ÖBB stvarčice

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vidim da se u temi nisu spominjali OBB putnički vagoni za lokalni promet, pa nek' se nađe nešto i o njima, pogotovo o ovima koji više nisu u prometu:

Trenutno se po sniženim cijenama mogu nabaviti Roco modeli epohe IV-V, iz serije X kola za lokalni promet koja imaju i centralna ulazna vrata:


Redovna cijena im se kreće oko 60 eura, a sada se mogu naći po znatno nižoj cijeni od čak 30 eura!
Skup model, ali i dobro urađen!
Za razliku od prijašnjih takvih modela starije sheme bojanja, na ovoj 'sparlack' seriji Roco se potrudio i
čak je odradio prozorski tisak :palac_gore: :




Ova serija uključuje ovaj vagon 2. razreda, zatim vagon 2. razreda (deklasirani 1/2 razred), te vagon 2. razreda sa prtljažnim prostorom...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Još jedan član moje ÖBB-E kompozicije... Klein Modellbahn ÖBB Eas, "Belgische bauart":

Eas_belg1.jpg


Eas_belg2.jpg


Eas_belg3.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Meni je nedavno stigao još jedan RailTop restorančić:


Interesantan podatak vezan za ovaj model je taj da ga nisam kupio na ebay-u, niti na bilo kojoj drugoj aukciji ili
komisionoj prodaji, već najnormalnije preko jednog francuskog web-shopa, kao potpuno novog!
Pikirao sam ga više od godinu dana, radi se o zadnjem primjerku! Izgleda da je baš mene čekao da ga konačno poberem ;)
S obzirom da sada vrijede ko' suho zlato, mene je ovaj restorančić koštao svega 43 eura + 17 eura poštarine! :cool: :cool:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Svaka čast! :palac_gore:

Sky, na sljedeće susrete KŽMZ ponesi nešto svoje "srebrnine", da nas upoznaš s modernom OBB flotom! :D
 

crhav

Aktivan član
Stvarcice

Kaj to znaci "stvarcice"? Nesto lijepo, nesto malo, nesto nevidjeno, nesto..., nest...,.
Nikako da shvatim o cemu se radi!
Dali se tu vidi tko je sto kupio, pa da se pohvali? Ili kopiranje raznih kataloga sa novostima iz modelarstva?
Nemam nista protiv toga, posto mozemo svi pisati na forumu, mislim na modelarstvo, ali u tom slucaju se otvori jedan naslov; Stvarcice ili Novosti ili tome slicno!
Ako se tko uvrijedio neka mi izvine!
Velimir
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Stvarcice

G. Crha, u kojom jeziku neka bi bila riječ "stvarčice"? Ako je u slovenskom to je mala stvar u množini :) Znači puno malih ili čak sitnih stvari...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Stvarcice

Probat ću ja odgovoriti na to pitanje pošto sam aktivan u navedenim temama, pa ako postoji potreba za boljim objašnjenjem, neka me slobodno netko ispravi ili nadopuni....
Umanjenice riječi obično koristimo (uz činjenicu da je nešto maleno), i kada govorimo o nečemu iz milja, pa tako vjerujem da je i ovdje bio isti slučaj! ;)
Vjerujem, kada je kolega Thommo otvarao prvu temu 'OBB stvarčice' (na temelju koje su automatizmom među forumašima nastale i ostale teme sa istim terminom 'stvarčice'), upotrijebio jedan termin kojim bi se moglo obuhvatiti sve ono u domeni modelarstva što je usko vezano za dotičnu upravu, bez obzira posjedujemo li to ili ne, te da li je staro ili novo...
Kolega Thommo bi bio najmjerodavniji da napiše koju riječ!
Moram priznati, da mi se teme ovakvog tipa sviđaju, jer si u njima mogu dati oduška i pisati o nekim zanimljivim licitacijama, trenutnim akcijama, povoljnim kupnjama,
osobnim viđenjima pojedinih OBB modela i sl..., a što bi se pod temom 'novosti' moglo definirati kao OT! (Bar me do sada kolege moderatori nisu upozoravali :D :D )
Dakle, u tom segmentu tema mi izgleda puno šira u odnosu na temu 'vaše novosti'!
S druge strane, ovako bar ne moram kopati po silnim stranicama opće teme o novostima, ako me konkretno zanima npr. samo OBB i SBB.
Pošto su se teme ovakvog tipa spontano zahuktale, ne bi bilo loše da kolege moderatori napišu poneku smjernicu što u njima pisati! ;)

Pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
Evo ja se javljam dok se Thommo ne pojavi.

Samostalni topik nema smisla. Ne govori konkretno o modelima i time sam ga premjestio u izvornu temu, prvu kao takvu koja je nastala "ÖBB stvarčice".

U suštini, podržavam Skya. Mislim da riječ "stvarčica" značii puno više nego što sama kaže. Ljudi imaju svakakvih stvari koje pripadaju nekoj kompaniji i nisu samo modeli. Suštinski gledano, postavljani su modeli, no i to su stvarčice. Znači, sve što postoji, ne samo što vi imate, možete uz vezanu kompaniju potstavljati u ovakvim temama.

Malo lektorizma.
Stvarčica je umanjenica riječi stvar. Znači nešto umanjeno. Točno to, ove stvari su i umanjene većinom za 87 puta, a ne zaostaju one od 160 puta. Prava je rijetkost ako je manja 120.

Svi ste vi u pravu i samo nastavite sa stvarčicama. :palci_gore: :palac_gore:

Riječ prepuštam Thommi...
 

gagy222

Aktivan član
Za ovaj model mi je bilo naj bitnije da ga imam za moju maketu. nabavio sam ga novog preko nekog mladenovog komsije sto zivi u austriji za 205 EUR.
ROCO sinobus je po meni ubedljivo naj bolje uradjen u poredjenju sa ostalim proizvodjacima. mislim da cu morati i treci vagon da uzmem :hmmm :hmmm :hmmm a to mi je jos 55 EUR dodatni trosak s:xx:

Rh 5081 ÖBB
 

Attachments

  • IMG_1696.JPG
    IMG_1696.JPG
    421.2 KB · Pregleda: 86
  • IMG_1702.JPG
    IMG_1702.JPG
    390.5 KB · Pregleda: 86

keko

Poznati forumaš
Meni su šinobusi predobri!!! Ja imam Roco šinobus sa motornim kolima i dva vagona, ali je DB... Baš je dobar!!!

Puno dobrih vožnji ti želim...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Stvarcice

crhav kaže:
Kaj to znaci "stvarcice"? Nesto lijepo, nesto malo, nesto nevidjeno, nesto..., nest...,.
Nikako da shvatim o cemu se radi!
Dali se tu vidi tko je sto kupio, pa da se pohvali? Ili kopiranje raznih kataloga sa novostima iz modelarstva?
Nemam nista protiv toga, posto mozemo svi pisati na forumu, mislim na modelarstvo, ali u tom slucaju se otvori jedan naslov; Stvarcice ili Novosti ili tome slicno!
Ako se tko uvrijedio neka mi izvine!
Velimir
Samo par rečenica, jer su kolege Sky i Nightrain sve izvrsno objasnili.

Upravo to je bila namjera prve teme - otvoriti jedan topic za sve ljubitelje OBB modela i svega povezanoga! Znači, staro, novo, HO, N, građevine, cestovni modeli, i naravno željeznički modeli. ;)

Primjer: "K.Bay.Sts.B. stvarčice" - ideja je da se prikažu (meni) jako zanimljivi bavarski modeli s početka stoljeća, bilo najavljeni ove godine, bilo postojeći. Također, da se ekipa, pogotovo mlađa, upozna s ovim fascinantnim sustavom koji je davno prestao postojati. Možda se netko "zaljubi" u tamno zelenu boju i napravi lijepu dioramu ili maketu na bazi Bavarske! Tko sretniji od mene ako bude tako!
Aktivno smo se u temu uključili Igor A. i ja, čekamo naravno Sebastiana i NClighta kao stare "Bavarce" :prof: , a bit će i nešto pasivnijeg pristupa. Ako barem 5-6 forumaša pročitaju temu, i ona ih zabavi - cilj je postignut! :palac_gore:

Po meni, u tome je smisao ovog i sličnih usko specijaliziranih foruma: dijeliti informacije i iskustva, pomoći ljudima koji upravo ulaze u hobi, smanjiti skupe greške (koje neminovno nastaju kod početnika) na minimum... ...da i mi nešto vratimo hobi zajednici - smatram da to dugujemo "najljepšem hobiju na svijetu"!
:palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ACME nas i ove godine ugodno iznenađuje sa OBB modelima! :palci_gore:
Najavom jedne čitave serije IC/EC OBB vagona, ACME krpa rupe na tržištu, što izradom modela koje je ROCO loše uradio,
a što potpuno novim tipovima vagona kojih dosad još nije bilo u ponudi! BRAVO za ACME!!
 

Dun Ringill

Član foruma
KATO i Lemke su na sajmu u Nürnbergu najavili RailJet u N mjerilu. Dotičnik bi nam mogao postati jako zanimljiv za godinu-dvije jer navodno postoje neki planovi da se pojavi i u Zagrebu. Jedino je malo čudno pakiranje - izgleda da dolazi u dva seta po četiri vagona pa je potrebno nabaviti oba kako bi se upotpunila kompozicija. Dakle lokomotiva i upravljačnica u se ne nalaze u istom setu :(

k1002010500.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dun Ringill kaže:
KATO i Lemke su na sajmu u Nürnbergu najavili RailJet u N mjerilu. Dotičnik bi nam mogao postati jako zanimljiv za godinu-dvije jer navodno postoje neki planovi da se pojavi i u Zagrebu. Jedino je malo čudno pakiranje - izgleda da dolazi u dva seta po četiri vagona pa je potrebno nabaviti oba kako bi se upotpunila kompozicija. Dakle lokomotiva i upravljačnica u se ne nalaze u istom setu :(
Eh, poznati marketinški trik! :S:
Oba seta zajedno čine standardni sastav RailJeta (sedam vagona,uključujući i vagon sa upravljačnicom, + Taurus)!

Ako se planovi za Zagreb obistine, i ako se do tada riješe sve zakonske zavrzlame vezano za strane operatere i vuču vlakova u HR, onda bi RailJet u ZG dolazio sa Taurusom 1216! ;)
 

ivan74

Član foruma
Nemojte mislit da sam :uvrnut , ali na toj slici mi onaj model, drugi odozdola, izgleda ko tramvaj.
 

Dun Ringill

Član foruma
@ ivan74: Ti si skroz :uvrnut. Šalim se. To zbilja JE trajvan. Ne znam za druge skale ali u N su oni trenutno jako pomodni. RailJet je samo na onoj prvoj najgornjoj slici...

@ sky: Čuo sam za taj marketinški trikić. Kažem da mi je čudno jer KATO inače ne poseže za njim. Pretpostavljam da je tako htio Lemke jer Japanci obično naprave skroz funkcionalnu kompoziciju sa recimo minus 2 vagona koja kasnije ponude kao add-on set.
 

keko

Poznati forumaš
OBB Herkules (PIKO)
 

Attachments

  • DSC06115.JPG
    DSC06115.JPG
    126.9 KB · Pregleda: 119
  • DSC06114.JPG
    DSC06114.JPG
    134.3 KB · Pregleda: 118
  • DSC06113.JPG
    DSC06113.JPG
    208.7 KB · Pregleda: 119

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh