ACME 50399

Mon

 
Osoblje foruma
Jes ali meni ova EU nabije i carinu pa na kraju ispadne ista cena ako ne i malo visa no da sam ga kupio u EU.
:S:
 

damir661

Veteran foruma
Nekoliko slika modela (preuzeto sa sajta vlaki.info)

53099.jpg

desna.jpg

leva.jpg

oznake.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Re: Izlazi A.C.M.E. JŽ dvoosovinac ep.III

Da li neko zna, da li su se ovi modeli pojavili u Moko? :hmmm
Cudi me da se do sada barem niko nije pohvalio njima, pa bilo gde da ih je nabavio? :o
 

damir661

Veteran foruma
Re: Izlazi A.C.M.E. JŽ dvoosovinac ep.III

Ja tek sada vidim gde sam napisao ovaj komentar, tj da sam totalno promasio temu :x:o: s:xx: :polomljen: :crk: :wc:
Moje pitanje se odnosilo na novi JZ Badggns ACME 50399 :crvenilo: :cry: :zvizdi: :evil:

Molim moderatora da ovo premesti u odgovarajucu temu :zvizdi:
 

damir661

Veteran foruma
Danas sam dobio moj primerak novog JZ Babggns ACME modela. Model lepo izgleda, uklopice se lepo sa ostalim exFS, JZ modelima iz epIV.
Medjutim moram da priznam da sam malo neprijatno iznenadjen kako su odradjene dekale na nosacu vagona, dosta su nejasne, a imam utisak da su jako osetljive i da se lako gule. Zatim najveci sok je usledio kada sam primetio da je na jednoj strani vagona oznaka za ZTO Bd, potpuno izdeformisana, kao da se boja prilikom farbanja razlila i sl. :crk: :wc:
Ne znam da li je to samo na ovom primerku, ili je u celoj seriji ovakva greska, voleo bih da mi neko ovo potvrdi. :crk: :polomljen:

Nadam se da na predstojecim JZ modelima nece biti ovakvih gresaka, ACME nesme sebi dozvoliti ovakav fuseraj. :S: :evil:

No da krenem s slikama, koje su slikane sa aparatom koji polako ispusta dusu, tako da ne zamerite za jkvalitet. :x:o:
IMG_2289.jpg

IMG_2286.jpg

IMG_2281.jpg

IMG_2271.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Malo detalja
IMG_2275.jpg

IMG_2276.jpg

IMG_2283.jpg


Evo o cemu sam govorio, oznaka ZTO bd kakva bi trebalo barem da izgleda
IMG_2278.jpg


Dok za ovo nema nikakvog opravdanja, sta radi kontrola kvaliteta :uvrnut :hmmm :crk: :wc:
CopyofIMG_2272.jpg
 

Izidor

Član foruma
Ljepo odrađen model, no greške uvek postoje.
Na žalost i takve, koje bi najmanje htjeli. :D

Prije nego kupite modele, svakako je dobro pogledati šta ima u kutiji. *mudri*

Ako se to desi, što je pronašao Damir, ljubazno pitajte u dučanu da vama zamene model(e), jer slabo odštampani modeli, baš ne idu uz takvu cijenu LOL

To treba, da se vidi prije model stigne kuči, jer ako se to zapazi tada, malo je kasno i troškovi slanja natrag (Srbija-Slovenija) ili slično, nisu baš mali.

Lp
Izidor
 

sale-sd

Član foruma
Jedno pitanje:
- kako proveriti model ako živiš u Srbiji, a prodavnica je u Sloveniji? Predpostavljam da treba da se veruje prodavcu... :hmmm:
Ovo je ili loša reklama za dućan, ili za ACME, kako se uzme...
A da je loše odštampano - jeste, u principu mi svi plaćamo upravo te detalje tipa JŽ; HŽ, Bgd i slično, jer sam vagon bi trebao biti bez tih oznaka MNOOOOgo jeftiniji! Na pamet mi pada jedan SBB putnički vagon koga sam video ovde na forumu koji ima fantastično minijaturne i precizne štampane oznake, i koliko se sećam nije nešto mnogo skuplji od ACME-a;
Da se vratim na početak, nema razloga se brani "fušeraj", i da se nadovežem na kolegu koji je komentarisao drugi post u vezi prototipa "mimare" - nije baš pravi odgovor: - AKO TI SE NE SVIDŽA, TI ONDA NEMOJ DA KUPIŠ! Za 50 i više eura MORA da bude kvalitetna štampa i tačka! (podržavam Nika ovim putem, imam osećaj da bi mnogo toga hteo da napiše :palac_gore: )
 

Izidor

Član foruma
Slažem se sa tobom oko svega što si napisao ''sale-sd''.

Kad nešto kupuješ, sam ili preko nekog, kojemu naručiš model, treba da se stvar koju kupiš naravno i pogleda i ako nađeš neku grešku u slabom tisku ili da neki dio fali ili je polomljen, naravno zamoliš trgovca, da ti taj model zameni sa drugim, bolje odrađenim, prije nego kupiš. Sa originalnim računom kojeg dobiješ važi i neki određeni rok reklamacije u kojem možeš taj model vratiti, da ga poprave ili zamjene sa novim, boljim modelom.

Još uvjek postoji rek, da je kupac kralj. On bira i plača.
Podrazumeva se, da za takve pare svi očekuju dobro odrađen model ali ako ga nema, onda ili pričekaš na novu pošiljku, kupiš drugdje ili ne kupiš ako ti ne odgovara.

Nadam se, da se svi trude i proizvođači i prodavaoci-dučani u smeru, da odrade i prodaju svi dobre modele.
Ovi forumi dobro služe, da se na bazi prototipa pronađu i greške, kojih treba ukloniti prije serijske izrade modela.

Nik i još neki kolege, koji dobro poznaju prava vozila, vrlo brzo pronađu greške, pa je zato taj forum i zbog toga vrlo dobra stvar.

Nadajmo se, da če ove informacije onda stiči do proizvođača, da se jim onda kaže što treba promjeniti, da bismo dobili modele, koje vrede svojih 40 i više Eura.

lp
Izidor
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja neverujem da bi Branko poslao jedan takav lose uradjen model, vec bi ga vratio ACMEovcima.
Sigurno nije ni posumnjao da moze da kod njega dodje jedan takav model.
Ja bih ga kontaktirao i pitao za savet i mogucu zamenu modela.
 

Izidor

Član foruma
Mon, i ja se nadam, da je to usamljeni primerak, pa da su drugi modeli bolje, dobro odštampani. :D

Ako ne, onda treba biti stvarno pažljiv kod kupnje tih modela LOL >:finger:


lp
Izidor
 

damir661

Veteran foruma
Mon, i ja se nadam, da je to usamljeni primerak, pa da su drugi modeli bolje, dobro odštampani
Pa gde onda zaglavi bas kod mene :fp: :fp: :fp: :fp: :fp: :puf: :psovka

Ja bih ga kontaktirao i pitao za savet i mogucu zamenu modela.

Ovo nije losa ideja, pokusacu nesto.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ajde imenjače pa nije to toliki bad,ne vidi se iz aviona ;) Meni su i ovakve kakve jesu O.K!
 

sale-sd

Član foruma
ACME SBB kušet (Bcm61)
Na ovaj model sam mislio, Sky je pisao o njemu u "SBB modelima"; napisao je da je cena 50€, i objavio još par slika;
E sad, A.C.M.E. je proizvođač i "švajcarca" i "talijana"; cenim da bi se morali više potruditi oko ovih "naših"!
Da me ne biste pogrešno shvatili moram napisati da neželim isakim da otvaram jalovu raspravu, već samo želim ukazati na problem koji sam mogao u krajnjoj liniji da imam i ja - a to je da odvojim petinu mesečnih primanja na nešto što mnogo obećava, a onda može da usledi veliko razočarenje...
Izidorov savet je da se roba vrati prodavcu uz račun, ali Damiru sada ostaje sumnja da i sledeći vagon može da ima lošu štampu; tu mu prodavac više ne može pomoći; onda mu preostaje samo da zagleda u kutiju pre sledeće kupovine...
I tu se vraćamo na moje prvo i osnovno pitanje: - kako ja iz Smedereva da znam šta da očekujem ako naručim ovaj model? ( kao u onoj šaljivoj pesmici "Sedmorice mladih" - "Ali kofa je bušna...");
Da čekam da još neko kupi ( i eventualno se zaj...), i da čekam slike i reakcije?
 

Attachments

  • sbbbcm6185509011357.jpg
    sbbbcm6185509011357.jpg
    106.4 KB · Pregleda: 118

wiggum

Veteran foruma
riječ modelarstvo i strpljivost bi mogli povezati s znakom jednakosti jer nema tu žurbe (barem nebi smijelo biti)! Rađe pričekati mjesec dana dulje da se posao obavi kak spada, nego izbaciti van nekaj na brzinu pa da ispadne sranje zbog ovog ili onog problema, ili krive štampe i slično. Kad o tome govorim ciljam na naše buduće modele jer sad se naprave i to je to za slijedećih x godina. Kad se kod ACME MAV CAF modela zaboravila dodati el.mag kočnica na prvoj seriji modela, lako su to ispravili s drugom jer potražnje ima i modeli se mogu raditi. Ali potražnja naših modela je ograničena i pravi je luksuz kad se proizvođač žuri s izbacivanjem takvih limitiranih modela za koje i sam zna da neće raditi slijedećih nekoliko godina (pa čak i 10). istina, bolje ikakav model, nego nikakav, ali hebemu, ako je to politika (a vjerujem da nije) onda badava sve to. :nene:
Nadam se da su ovo sve slučajne greške i da nije pravilo već iznimka jer ovaj moj tekst je karikiran i to je moguć komentar za budućnost, nikako za sadašnjost. Za sada sve pohvale.
 

Mon

 
Osoblje foruma
sale-sd kaže:
...ostaje sumnja da i sledeći vagon može da ima lošu štampu; tu mu prodavac više ne može pomoći; onda mu preostaje samo da zagleda u kutiju pre sledeće kupovine...

Ovo moze da bude pitanje-odgovor. :palac_gore:
Modao bi se zamoliti prodavac da pre isporuke posiljke otvori kutiju i pogleda sam model
tako da ukoliko bi bila neka greska na istom prodavac bi je sam uocio i zapakovao drugi model
a ovog sa greskom vratio proizvodjacu.
 

nik

Veteran foruma
Gotovo svi novi modeli koje sam dosad imao u rukama imaju neku grešku ili oštećenje; to je jednostavno tako.
>:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh