Žičare/vučare na maketi.

Damir

 
Osoblje foruma
Do sada nismo imali neke ozbiljnije doticaje sa ovim prijevoznim sredstvom,ali i one su plan nekima od nas da se danas-sutra nađe na maketi i upotpuni jednu cjelinu doživljaja same makete.
Brawa je jedan od veterana koja izrađuje raznovrsne žičare ili vučare koje se nalaze na mnogim privatnim,a tako i izložbenim maketama za javnost.

2013-03-01_162427.png

cfe4aa9e4c524fde4050dac6b95dc14f.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Koliko sam uspio skužiti i žičare se djele na epohe,ali one "zaostaju" za željeznicom tako da je trenutno na vlasti epoha III:plaza:
Jagerdorfer je u svemu tome otišao dva-tri koraka dalje i ne služi se samo plastičnim djelovima već kombinacijom slitina lakih metalnih i plastike tako da je zadnja generacija žičara na maketi skroz futuristička,a isto toliko i košta.

92965676.jpg

95347772.jpg

61204650.jpg

75126254.jpg

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=42&t=42566&start=50
http://www.seilbahnshop.com/index.p...ml&XTCsid=3740339f17c67447bbefc1147f6890cc#16
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo, tema baš za Željka! Ako mu 300-tinjak eurića nije puno za ovakvu stvarčicu. :zvizdi:
 

Carllo

Aktivan član
Za taj novac može na skijanje i vožnju u pravoj gondoli :plaza:, a možda mu se u nedjelju posreći.
 

Damir

 
Osoblje foruma
I dva videa da još malo jače podpirimo Željkovu maštu....:hihihi:

Jagerdorfer:


Brawa:

 

zelko11

Član foruma
Lijepo ali meni treba nešto kraće .Ove su duge 6 m a meni treba 1 m .Ako neko nađe neka stavi link .
 

Damir

 
Osoblje foruma
Lijepo ali meni treba nešto kraće .Ove su duge 6 m a meni treba 1 m .Ako neko nađe neka stavi link .
Mislim da ćeš onda morati uzeti nešto od Brawe. Samo računaj na to da kabel se može kratiti i ako ti je 1 m u jednom smjeru onda je toliko i u drugom ide u krug.
Usto možeš kombinirati i tako da izbaciš neke od stupova pa ti sebi krojiš dužinu koja je potrebna. Evo jedne zanimljive dioramice:

lemax%20002.JPG
 

Damir

 
Osoblje foruma
Od firme http://www.hielscher-dampfmodelle.de imamo još dvije vrste žičare/vučare u mjerilu 1:87.
Problem je u tome da je po meni ovo jako jeftin uradak,a "oni" su nabili cjenu. Dobiju se krajnji stupovi sa okretnicom,ali objekte treba skrojiti sam od papira ili kartona.
Taman kada bi se i odlučio ovo čudo kupiti tražio bi krajnje objekte da mi izrade braća zdaki ili brojcile provjereni majstori ovoga zanata :palac_gore:

IMGP2295.JPG


IMGP2286.JPG



149,00 EU
 

mesecar

Član foruma
cena je takva jer je alpaka (new silver) materijal od kog su ecovane gondole, korpe... mada je to izgovor da se cena podize.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh