Željko Halambek - zbirka 0e modela

željko halambek

Veteran foruma
Na nagovor Nikole počeo sam sa skupljanjem modela u mjerilu 0e. Nikola mi je prezentirao osnovnu koncepciju kakao bi izgledali sastavi nekoliko osnovnih kompozicija. Ovih dana izvadili smo iz vitrine modele, sredili tj podmazali i počeli voziti.

1599996589204.png

1599996658979.png

1599996750743.png

1599996821580.png
 

nik

Veteran foruma
Da se i ja javim kad me se već spominje... :andjel:

Ova zbirka je započeta prije 10-ak godina a ideja je bila složiti generički prikaz domaćih uskotračnih vlakova ize epohe III/IV uz gotovo nikakve prerade i dorade. U konačnici tu bi trebali biti predstavnici svih vrsta vlakova/vozila na kolosijeku 760mm koji su prometovali kod nas. To su 'velika' uskotračna željeznica ('Ćiro'), 'mala' uskotračna željeznica (nešto kao 'Samoborček'), šumska željeznica (za drva), 'Feldbahn' (vagoneti) i 'mali' tramvaj (nešto kao Piran ili Dubrovnik).

Vozila su Fleischmann Magic Train ('0e') i Bachmann Spectrum ('0n30') a kvačila Kadee (H0).
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh