da postaris neki model

ja uvijek satvim neki sloj akrilne boje ili akrilnog bezbojnog laka, prije nego pocnem raditi sa uljima, jel ta plastika - boja od modela je nekak masna, sjajna, lakirana, pa mozda ne upija - susi kak treba, dofuram ti sutra pa budes isprobo

:crazy:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Znaci u razredjivacu je fora.. sumljao sam! Moram kupiti tog razredjivaca..a vidim nesto mi ne ide nikako!
 

1borna

Veteran foruma
Dobro pogledajte ove slike....jeli to prava željeznica ili model?
100_1519-800x601.jpg
100_1526-800x533.jpg
100_1521-800x533.jpg
100_1533-800x601.jpg

Velemajstor imade svoju stranicu- http://www.theweatheringshop.com/gsoogp9.html
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
i jesi isprobo novi razredjivac ?

:crazy:
Nisam jos jer mi komresor stradao u poplavi pa ga nisam jos osposobio.. mada sam malo nesto sarao neke vagone onako cetkicom i mislim da je mnogo bolje nego sa dosadasnjim razredjivacem!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Inače su talijanske lokomotive šporke (prljave) i neuredne tako da još koji grafit na njima ne čini veliku razliku.
Btw. @Mon Ovaj frajer što prodaje šinobus radi na taj način da kupi običan čist model za malo para prešprica ga i s njim odmah na e-bay. Pratim ga več par godina i prodao je više modela nego Modellbahn lippe.;)
 

1borna

Veteran foruma
Uvjeren sam da tako radikalnim postarivanjem (odličnim) može postići višu cijenu, a uz to se lakše prikriju eventualni nedostatci
rabljenog vozila! Nekakvo minimalno postarivanje je relativno lagano i to može uraditi svatko, a ovakovo kao na gornjim slikama
zaista zahtijeva puno rada i iskustva.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh