Weathering - postarivanje modela

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Fenomenalno..
10628859_872530929431738_3496499821433295774_o.jpg

10484566_872530926098405_6107810064691896855_o.jpg

10648649_872530922765072_3627401302444993339_o.jpg

https://www.facebook.com/pages/Nedtrans-scale-truck-models/353567571328079?fref=photo
 

Pejc

Veteran foruma
Kada dodje vreme da budu na maketi ne verujem da ce i jedan moj vagon ostati nepostaren ;) Ipak to daje pravi smek sto se realisticnosti tice.
Imam nekoliko :)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mogao sam poneti sutra neki vagon da mi ga na brzinu unakazis.. odlicno ti ovo! Imas dva Lavića od mene!
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
sto se tice weatheringa koristio sam 90 % vallejo proizvode, u zg-u ih ima za kupiti u perlici

prvo sam lakiro vagon sa polusjajnim lakom od tamiye X-22, na to dolaze grafiti - naljepnice kupljene preko ebay-a, koje se pomocu vode postavljaju na zeljeno mjesto na modelu, za bolje primanje naljepnice na podlogu koristio sam vallejo tekucinu za oznake, pomocu toga se ubija srebeni odsjaj naljepnice, kad se osusila ide samo preko naljpnica jos jedan lagani sloj tamiya laka

chiping - oguljena boja - hrda, po krovu i manjim bocnim stranicama vagona radio sam sa spuzvicom za pranje suda i 4 nijanse vallejo boja, 3 nijanse hrde i crna
odreze se mali komad spuzvice, umoci u bojo, prvo par puta po papiru potapsa da ode visak boje i onda lagano po vagonu, od tamnije nijanse prema svijetlijoj, duze stranice sam samo sa tankim kistom i crnom bojom lagano lagano izvuko ogrebotine

onda sa vallejo pigmentima u prahu sam cijeli vagon premazo od tamnije prema svijetloj nijansi, umoci se kist u prah i pici po vagonu gore - dole po zelji
pigmen se moze ucvrstiti na dva nacuina, tekucinom koja se nanosi kistom, koja se osusi i zaljepi pogment za podlogu ili spricanjem zracnim kistom mat lak

ja sam sprico mat lak, samo treba krenut sa skroz laganim pritiskom da se nebi sav prah otpuho sa podloge

gore navedeno su sve boje i lakovi na bazi vode ( med. alkohol ) - akrili

za zavrsetak sam uzeo uljane tempere, sa tankim kistom se naprave tockice bijela, zuta, smeda po vagonu svuda, uzme se siroki kist za tempere, umoci u uljni razredivac white spirit ili tempertin, prvo se osusi malo na papiru i onda lagano se povlaci preko tih tockica prema dole tako da se naprave kao curke, da se dobije efekt
boje od tamnijeg prema svjetlijem ...... i na kraju zmucko od sive - smede boju prasine i lagano sa strane duz vagona presprico

uskoro krece jedan BNSF box car u projekt pa cu slikat postupak farbanj pa zakeljim slike tu ....











jedino pravilo kod wetheringa je, kad mislis da si gotov i zavrsio sa poslom, sigurno si debelo pretjero sa weatheringom

:crazy:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Bravo za detaljan opis.. ja sam juce kupio neke uljane boje u tubi ali kad sam oremazao vagon nije se htelo osusiti ne znam zasto?
Malo pre sam pipao vagon I skida se kada prstima pipnem..mozda zato sto sam sipao uljanog razredjivaca da bi razredio boju!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh