Trava - static grass

mmatja

Poznati forumaš
Tako. No sva že na isti frekvenci. Torej, trava na maketi je 1 cm, je to v naravi 87 cm - 1*87= 87 cm, ali če je v naravi 87 cm je to 87/87= 1 cm = 10 mm.
Sedaj mi je jasno :crvenilo: Če preračunavaš naravne mere v merilo na maketi, moraš deliti, v obratni smeri pa množiti.Ups :fp: se izvinjavam svima za taj O.T.(off topic)
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Sedaj mi je jasno :crvenilo: Če preračunavaš naravne mere v merilo na maketi, moraš deliti, v obratni smeri pa množiti.Ups :fp: se izvinjavam svima za taj O.T.(off topic)

Ok Mišo, glavno je, da smo zadevo rešili :palac_gore:

Postavio sam fotke suvog rastinja pa se tu sve vidi koliko ta trava moze biti visoka.. 115cm je onda i premalo ako pogledamo moje fotke zar ne?

Se strinjam s tabo. Kot sem že omenil, fotke kažejo, da lahko brez problema uporabiš travo ki je še višja od 10 ali 12 mm.
 

1borna

Veteran foruma
Da ne otvaram novu temu nastavit ću ovdje jer se nakon pripreme prelazi na sijanje trave- dakle najprije se treba odlučiti kakav dio
prirode želimo napraviti- na stijenama ili zemlji. Prema tome se najprije pripremi i oboji podloga
DSC_3922_1961-760x509.JPG

Primjer kamene podloge
DSC_3924_1963-760x509.JPG

Ovo je primjer zemljane podloge (sa već zasijanom travom)
DSC_3695_1820-760x509.JPG
DSC_3703_1826-760x509.JPG

Autor koristi 35 kV aparatić
DSC_3927_1966.JPG

(sve je sa bloga MRH)
 

1borna

Veteran foruma
Prvo sijanje nešto blijeđom travom
DSC_3925_1964-760x509.JPG

Te drugo sa intenzivnijom nijansom
DSC_3926_1965-760x509.JPG

Sijao je vlakna raznih dužina, od 2 do 6,5 mm dužine (završno treće sijanje)
DSC_3930_1969-760x509.JPG

DSC_3933_1972-760x509.JPG

Mixom raznih boja i dužina dobije se na vjernom izgledu trave a i podloge koja se nazire ispod
Static-grass-1.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Ovo je iz jednog drugog bloga i odnosi se više na izradu žbunja no može se mislim nastaviti i ovdje....
Micromark prodaje poliesterske niti u klupku raznih boja (vidi na http://www.micromark.com/Black-Poly-Fiber-12-oz,9823.html), možda bi
se i u nas našlo nešto slično?
84922_L.jpg

Takovi "grumeni" se mogu razrezati na tanke plohe te obojiti prirodnijim bojama
PolyFiberWgrnFoam%20%283%29%281%29.jpg

Na gornjoj slici je već dodan (nalijepljen) tanki sloj sitno mljevene zelene spužvice i posipa, donja slika prikazuje
drugu stranu sa još više spužvica
PolyFiberWgrnFoam%20%281%29.jpg

Primjer lijepog brda
PolyFiberWgrnFoam.jpg

PolyFiber%20%281%29.jpg

(na takovu podlogu se zalijepe i veći komadi žbunja i nisko drveće, živica)
 

Davor

Veteran foruma
Imam pitanje i nedoumicu. Koja nijansa static grass trave bi mogla da posluži za temu "jesen"?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Imam i ja pitanje koje sam postavio u odredjenoj temi ali nisam dobio odgovor: Da li neko zna koji aparat da kupim za static grass aplikator u fazonu DIY?? U pitanju je onaj Ion negativ generator koji sam ja kupovao vec 3 puta ali to nije to! Nema elektriciteta izmedju dve zice vec samo stvara neki gas..
Neko je skoro prikazao aparat koji je kupio ali se ne secam ko je to bio..:neznam:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ajde i ovde da postavim pitanje..jos uvek tragam za visokonaponskim uredjajem za uradi sam grass aplikator ali posle 3 neuspesna pazarenja ja vise ne znam sta da radim?? Dva su mi poslali koja ne rade..Kinezi:mad:,tako da oni odpadaju skroz na skroz:dada:
Zatim sam narucio jedan koji mi je neko sa foruma predlozio ali se ispostavilo da to nije to..i da samo ispusta neki gas za osvezavanje prostorije! Do sad sam mogao kupiti od Noch-a onaj org aparat..:hihihi:
Dakle: Sta i gde sad posle toliko muke da trazim??
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
Ajde i ovde da postavim pitanje..jos uvek tragam za visokonaponskim uredjajem za uradi sam grass aplikator ali posle 3 neuspesna pazarenja ja vise ne znam sta da radim?? Dva su mi poslali koja ne rade..Kinezi:mad:,tako da oni odpadaju skroz na skroz:dada:
Zatim sam narucio jedan koji mi je neko sa foruma predlozio ali se ispostavilo da to nije to..i da samo ispusta neki gas za osvezavanje prostorije! Do sad sam mogao kupiti od Noch-a onaj org aparat..:hihihi:
Dakle: Sta i gde sad posle toliko muke da trazim??

Ne moj kemijati, još uvijek stigneš kupiti pravu stvar. Jednom kupiš i znaš kaj imaš.

http://www.modellbahnshop-lippe.com...10001-0-0-0-0-0-0-grp-gb-p-0/ein_produkt.html

Lp,

Robi
 

Martin

Poznati forumaš
Hm, ovaj prvi mi se čini identičnim s jednim s kojim smo mi eksperimentirali.......uz relativno pristojan učinak, jako se grijao....... Ne mogu tvrditi da je to baš taj, jer ovog svog sam nepovratno ekspedirao...

Ovaj drugi nisam nikad vidio. Nemem pojma.


Ali, jesi li ikad probao s ovim s mojeg linka? Ne čini li se ovo dobro posijanim? (zanemari ove koji su popadali sa strane, to je slikano skroz svježe)

index.php
 

Martin

Poznati forumaš
Kaj se tiče ovog GM 2.0, u međuvremenu sam ga imao prilike probati. Da, tvornički uređaj, pouzdan, ne lengeče baterija, ima par nastavaka, ljepše izgleda. Ali, nisam primjetio da je učinak bolji od ovog mog DIY-a. Naprotiv, ako se sije iz daljeg, recimo, s 20 i više cm, GM je slabijeg učinka.

Usput budi rečeno, radim na nekim poboljšanjima; s manjom posudom, rotabilnom glavom, teleskopsim produžetkom i sl., pa kad završim, prikazat ću to.
 

Martin

Poznati forumaš
Mogu li se teme;

Noch Grass-Master,
Grass Master KAKO?,
Trava - static grass,

spojiti u jednu, bilo bi preglednije?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne moj kemijati, još uvijek stigneš kupiti pravu stvar. Jednom kupiš i znaš kaj imaš.

http://www.modellbahnshop-lippe.com...10001-0-0-0-0-0-0-grp-gb-p-0/ein_produkt.html

Lp,

Robi
Ma ne dolazi u obzir da dajem tolike novce za nesto sto se moze napraviti..problem je samo sto ne znam koji uredjaj da uzmem a da ne bude onaj za preciscavanje vazduha! I naravno da nije Kineski jer im je 90% tih uredjaja neispravno! Ovi sto sam nasao za 8-10$ nisu skupi pa samo da zakljucim koji mi odgovara i uzimam!
Cekaj,u cemu je razlika ovog od 110e i ovog od 180e??
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh