Trava - static grass

The Milwaukee Road

Član foruma
Jure ja sam takodje mislio kupiti ovaj proizvod.. moram postaviti pitanje prodavcu koliko volti ima ova sprava! Potrebno je sto vise volti da bi dizao i najveca vlakna od static grass!

Hmm? :hmmm: Dobro vprašanje! Delal sem z 2 in 4 mm travo in bilo je ok. Imam tudi 6mm, ampak te pa nisem preizkusil. Mislil sem, da če 2 in 4 funkcionira, da bo potem tudi 6mm. Bom stestiral in ti javim. Aparat deluje na dve 1,5V bateriji.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jure,2 i 4mm ce da dize travu ako spustis aparat mnogo blizu makete ali ako malo odvojis onda ne daje neki rezultat!
Mora da dize i veca vlakna od 10mm recimo a za tako nesto ti treba dosta volti!
Ako planiras praviti od static trave nisko rastinje onda ti treba ozbiljna masina!
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Jure,2 i 4mm ce da dize travu ako spustis aparat mnogo blizu makete ali ako malo odvojis onda ne daje neki rezultat!
Mora da dize i veca vlakna od 10mm recimo a za tako nesto ti treba dosta volti!
Ako planiras praviti od static trave nisko rastinje onda ti treba ozbiljna masina!

Glede višje trave mi je jasno. Ti bom javil. Takoj, ko bom imel malo časa, bom naredil test in se slišiva.
 

mmatja

Poznati forumaš
Jure,2 i 4mm ce da dize travu ako spustis aparat mnogo blizu makete ali ako malo odvojis onda ne daje neki rezultat!
Mora da dize i veca vlakna od 10mm recimo a za tako nesto ti treba dosta volti!
Ako planiras praviti od static trave nisko rastinje onda ti treba ozbiljna masina!
:hmmm: Dečki, da vi možda malo ne pretjerujete...:hmmm:Ako uzmemo mjerilo H0 koje je u razmjeru 1:87, onda dođe 10mm trava, u prirodi 115cm! A gdje tako visoka trava uopšte raste??? Po mom mišljenju je maximalna dužina koja odgovara za H0, 5mm. Sve ostalo je preterivanje...A za nisko rastlinje je bolje uporijebiti nešto drugo a ne statična vlakna za travu...
 
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
:hmmm: Dečki, da vi možda malo ne pretjerujete...:hmmm:Ako uzmemo mjerilo H0 koje je u razmjeru 1:87, onda dođe 10mm trava, u prirodi 115cm! A gdje tako visoka trava uopšte raste??? Po mom mišljenju je maximalna dužina koja odgovara za H0, 5mm. Sve ostalo je preterivanje...A za nisko rastlinje je bolje uporijebiti nešto drugo a ne statična vlakna za travu...
Sve jedno.. meni treba generator sa dosta voltaze da bi savrseno dizao travu bilo koje dimenzije! Zaboravio si racunati da ce ta vlakna od 10mm ipak ici malo u podlogu! Necu je sigurno sejati po celoj maketi nego cu praviti manje zbunjice pa iste ukopavati u podlogu/travu/zemlju!
Koliko ce milimetara vireti iznad podloge:neznam:... e to bi se moglo zvati preterivanje kada bih jos i merio:hihihi:!

5 ili 7mm opet moze biti tvoje ili necije misljenje sto je slozices se "brojanje zakovica" Nece sigurno smetati koji milimetar gore-dole od tih 5mm:crazy:
 

The Milwaukee Road

Član foruma
:hmmm: Dečki, da vi možda malo ne pretjerujete...:hmmm:Ako uzmemo mjerilo H0 koje je u razmjeru 1:87, onda dođe 10mm trava, u prirodi 115cm! A gdje tako visoka trava uopšte raste??? Po mom mišljenju je maximalna dužina koja odgovara za H0, 5mm. Sve ostalo je preterivanje...A za nisko rastlinje je bolje uporijebiti nešto drugo a ne statična vlakna za travu...

10 mm je v naravi 87 cm (1:87). Če si visok na primer 170 cm, je to nekje do pasu. Tako travo lahko najdeš in tudi obstaja, samo ne išči jo okrog hiš. Tam bi bilo res čudno, da bi jo našel. Lastnik takšne parcele bi si moral zastaviti kakšno vprašanje :hihihi:. Gozdne jase so že tak kraj, kjer ti je trava lahko tudi do pasu.

LP
 

mmatja

Poznati forumaš
10 mm je v naravi 87 cm (1:87). Če si visok na primer 170 cm, je to nekje do pasu. Tako travo lahko najdeš in tudi obstaja, samo ne išči jo okrog hiš. Tam bi bilo res čudno, da bi jo našel. Lastnik takšne parcele bi si moral zastaviti kakšno vprašanje :hihihi:. Gozdne jase so že tak kraj, kjer ti je trava lahko tudi do pasu.

LP
Jure, kalkulator mi pokaže, da če 10mm delim z 87 mi pride 0,114942528 To je v naravi 115cm!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jure, kalkulator mi pokaže, da če 10mm delim z 87 mi pride 0,114942528 To je v naravi 115cm!
Da se ponovim:glup:10mm trava/rastinje ce da ode pod podlogu barem 3-4mm tako da to nije toliko strasno ako racunamo da sigurno do pojasa(i vise) imamo negde-neko rastinje! Drugo je kada 2-3mm travu posipas grass masterom po maketi a drugo je da kada od te trave 10mm pravis grupisano rastinje pa ubadas u maketu mestimicno!
Da ne bude zabune.. slike govore sve:cool_2:


Ovde je po negde skoro do ramena trava..
TRAVA1.JPG
Ovo crno je covek koji se sagao po nesto..
TRAVA2.JPG
Ovde???
TRAVA3.JPG
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Jure, kalkulator mi pokaže, da če 10mm delim z 87 mi pride 0,114942528 To je v naravi 115cm!

Ne vem kako ti to razumeš? Zame pomeni, da če hočem nekaj na maketi, ki je v merilu 1/87, postaviti v naravno velikost, moram mero pomnožiti s 87. Torej, če je trava visoka 1 cm, to pomeni, da je v naravi visoka 87 cm. Če pa bi hotel mero iz narave prenesti na H0 maketo, pa bi moral mero deliti s 87.
Če bi upošteval tvoj izračun, potem mi ne bi štimal niti en objekt, ki sem jih delal po naročilu.
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Da se ponovim:glup:10mm trava/rastinje ce da ode pod podlogu barem 3-4mm tako da to nije toliko strasno ako racunamo da sigurno do pojasa(i vise) imamo negde-neko rastinje! Drugo je kada 2-3mm travu posipas grass masterom po maketi a drugo je da kada od te trave 10mm pravis grupisano rastinje pa ubadas u maketu mestimicno!
Da ne bude zabune.. slike govore sve:cool_2:

Bora,

Strinjam se s tabo, 10mm trava je uporabna za H0 sceno. Slike, ki si jih objavil to dokazujejo. :palac_gore: Kot sem že omenil, 10 mm je 87 cm v naravi, in po fotkah sodeč bi rekel, da je tista trava še nekoliko višja.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Zato ja kazem da ne treba ici toliko u 1000 delove milimetra jer je nepotrebno! Drugo je kad se radi o modelu gde je JEDAN milimetar ogromna greska.. sto se tice trave to je relativna stvar jer je trava nejednakog rasta i ima stotinu vrsta trave i rastinja!
 

The Milwaukee Road

Član foruma
:fp:NE! 10mm je 115cm v naravi, kar pa je kar občutna razlika.

Mišo, če tako izračunavaš merilo, potem me zelo zanima, kako zadeve, ki si jih naredil sam, pri tebi zgledajo? :hmmm: Pa mi povej, koliko je potem po tvojem izračunu visoka figura v naravi, če na maketi meri 2 cm (toliko približno merijo kupljene figure)? Po mojem izračunu to znaša 174 cm, kar zgleda normalno.
Je mogoče kdo tu na forumu pri volji, da Mišotu razloži kako se izračuna merilo?
 

mmatja

Poznati forumaš
Mišo, če tako izračunavaš merilo, potem me zelo zanima, kako zadeve, ki si jih naredil sam, pri tebi zgledajo? :hmmm: Pa mi povej, koliko je potem po tvojem izračunu visoka figura v naravi, če na maketi meri 2 cm (toliko približno merijo kupljene figure)? Po mojem izračunu to znaša 174 cm, kar zgleda normalno.
Je mogoče kdo tu na forumu pri volji, da Mišotu razloži kako se izračuna merilo?
Ni potrebe po obrazložitvi. Če povzamem tvoje mere:174cm:0,87=2cm In je točno tako, kot si napisal. Naravna velikost deljena z 0,87. A je tako?
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Ni potrebe po obrazložitvi. Če povzamem tvoje mere:174cm:0,87=2cm In je točno tako, kot si napisal. Naravna velikost deljena z 0,87. A je tako?
Tako. No sva že na isti frekvenci. Torej, trava na maketi je 1 cm, je to v naravi 87 cm - 1*87= 87 cm, ali če je v naravi 87 cm je to 87/87= 1 cm = 10 mm.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Postavio sam fotke suvog rastinja pa se tu sve vidi koliko ta trava moze biti visoka.. 115cm je onda i premalo ako pogledamo moje fotke zar ne?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh